اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل چند چراغ توسط کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام
    من می خوام 60 عدد روشنایی را (به صورت مجزا) از طریق pc کنترل کنم.
    با توجه به اینکه تمامی خروجی ها در یک اتاق جمع شده و کامپیوتر در اتاقی دیگر.
    لطفا به من بگید چه راه هایی وجود داره؟؟

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
    اینطوری که شما گفتید احتمالا چراغ ها 220 ولت هست . ولی بحث اینه که چرا می خواهید با کامپیوتر این کار رو انجام بدید چرا با PLC این کار رو نمیکنید .
    کامپیوتر به خاطر حساسیت پورت هاش یه مقدار دردسر داره .
    یه مقدار بیشتر توضیح بدید که چی کار می خواهید بکنید ، تا اگه کمکی از دست ما بر میاد بهتون بگیم .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

با کامپیوتر میتونی تا 16 لامپ روشن و خاموش کنی مگه در صورتی که کارت I/O اضافه بخری
      من همینکار را برای 8 کانال مختلف انجام داده ام البته من لامپ روشن خاموش نمیکردم بلکه یه سری موتور کوچک DC را کنترل میکردم
      از پورت پرینتر هم استفاده کرده بدوم . نرم افزارش را با ++C تحت داس نوشته بودم ( سال 76) اگه خواستی نرم افزار را برات بفرستم
      در مورد سخت افزار جریان خروجی از پورت را با یک یا دو طبقه ترانزیستور تقویت و به رله میفرستادیم و رله هم جریان موتور را وصل میکرد . در ضمن هر هشت موتور در حالتهای مختلف با هم کار میکردند . با هم یا پس از هم ، که همه اینها توسط نرم افزاره کنترل میشد (این دستگاه را برای شبیه سازی کارخانه شن و ماسه ساخته بودم و در نمایشگاه برق و الکترونیک و کامپیوتر ارومیه سال 76 نمایش دادم )

کد:
      کامپیوتر به خاطر حساسیت پورت هاش یه مقدار دردسر داره .
      درسته که پورتهای کامپیوتر حساسه اما اگه سخت افزار مربوطه را خوب بسازیم و کنترل کنیم هیچی نمیشه

دیدگاه

سلام . خوبی حسین جان ؟
        ممنون از اطلاعات خوبت . من هم با شما موافق هستم اگه مدار سخت افزاری خوبی طراحی کنیم با پورت مشکلی نخواهیم داشت ولی طراحی همون مدار هزینه بر خواهد بود .
        مطلب دیگه اینکه از جهت اینکه چند تا لامپ رو میشه باهاش روشن و خاموش کرد فکر نکنم محدودیتی داشته باشه . چون میشه پورت رو دی کد کرد . به این معنی که 8 بیت پورت 378 داره و 4 تا هم پورت 37A با این ها میشه 2 به توان 12 حالت رو آدرس دهی کرد . با این حساب از نظر آدرس دهی برای لامپ ها مشکلی نداریم . حداقلش اینه که با 4 بیت کنترلی یه دیکدر رو آدرس دهی میکنیم که خروجیش 16 حالت رو برامون ایجاد میکنه خروجی های این دیکدر رو به 16 تا لچ وصل میکنیم با این حساب 16*8 تا لامپ میتونیم داشته باشیم .
        موفق باشید .
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X