اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه ی pen در ATMEGA128

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه ی pen در ATMEGA128

سلام می خواستم ببینم نقش پایه PEN در MEGA128 چیه؟

پاسخ : پایه ی pen در ATMEGA128

این پایه فعال ساز مد پراگرامینگ SPI هست.
    در موقع پروگرام کردن باید Low (صفر ) بشه تا میکرو آمادهآ‌ی پروگرام شدن بشه

دیدگاه

سلام
      یعنی در هنگام پروگرام کردن باید به GND وصل کنیم ؟ اگر وصل نکیم چی میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
        سلام
        با سلام،

PEN is a programming enable pin for the SPI Serial Programming mode. By holding this
        pin low during a Power-on Reset, the device will enter the SPI Serial Programming mode

PEN has no function during normal operation
        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
          سلام
          بله
          اگه وصل نکنید پروگرام هم نمیشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
            بله
            اگه وصل نکنید پروگرام هم نمیشه!
            وصل نکنی هم پروگرم میشه! میتونید تست کنید و نتیجه رو همینجا اعلام کنید
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

مطمئنا اتمل بیآ‌خودی این پایه رو در نظر نگرفته.
              در موقع پروگرام کردن میآ‌تونید ولتاژ روی این پایه رو انداره بگیرید ببینید که در حالت High هست یا LOW .

دیدگاه

سلام
                من این پایه رو وصل نکردم ولی پروگرام میشه فقط کار نمی کنه یعنی ایا ممکن مشکلم از این باشه در چه وصلم می کنم کار نمی کنه ؟

دیدگاه

منم کاربرد این پایه رو نفهمیدم. این پایه رو بزارید همین جوری آزاد باشه. وقتی همینجوری آزاد بود هم پروگرم میشد و هم کار میکرد. تو برد یه جامپر گزاشته بودم که موقع پروگرم زمینش کنم اما هیچ وقت استفاده نشد!
                  [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                    سلام
                    من این پایه رو وصل نکردم ولی پروگرام میشه فقط کار نمی کنه یعنی ایا ممکن مشکلم از این باشه در چه وصلم می کنم کار نمی کنه ؟
                    کارنکردن میکرو شما به احتمال زیاد بخاطر تغییر ندادن فیوزبیت Atmega103 mode است
                    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

با سلام مجدد،

پایه PEN در مگا 128 و مگا 103 بطور داخلی پول پ شده هست. ( رجوع شود به دیاگرام Reset Logic در دیتا شیت ) بنابراین، لازم نیست که کاریش بکنید.
                      توضیحات مبسوط در مورد کارش و لزوم بودنش هم در قسمت SPI Serial Programming Algorithm دیتاشیت اومده :

1. Power-up sequence:
                      Apply power between VCC and GND while RESET and SCK are set to “0”. In
                      some systems, the programmer can not guarantee that SCK is held low during
                      power-up. In this case, RESET must be given a positive pulse of at least two
                      CPU clock cycles duration after SCK has been set to “0”.
                      As an alternative to using the RESET signal, PEN can be held low during Poweron
                      Reset while SCK is set to “0”. In this case, only the PEN value at Power-on
                      Reset is important.
                      If the programmer cannot guarantee that SCK is held low
                      during power-up, the PEN method cannot be used. The device must be powered
                      down in order to commence normal operation when using this method.

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

یه سوال در باره مقاومت پول اپ وقتی مینویسیم که پورت خروجی بشه این مقاومت ها فعال میشن با 0 یعنی یه زره برق - میده وقتی پایه ای رو set می کنیم مقاومت ها با + پول اپ میشه ؟
                        نوشته اصلی توسط aivhl

1. Power-up sequence:
                        Apply power between VCC and GND while RESET and SCK are set to “0”. In
                        some systems, the programmer can not guarantee that SCK is held low during
                        power-up. In this case, RESET must be given a positive pulse of at least two
                        CPU clock cycles duration after SCK has been set to “0”.
                        As an alternative to using the RESET signal, PEN can be held low during Poweron
                        Reset while SCK is set to “0”. In this case, only the PEN value at Power-on
                        Reset is important.
                        If the programmer cannot guarantee that SCK is held low
                        during power-up, the PEN method cannot be used. The device must be powered
                        down in order to commence normal operation when using this method.
                        یکی از دوستان که خارجی بلده لطفا اینو ترجمه کنه
                        با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                          یه سوال در باره مقاومت پول اپ وقتی مینویسیم که پورت خروجی بشه این مقاومت ها فعال میشن با 0 یعنی یه زره برق - میده وقتی پایه ای رو set می کنیم مقاومت ها با + پول اپ میشه ؟
                          پول پ یا پول داون فقط در موقعی که ورودی داریم مطرح میشه!
                          وقتی خروجی باشه مستقیم به تغذیه ها وصل میشه(البته از یه ترانزیستور میگذره بعد...)
                          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

با سلام،

راستش من از سوالت در مورد پول پ، چیزی متوجه نشدم...

اما ترجمه :

روال روشن شدن
                            در حالی که به RESET و SCK مقدار "0" اعمال شده است، تغذیه را به VCC و GND متصل کنید. در برخی از سیستم ها، پروگرامر اتصال SCK به صفر را در حین روشن شدن تضمین نمیکند. در این حالت، باید در حالی که به SCK مقدار صفر اعمال شده، حداقل برای دو پالس ساعت میکرو به پایه RESET هم سیگنال مثبت اعمال شود.
                            بجای استفاده از RESET میتوان در حالی که به SCK مقدار صفر اعمال شده، در زمان روشن شدن میکرو، پایه PEN را به صفر متصل نمود. در این حالت، فقط وضعیت پایه PEN در زمان روشن شدن میکرو مهم خواهد بود.
                            اگر پروگرامر اتصال SCK به صفر را در زمان روشن شدن میکرو تضمین نکند، استفاده از روش PEN نیز راهگشا نخواهد بود. در صورت استفاده از این روش، برای برگشتن به کارکرد عادی وسیله ( میکرو )، دستگاه باید خاموش و مجددا روشن شود.

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

پس یعنی این پایه وضعیت پروکتل های ارتباطی را نشون میده!!!

رهاش کنم یا می تونم به یک ال ای دی وصلش کنم؟
                              [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X