اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

(جایزه ندارد) قفل شدن ایسی در عمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

(جایزه ندارد) قفل شدن ایسی در عمل

بفرمایید : http://www.up.98ia.com/images/bi2jub3ybj3tuo0k66uu.rar

اینو دانلود کنید وبگید اشکال برنامه چیه که تو عمل ایسی قفل میکنه
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : (جایزه ندارد) قفل شدن ایسی در عمل

با سلام
    آقا یه چیز میگم تو رو خدا ناراحت نشیدا ، یه بار برنامه تون رو به زبان سی بنویسید اینجوری راحت تره !

پاک کردن صورت مسئله هم یجور جواب دیگه !

دیدگاه

من چیزی برای دانلود نمیبینم :surprised:
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

با عرض معذرت .کار عجله ای بود.

دوستان تاحالا خیلی کمک کردند و برای همگی دعای خیر ...

الان حدود یک هفته با برنامه کلنجار میرم ودستورات رو تغیر میدم و... اما نمیشه تازه بدتر میشه. یعنی تو AVR نمیشه حدودا 256 دستور مقایسه بامخلفات نوشت که حدودا میشه 1500 خط که ایسی تو عمل هنگ میکنه .من هنوز فرق 32 کیلو فلش رو با 2144 بایت ندونستم.به احتمال زیاد برنامه من بیشتر از 2144 بایت هست.در ضمن فایل اسمبلی رو من تو کدویژن پرگرام میکنم.من از زبان C نمیدونم وبرای استارت کار خیلی باید تاپیک بزنم تا مرحله به مرحله برنامه رو بنویسی

دیدگاه

با درود . . .
          دوست عزیز این سوال رو تابحال 3 بار در همین انجمن به طرق گوناگون مطرح کرده اید. بهتر بود در همان تاپیک اول موضوع را ادامه میدادید تا اینکه هر بار تاپیک جدید با موضوع جدید ایجاد کنید.
          نوع زبان برنامه نویسی شما چیست؟
          آیا از سخت افزار خود مطمئن هستید؟
          خازنی را که در تاپیک قبلی گفته بودم قرار دادید؟
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

مجبورم راه به جای نبرد کلافه شدم
            اون خازنی که گفتی گذاشتم تغییری نکرد.در حالت عادی یه خازن تانتالیوم 22 میکرو گذاشتم.
            برنامه اسمبلی هست.از سخت افزار هم مطمن هستم .شما نگاه برنامه کنید هر چی هست اشکال ازاونه .فکر کنم 1500 خط رو نمی کشه.شاید اشتباه دستوراتی هست

دیدگاه

حجم کد تولید شده شما 12 کیلو بیشتر نیست.
              تنها دلیلی که میتونه وارد باشه اینه که یه جا در برنامه برگشت نگذاشته باشید و یا یک نکته ریز سخت افزاری رو فراموش کرده باشید.
              در صورت امکان با یک زبان دیگر برنامه رو بنویسید و یا اینکه بگید چه کاری قراره انجام بده تا بتونیم کمکتون کنیم به طریق دیگه ای تستش کنید

موفق باشید.
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

به نظرتون اون قسمت از زیر برنامه (254 تا) که از پله های 117 تایی ساخته شده اضافه نیست؟
                چون همه اونها رو میشه راحت تر انجام داد!؟
                دقیقا بگید میخواهید چه کاری انجام بده. چون عیب یابی اسمبلی زمان بره و حوصله زیادی میطلبه

بدرود . . .

دیدگاه

دوست عزیز من قسمت conv که مربوط به همون 256 حالت مقایسه هست رو حذف کردم وبه جاش نوشتم که adch رو بخونه وتو lcd نمایش بده .در عمل ایسی رو گذاشتم وبا چرخش ولوم روی lcd (عدد شکل و...) نشون میداد که طبیعتا درسته ولی نکته تو اون بود که ایسی دیگه قفل نمیکرد وبا تغیر ولوم یه شکلی نشون میداد پس تقریبا سخت افزار درسته.منظورت از پله 117 تایی چیه، نفهمیدم.معلوم میشه هر دوزی هست زیر سر این قسمت مقایسه هست.فکر نکنم یه جایی برگشت نگذاشته باشم چرا که این قفل شدن ایسی روی یک عدد خاص نیست ونامنظمه.حتی تو avr studio یه عدد ثابت به r17 میدادم و چک کردن برنامه دقیقا همون کاری میکرد که من میخوام .خیلی قشنگ میومد عدد رو مقایسه میکرد بعدش در صورت مساوی بودن زیر روال رو فراخوانی میکرد وبعد از خواندن دوباره برمیگشت و...

