اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرفتن اطلاعات جدول از روی فلش مموری در atmega 32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرفتن اطلاعات جدول از روی فلش مموری در atmega 32

با سلام
    من یک تازه کاره avr هستم . به زبان bascom برنامه مینویسم . می خوام تابلو روان بسازم . همشو ساختم فقط یک مشکل دارم که زیاد تحقیق کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد. میخوام دیتا های جدول رو تو کامپیوتر بنویسم روی فلش مموری بذارم . آی سی اطلاعاتو با فشردن یک دکمه از روی فلش مموری برداره و روی رم خودش ذخیره کنه و از حالا از اطلاعات جدید برای جدولش (جهت نماش روی تابلو روان) استفاده کنه . لطفا ارجاع به جایی ندید . من خیلی گشتم چیز به درد بخوری پیدا نکردم .
    خواهشا از اول تا آخرشا تو همین تاپیک آموزش بدید .
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : گرفتن اطلاعات جدول از روی فلش مموری در atmega 32

کسی نبود پاسخ بده ؟
    یعنی اینقدر سخته ؟
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

سلام
      این اموزش تابلو روانه برای من خیلی مفید بود ولی با mmc نیست اول روی این کار کن بعد برو سراغ mmc
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=26542.msg149212#msg149212

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما :nice:
        ولی من تابلو روانمو ساختم و کامل هم شده . می خواستم ببینم اطلاعاتتو چه جوری اپتیمال (اختیاری) کنم .
        یعنی ارتباط فلش با AVR ؟

خواهشا اگه کسی میتونه کمک کنه ؟؟!!!! :job:

دیدگاه

سلام .
          اینجا رو یه نگاه بنداز بببین به دردت می خوره:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21747.0
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

سلام
            برای ارتباط با فلش مموری باید میکروکنترلر شما باس Host یو اس بی داشته باشه.(که مگا32 نداره)
            به جاش از کارت حافظه استفاده کن.
            موفق باشی

دیدگاه

می تونی از ای سی های یو اس بی استفاده کنی مثل VCN1N یا CH376

دیدگاه

ممنون از همه شما
                ولی soran111 عزیز abdev USB یک درایوره که پورت سریال مجازی میسازه . واسه اینکه بتونی میکرو را به کامپیوتر وصل کنی و اطلاعاتی رو واسش بفرستی به صورت سریال . ولی وقتی بخواهی میکرو یک فایلی را از فلش بخونه نمیشه و کارایی نداره . و شما erfan m عزیز VCN1N یا CH376 را بی نهایت بررسی کرم و به این نتیجه رسیدم که آنها هم نمیتوانند مستقل با یواس بی کار کنند .آنها یک دستور بگیر از یو اس بی هستند . پس نمی توانند از فلش مموری استفاده کنند . چون فلش مموری یک خود یک دستور بگیر است .
                من سرچ انگلیسی هم بی نهایت انجام دادم . از چندین مهندس برق و استاد دانشگاه هم پرسیدم ولی همه در جواب دادن به من مانده اند.

راستی یعنی واقعا راهی ندارد ؟
                به فکر فرو رفته ام بتونم این کار را بکنم . چون فکر میکنم شاید مشکل خیلی ها باشد .

دیدگاه

بعضی از میکرو های AVR به صورت هاست USB هستن.

چرا از مموری کارت(مثلا microSD) استفاده نمیآ‌کنید؟

دیدگاه

با درود . . .
                    بوی تابلو روان میاد؟؟؟

دایی دقیقا نفهمیدم میخوای چیکار کنی. یعنی منظورت اینه که دیتا ها رو روی کول دیسک بریزی و بعد از اینکه به تابلوروان وصل کردی خودش تو تابلو بارگذاری بشه و بعدش هم کول دیسک رو برداری؟؟؟

اگر اینی که گفتمه باید بگم زیادی پیچوندیش و تا اونجا که من سراغ دارم کسی این روش رو استفاده نمیکنه و دردسرش هم زیاده.
                    مثل این میمونه که شما برای غذا خوردن یه قاشق برداری و بزنی تو غذا و بعد خالیش کنی تو یه قاشق دیگه و بعد بخوری!!! oo:
                    هرچند برای خودش روشیه!
                    اما بهتر نیست که کل کارت رو بر مبنای MMC و یا SD بزاری و اطلاعات رو روی اون بریزی و به خورد تابلو بدی؟ اینطور دیگه از شر راه اندازی USB با میکرو هم راحت میشی و میشه یه کار بازاری!

موفق باشید
                    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان و با تشکر از آقای نصیری .

اگه میگید بی خیال بشم پس میشم . حالا کمکم کنید تا با رم SD بتونم ازلاعات جدولو بفرستم روی میکرو. به قول شما رم هم همیشه روی تابلو بمونه .

با تشکر از همه عزیزان .

دیدگاه

سلام
                        این جا اموزش mmc هست یه نگاه بنداز تا با mmc اشنا بشی تا دوستان بهت بگن چی کار کنی
                        http://yazdkit.com/learning-mmc-fat-n1-2687.html?comments=true

دیدگاه

با سلام

کسی میدونه این چیه ؟
                          http://www.thaieasyelec.net/index.php/Arduino/Arduino-CH376-USB/SDMMC-Host-Shields/p_199.html

اینجور که فهمیدم فلشو میخونه به صورت usb و به صورت سیال به پورت میفرسته !!!!

از روی شماتیک مدارش میشه ساخت یا حتما باید ماژولشا خرید ؟

لطفا راهنمایی کنید .

دیدگاه

سلام اخوی
                            من با آی سی CH376 کار کردم.
                            قیمتش 7500 هستش و شما با پورت سریال از USB Flash یا SD میخونی. خودش FAT رو ساپورت میکنه و اینترفیسش با میکرو سریال هست.
                            حدود 20-30 تا دستور داره.
                            سرعتش هم هر چی باشه کار شما رو راه میندازه.
                            هیچ نیازی به دونستن هیچ چیز از پروتکل USB نداری.
                            بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                              سلام اخوی
                              من با آی سی CH376 کار کردم.
                              قیمتش 7500 هستش و شما با پورت سریال از USB Flash یا SD میخونی. خودش FAT رو ساپورت میکنه و اینترفیسش با میکرو سریال هست.
                              حدود 20-30 تا دستور داره.
                              سرعتش هم هر چی باشه کار شما رو راه میندازه.
                              هیچ نیازی به دونستن هیچ چیز از پروتکل USB نداری.
                              ممنون .

خوب 2 تا سوال ؟
                              اول اینکه این آی سی را از کجا باید بخرم ؟
                              دوم اینکه شما که با این کار کردید آیا نمونه ای ، شماتیکی با سورس کدش واسه راه اندازی من دارید ؟
                              ممنون میشم اگر کمکم کنید ؟
                              سوالم را اول پست مطرح کردم . اگه کدی طبق سوالم داشتید ممنون میشم واسه من و همه دوستان بگذارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X