اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار پتو برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار پتو برقی

سلام
    من نیاز خیلی شدید به مدار داخل پتوهای برقی دارم...خواشحال میشم کسی کمک کنه
    با تشکر
    @};-

پاسخ : درخواست مدار پتو برقی

نوشته اصلی توسط nazanin66
    سلام
    من نیاز خیلی شدید به مدار داخل پتوهای برقی دارم...خواشحال میشم کسی کمک کنه
    با تشکر
    @};-
    پتو برقی ! تخت برقی شاید داشته باشیم ولی پتو ...

یه توضیحی بدید که چی هست

نکنه منظورت اتو برقی هست !؟
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

نه پتو برقی
      ببینید داخل پتو یک سری المان های گرمایی( فکر کنم سیم) دقیقا نمی دونم، انگاری رد میشه... و اونها تولید گرما می کنند.... یک پنل داره که برروی آن دکمه هایی برای خاموش-روشن شدن و تنظیم میزان شدت گرما داره...توسط برق شهر هم تغذیه میشه.
      حالا من به صورت دقیق مدارش رو میخواستم..چون فکر کنم کمی اشتباه کوچیک...خسارت جبران ناپذیری ایجاد می کنه.
      با تشکر

دیدگاه

پتو برقی تا حالا نشنیده بودم !!!
        ولی خیلی چیز جالبیه ... فکرشو کنید تو زمستونا ... :biggrin:
        نه پتو برقی
        ببینید داخل پتو یک سری المان های گرمایی( فکر کنم سیم) دقیقا نمی دونم، انگاری رد میشه... و اونها تولید گرما می کنند.... یک پنل داره که برروی آن دکمه هایی برای خاموش-روشن شدن و تنظیم میزان شدت گرما داره...توسط برق شهر هم تغذیه میشه.
        حالا من به صورت دقیق مدارش رو میخواستم..چون فکر کنم کمی اشتباه کوچیک...خسارت جبران ناپذیری ایجاد می کنه.
        با تشکر
        یعنی وصل میشه به پریز برق ؟ یا شارژیه ؟
        ولی فکر نمیکنم اگه خودتون بسازید کیفیتی داشته باشه ... بهتره این کارو بزارید به عهده چین :mrgreen:
        از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

سلام
          به برق شهری وصل میشه اما فکر می کنم مداری برای تبدیل به Dc و یکسوسازی باید داشته باشه...یعنی چیزی شبیه به آداپتور...فکر می کنم محصول کره باشه نه چین....من نمی خوام خودم پتو برقی بسازم...به مدارش نیاز دارم...خوشحال میشم اگه کسی کمک کنه...چون من فقط کمی راجع به داخلش دارم حدس میزنم...و اطلاعی ندارم.
          شاد باشید.

دیدگاه

فکر نکنم حدس زدن نش کار مشکلی باشه
            اول توا
            *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
            *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

سلام
              به برق شهری وصل میشه اما فکر می کنم مداری برای تبدیل به Dc و یکسوسازی باید داشته باشه...یعنی چیزی شبیه به آداپتور...فکر می کنم محصول کره باشه نه چین....من نمی خوام خودم پتو برقی بسازم...به مدارش نیاز دارم...خوشحال میشم اگه کسی کمک کنه...چون من فقط کمی راجع به داخلش دارم حدس میزنم...و اطلاعی ندارم.
              شاد باشید.
              حدس : از انجایی که خود پتو گرما را حفظ میکنه پس نیازی نیست که برای گرما توان های بالا بکار برده بشه

به هر حال فکر میکنم سیمی که در پتو به عنوان گرم کننده به کار میره یک سیم مقاومتی هست و نه سیم معمولی مثل سیمی که در هیتر برقی بکار گرفته میشه و ولتاژم باید توسط یا ترانس یا با مقاومت آجری(وات بالا) محدود بشه

چون مصرف مدار کمه میشه به راحتی با یک مقاومت آجری تغذیه بشه

توجه کنیم که این پتو که نمی خواد دما های بالا تو.لید کنه وقت یه دمای کم چون خود پتو دما را حفظ میکنه نیازی به مصرف توان های بالا نیست
              --------------------------- --------------------------

دیدگاه

خب مشکل همین جا هست...من نمی دونم چه نوع سیمی استفاده کرده که گرم میشه..اما باعث ایجاد مشکلات دیگه برای انسان نمیشه....فکر می کنم داخلش هم...یعنی قسمت پنلش....باید یه مقاومت متغیر باشه...یه ترانس...پل دیود...رگولاتور....چیزای دیگه اگه داشته باشه...من نمی دونم!
                بقیه چی فکر می کنند؟
                میشه این مدار رو شبیه سازی کنیم یا نه این قابلیت با نرم افزارها قابل پیاده سازی نیست و باید بسازم؟
                @};-

دیدگاه

من یدونه از اینها رو دارم و سالهاست دارم ازش استفاده میکنم.
                  منتها مال من اسمش " تشک برقی " هست ، نه پتو. سایزش اندازه پتو نیست ، یه چیزی تو مایه های 50 در 70 سانتیمتر. ساخت ایران هست.