درضمن در مورد برنامه من میخوام به ازای هر یک پله افزایش adch عدد روی lcd بشه 1.171875 ومثلا در دو بشه 1.171875ضربدر 2
                  ودر سه adch بشه 1.171875ضربدر 3 به همین ترتیب

دیدگاه

دوست عزیز این کار رو در بسکام به راحتی میشه انجام داد.
                    آیا ولتمتر میخواهید بسازید؟
                    در صورتی که نمیتونید نوع برنامه رو در فروم بیان کنید بصورت PM اطلاع بدید تا براتون بنویسمش

منظور من از 117 تایی همون 1.17 بود. منتها فکر کردم در برنامه شما 117 قرار دادید.

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

شرمنده میشم...
                      بسکام بلد نیستم...در ضمن برنامه فقط همین نیست باید بهش وقفه های خارجی ویه سری چیز دیگه اضافه بشه که اونو انجام دادم منتها وقتی برنامه اصلی کار نمیکنه اونورا حذف کردم تا اشکال معلوم بشه
                      در حقیقت باید ازدستورات ضرب یا به نوعی تقسیم و... استفاده میکردم تا این مشکل به وجود نیاد اما تبدیل کردن عدد 32 یا 16 بیتی کار اسونی نیست

یه نکته دیگه اینه .اگر ولوم بین 0تا زیر 2 ولت بچرخونی قفل نمیکنه یا اگر بین 3 تا 5 بچرخونی قفل نمیکنه البته این مقدار ها حدودی هست ولی به محضی که از هر طرف به مرز 2تا2.5 ولت برسه قفل میکنه

دیدگاه

فکر کنم بدونم مشکلت چیه.
                        شما adcl رو نمیخونید.
                        متاسفانه نمیتونم توضیح بدم. ولی یه سیستمی تو میکرو هست که شما مجبورید اگر هم لازم ندارید adcl و adch رو هر دفعه بخونید حتی اگه یکیش رو لازم ندارید.
                        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

دایی ما اینجا واژه ای به اسم بلد نیستم نداریم :biggrin:
                          خوبی زبانهای سطح بالا اینه که کاربری و همچنین عیب یابی درشون راحته.
                          هر چند من اسمبلی رو خیلی قبول دارم و تازه 4 ساله کوچ کردم و اومدم سراغ بسکام و سی. هنوزم که هنوزه بعضی از کارها رو با اسمبلی تحویل میدم.
                          من شکم به قضای 16 بیتی ADC هستش که توی اسمبلی یخورده گیر داره و منم هیچوقت نرفتم دنبالش.

برنامه با من.
                          برای شروع اینو داشته باش:
                          http://www.pic.iran-forum.ir/images/42erqaweobi5q9mwijdp.rar

ببین اگه به کارت میاد تا ادامش بدیم

بدرود . . .

دیدگاه

ورژن پروتوس نداشتم . نصب میکنم ببینم چکار کردی.

ایکیوسان...بله.....

اقا چون من 8 بیتی لازم داشتم ADLAR =1 ,وفقط ADCH رو خوندم .اگه به قول شما باید ADCL رو بخونم باید چکار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAMIN20
                              ورژن پروتوس نداشتم . نصب میکنم ببینم چکار کردی.

ایکیوسان...بله.....

اقا چون من 8 بیتی لازم داشتم ADLAR =1 ,وفقط ADCH رو خوندم .اگه به قول شما باید ADCL رو بخونم باید چکار کنم
                              من آخه دقیقا همچین موردی داشتم. کافیه adcl رو بخونی دیگه. بعد از خوندن adch الکی بخونش و بریز تو یه رجیستر الکی تر.
                              تمام رجیسترهای 16 بیتی avr اینطوری هستند.
                              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X