اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع مشکل چشمک زدن یک مدار led لطفا کمک کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع مشکل چشمک زدن یک مدار led لطفا کمک کنید

سلام من زیاد از الکترونیک سر در نمی یارم
    دیروز برای ماشینم چراغ سقفی led خریدم که یه کیته شامل 18 تا led ریز از اونایی که فلاش دوربین موبایل ها داره
    و یه مدار smd هم داره که از یک قطعه ای شبیه آی سی با هشت پایه و یه ترانزیستور، یه خازن و چند تا مقاومت تشکیل شده
    و طبق سیم کشی ماشین به کلید های لای در وصله حالا مشکل اینجا که بعضی موقع ها که در رو وا می کنم یا همون برق مدار وصل میشه led ها به شکل چشمک زن در میاد و بعضی موقع ها هم به صورت ثابت روشن میمونه حالا چون این چراغ ها برای داخل ماشینه اصلا نباید چشمک بزنه چی کار کنم درست بشه؟؟؟؟؟؟
    وقتی برق مدار سریع قطع و وصل میشه هم به صورت چشمک زن در میاد!!!!!!
    لطفا کمک کنید :sad: :sad: :sad: :sad: اعصابم خورد شد

پاسخ : رفع مشکل چشمک زدن یک مدار led لطفا کمک کنید

نوشته اصلی توسط tantoor
    دیروز برای ماشینم چراغ سقفی led خریدم که یه کیته شامل 18 تا led ریز از اونایی که فلاش دوربین موبایل ها داره
    و یه مدار smd هم داره که از یک قطعه ای شبیه آی سی با هشت پایه و یه ترانزیستور، یه خازن و چند تا مقاومت تشکیل شده
    و طبق سیم کشی ماشین به کلید های لای در وصله حالا مشکل اینجا که بعضی موقع ها که در رو وا می کنم یا همون برق مدار وصل میشه led ها به شکل چشمک زن در میاد و بعضی موقع ها هم به صورت ثابت روشن میمونه حالا چون این چراغ ها برای داخل ماشینه اصلا نباید چشمک بزنه چی کار کنم درست بشه؟؟؟؟؟؟
    سلام :

مطمعن نیستم ولی به نظرم یه خازن با مثبت و منفی مدارت موازی کن اگه خوب شد که هیچی اگه نشد یه مقاومت کم اهم هم با مثبت مدار سری کن مثلا 10 اهم

خازنم از 100 نانو تا 1000 میکرو میتونی قرار بدی و به نوعی وظیفه "بای پس" تغذیه را داره
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tantoor
      چشمک زدن چه جوریه؟ فیلمی چیزی ازش میتونی بزاری؟ یا اینکه کرنومتر بگیری ببینی چند وقت یه بار چشمک میزنه؟

دیدگاه

این چراغ ها برای داخل ماشینه اصلا نباید چشمک بزنه چی کار کنم درست بشه؟
        وقتی برق مدار سریع قطع و وصل میشه هم به صورت چشمک زن در میاد!
        به نظر من اول تحقیق کن ببین ، ساختار و طراحی این چراغ به همین صورت پیشبینی شده یا در اثر معیوب شدن اینطوری شده. برای هر کدوم راه حل متفاوتی میشه پیشنهاد داد.
        ولی فکر میکنم چون از آیسی استفاده شده ، پس کار نرمال این چراغ همینطوری هست و چیزی غیر عادی نیست.

اگه بررسی کنی و بگی ، کمکت میکنیم تا اون اسیلاتور رو از کار بندازی و به خواسته ات برسی.

دیدگاه

سلام دوستان ممنون به خاطر توجهتون :job: :job:
          فیلمی که خواسته بودید میزارم
          در پاسخ به دوست عزیزم باید بگم که نباید چشمک بزنه چون برای داخل ماشین طراحی شده اگه صرفا مدار چشمک زن بود پس باید با وصل شدن برق همیشه به صورت چشمک زن در میومد :smile:
          اینم لینک فیلم:
          کد:
          http://s07.uploadfa.com/files/8/tj8recwb7jd431/M2U00478.flv

دیدگاه

اینطور که از نظم فلاش زدن LED ها معلومه ، این چراغ برای همین شکل طراحی شده و کار عادیش به همین شکل هست.
            پس این چراغ ، برای روشنایی داخلی نیست ، و برای اعلام هشدار مناسبه.

[hr]

نظر شخصی من اینه ، حیفه اینهمه کاری که انجام شده رو حروم کنی. تازه از دوتا تایمر هم استفاده شده.
            ولی اگه بخوای ، ثابت روشن باقی بمونند ، کافیه که دو سر قطعه سوئیچ قدرت رو به هم اتصال کوتاه کنی. همین.

اگه خودت میتونی قطعه سوئیچ رو روی مدار شناسایی کنی که هیچ وگرنه باید چراغ رو باز کنی و از هر دو طرفش یه عکس بزاری ، تا دوستانت توی سه سوت ، اون محلی که باید به همدیگه وصل کنی رو برات نشون بدند.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسخت اما اگه فلاشر بود پس چرا در 70 درصد مواقعی که برق مدار وصل میشه به صورت ثابت روشن میشه !!!!!!
              اینم عکس مدار برای شما:

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسخت اما اگه فلاشر بود پس چرا در 70 درصد مواقعی که برق مدار وصل میشه به صورت ثابت روشن میشه !!!!!!
                ربطی نداره

در ضمن اون روشی که دوست عزیز aswhu600 گفتن ممکنه جواب بده؟
                نه

شما بازش کن مارشو عکس بگیر بهت بگیم ساده ترین راه چیه

دیدگاه

اگه فلاشر بود پس چرا در 70 درصد مواقعی که برق مدار وصل میشه به صورت ثابت روشن میشه !
                  اینجوری که من فهمیده ام ، این چراغ شما از نوع هوشمنده و این نوع واکنش نشون دادن هاش ، براش برنامه ریزی شده. و تحلیل دقیق اون فقط با شماتیک امکانپذیر هست.
                  شما اگه یه زحمت دیگه به خودت بدی و از دو طرف برد اون ، عکس قرار بدی ، حتما اون اسیلاتور رو برای همیشه از کار میندازیم.

اون روشی که دوست عزیز aswhu600 گفتن ممکنه جواب بده؟
                  نه به هیچ عنوان.
                  ایشون فکر کردند که ممکنه در تغذیه مدار نوسان موجود بوده باشه ، که این امر منتفی است.

دیدگاه

اینم لینک عکس ها:
                    http://www.pic.iran-forum.ir/images/da2sva09fml34peq1xmc.jpg
                    http://www.pic.iran-forum.ir/images/6p8apn7dwbcdsat0psao.jpg
                    در ضمن روی اون قطعه سیاه که سه پایه داره نوشته D882

دیدگاه

اون دو نقطه رو که در عکس نشون دادم به همدیگه وصل کن و از چراغت با نور تابت لذت ببر.
                      با یه سیم کوچوله ، لحیمشون کن.

دیدگاه

خیلی ممنون فردی جون که وقت گذاشتی :job: :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X