نمی دونم چه نوع سیمی استفاده کرده که گرم میشه
                  توش از همین سیم المنت هایی که در بخاری برقی و داخل هویه هامون استفاده شده ، هست. منتها از نوع کم توانتر.
                  اگه المنت هویه قلمی خودتو باز کنی ، همین سیم رو بدست خواهی آورد. همین سیم رو بصورت S داخل تشک میخوابونند منتها با طول بیشتری استفاده میکنند تا شدت جریان کمتر شده ، و در نتیجه دیگه قادر نیست پاچه رو بسوزونه.
                  مال من مدار نداره و تنها دو رنج گرمایی داره. با یکی ، برق از یه دیود 1N4007 میگذره در نتیجه گرما نصف میشه و در حالت دیگه ، برق مستقیما به المنتها میره.
                  همیشه مواظبم ، لیوان آبی چیزی روش برنگرده و گرنه وقایع بعدی قابل پیشبینی نیست.
                  اطمینان هم نمیکنم دست یکی دیگه بدم.

دیدگاه

سلام
                    ممنون
                    فقط یه سوال؟
                    یعنی اگه رطوبت یا آب برروی اون اثر کنه....مشکل ایجاد می کنه؟ یعنی باعث برق گرفتگی میشه؟
                    کجا می تونم نمونش رو پیدا کنم؟ یعنی اینی که شما دارید و میگید ایرانی هم هست..مخصوص کدام شرکت یا کارخانه هست؟
                    از کجا می تونم چنین سیم هایی به مقدار زیاد بگیرم؟
                    مدارش رو دقیق می دونید که شماتیکش رو برای من بگذارید؟
                    شاد باشید.
                    @};-

دیدگاه

مال کدام شرکت یا کارخانه هست؟
                      روش کیفش نوشته " ساخت شرکت پشمینه "

یعنی اگه رطوبت یا آب برروی اون اثر کنه....مشکل ایجاد می کنه؟ یعنی باعث برق گرفتگی میشه؟
                      اگه آب به المنت برسه ، خوب ، کار مطلوبی نیست و قابل پبشبینی نیست چی پیش بیاد. چون فاز ، به هرحال به یکی از قطبهای این المنت رفته و اگه آب بین بدن و فاز ، ارتباط بر قرار کنه ، فاجعه پیش میاد.

مدارش رو دقیق می دونید که شماتیکش رو برای من بگذارید؟
                      باز گفتی مدار!!!
                      گفتم که مال من مدار نداره. فقط در ورودی یه دیود داره که با یه کلید در یه حالت شنت میشه و در حالت دیگه در مدار قرار میگیره.

از کجا می تونم چنین سیم هایی به مقدار زیاد بگیرم؟
                      اسم این سیمها ، کروم نیکل هست.
                      و میتونی بصورت عمده و در قرقره های بزرگ از این شرکت بخری!

www.brandheater.com/modules.php?name=Classifieds&op=ViewDetail&amp ;id_ads=35

دیدگاه

سلام
                        این تشک چه ها که تو سایز بزرگش پتو هم می گویند.من تا حالا دو مدل را اوراق کردم .مدل اول ایرانی بود خدا پدر و مادرشون هم بیامرزه برا یک فرد کهن سال خریدم 3سال هر روز حداقل 8 ساعت روشن بود آخ نگفت .تا دیگه سوخت منم پارش کردم دیدم داخلش فقط سیم المنت است که داخل این لوله های نسوز ترانس پیچها رد کردند.و یدونه هم فیوز حرارتی اگر اشتباه نکنم 150 درجه.هر کی این تشک را اومد دید خوشش اومد (واقعا برای التیام درد بزرگ سالان مفیده)من هم رفتم 4تا دونه دیگه برای اقوام بخرم فروشنده گفت نداریم هرجا هم گشتم اون مدل ایرانی را پیدا نکردم .همه فروشنده ها گفتند برو بیورر آلمان بخر من هم رفتم نمایندگی و 4تا خریدم (پول را آتیش زدم) .نشون به همون نشون که 4تای تشکها تا امروز همشون را یک دور گارانتی عوض کرده (بعد یک ماه علافی)و موقع عوض کردن هم کارت گارانتی نمیده :sad:چند ماه پیش یکیشون سوخت دوباره اوراقش کردم .داخل جعبه کلید تنظیم حرارت یدونه برد داشت با دوتا آی سی smd یدونه مقاومت 1 اهمش سیاه شده بود عوضش کردم و بقیه قطعات را تست کردم به جز آی سی های smdوقتی زدم به برق المنتهای تشک مثل لامپ روشن شد و ......... :cry2:خلاصه هر مارکی خواستید بخرید اصلا سراغ بیورر نرید .خودتون هم اصلا دنبال ساختش نباشید چون این المنتها وقتی روی ابر نسوز دوخته میشه داخل یک مشمای کلفت پرس شده قرار می گیره تا اصلا داخلش آب نفوذ نکنه
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                          سلام
                          این تشک چه ها که تو سایز بزرگش پتو هم می گویند.من تا حالا دو مدل را اوراق کردم .مدل اول ایرانی بود خدا پدر و مادرشون هم بیامرزه برا یک فرد کهن سال خریدم 3سال هر روز حداقل 8 ساعت روشن بود آخ نگفت .تا دیگه سوخت منم پارش کردم دیدم داخلش فقط سیم المنت است که داخل این لوله های نسوز ترانس پیچها رد کردند.و یدونه هم فیوز حرارتی اگر اشتباه نکنم 150 درجه.هر کی این تشک را اومد دید خوشش اومد (واقعا برای التیام درد بزرگ سالان مفیده)من هم رفتم 4تا دونه دیگه برای اقوام بخرم فروشنده گفت نداریم هرجا هم گشتم اون مدل ایرانی را پیدا نکردم .همه فروشنده ها گفتند برو بیورر آلمان بخر من هم رفتم نمایندگی و 4تا خریدم (پول را آتیش زدم) .نشون به همون نشون که 4تای تشکها تا امروز همشون را یک دور گارانتی عوض کرده (بعد یک ماه علافی)و موقع عوض کردن هم کارت گارانتی نمیده :sad:چند ماه پیش یکیشون سوخت دوباره اوراقش کردم .داخل جعبه کلید تنظیم حرارت یدونه برد داشت با دوتا آی سی smd یدونه مقاومت 1 اهمش سیاه شده بود عوضش کردم و بقیه قطعات را تست کردم به جز آی سی های smdوقتی زدم به برق المنتهای تشک مثل لامپ روشن شد و ......... :cry2:خلاصه هر مارکی خواستید بخرید اصلا سراغ بیورر نرید .خودتون هم اصلا دنبال ساختش نباشید چون این المنتها وقتی روی ابر نسوز دوخته میشه داخل یک مشمای کلفت پرس شده قرار می گیره تا اصلا داخلش آب نفوذ نکنه
                          اقا باورم نمیشه آلمانی ها برق 220 ولت را مستقیم به تشک وصل کنند . حالا که هر دو نوع ایرانی و آلمانی را اوراق کردید از لحاظ رعایت ایمنی چه تفاوتی بین این دو تا وجود داشت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                            اقا باورم نمیشه آلمانی ها برق 220 ولت را مستقیم به تشک وصل کنند . حالا که هر دو نوع ایرانی و آلمانی را اوراق کردید از لحاظ رعایت ایمنی چه تفاوتی بین این دو تا وجود داشت؟
                            برادر من کجا گفتم برق 220به تشک وصل بود :eek:اون ایرانی بود که گفتم فقط یدونه فیوز داشت آلمانیه توی جعبه کلید تنظیم حرارتش یدونه برد داره با بیشتر از 30تا المان :rolleyes:در کل آلمانیه 100درصد ایمن تر از ایرانی بود اما شاید داخل آلمانی هم برق 220بره چون مشکلی نداره و تشک داخل یدونه پلاستیک خیلی محکم پرس شده است(هم ایرانی هم خارجی).اون مدل آلمانی دوتا سیستم داشت یکی اینکه بعد از 90 دقیقه روشن بودن خودش خاموش می شد(تایمر)و دیگر اینکه 3تا درجه تنظیم حرارت داشت.این آلمانیه فکر کنم مشکل طراحی داره چون تست 5نمونه تعداد کمی نیست
                            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                              برادر من کجا گفتم برق 220به تشک وصل بود
                              با تشکر از توضیحات مفید شما بعد از دیدن سایت beurer چون در مشخصات فنی اشاره ای به ایمنی نکرده بود به نظرم رسید برق 220 ولت مستقیم وصل میشه چون مطمین نبودم اینطوری گفتم در واقع به خودم داشتم می گفتم. حالا با توجه به توضیحات شما معلوم شد که درسته ،برق مستقیم وصل میشه.
                              اینم سایت
                              http://www.beurer.com/web/en/product/flexible_heating/electric_underblankets/electric_underblankets.php?PHPSESSID=3ed479371ab29 e300b44d0b4b6dcc4b4
                              در ضمن محصولات beurer المان در ایران مونتاژ چین هست احتمالا قسمتهای مکانیکی محصولات این شرکت، المانی وبقیه چینی باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X