اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دعوت از برنامه نویسان برای یک پروژه

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دعوت از برنامه نویسان برای یک پروژه

سلام
    نمیدونم تاپیک مناسبی انتخاب کردم یا خیر. . . من برای یک پروژه که قصد انجامش رو دارم توی اینترنت به دنبال راه های انجامش بودم.
    پروژه به این ترتیب است که باید مسافت و همچینین صدا شناخته و پردازش بشود و بر اساس خروجی شناسایی شده برنامه کاری را انجام بدهد!

در نتایجم به بورد range finder رسیدم و سرچ هامو فارسی کردم و در نهایت به این سایت رسیدم که مطالبی هم در این مورد وجود داشت، حتی برای پردازش صدا. . .
    اما خوب اینها فقط اطلاعاتی بود که من کسب کردم اما برای شروع کار و انجام تست نیاز دارم بدونم که آیا اینجا کسی تخصصی هم در مورد برنامه نویسی داره؟ و یا اینکه این کیت ها با توجه به جستجوهای من ظاهرا در علم ربوتیک بسیار پرکاربرد هستند شاید حتی کدهای آماده ای هم برای اون وجود داشته باشه و نیازی به برنامه نویسی آنچنانی نباشه!

ممنون میشم اگر من رو که رشته ام هنره و کمابیش به کامپیوتر تسلط دارم رو در این مورد راهنمایی کنید.

پیشاپیش ممنونم

امیر

پاسخ : دعوت از برنامه نویسان برای یک پروژه

مسافت و همچینین صدا شناخته و پردازش بشود
    خوب مسافت که شناخته شده است مسافت فاصله بین دو جسم است که یک قرارداد هست بر واحد متر . البته صدا هم شناخته شده است ارتعاش مکانیکی مولکول های هوا از طرف دیگر پردازش مسافت چی خوبی نیست و اصولا توصیه نمیشه که مسافت رو پردازش کنید ولی خوب پردازش صدا در روایات به شدت توصیه شده
    نقل شده هر کجا صدایی پیدا کردید زود پردازش کنید قبل از اینکه پردازش بشود .
    فکر کنم مشکلتون حل شد ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ناسلامتی اینجا یک فروم تخصصیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aamir
        ناسلامتی اینجا یک فروم تخصصیه
        ای بابا چقدر زود رنجی ؟
        خوب خداییش یک بار دیگه صورت مساله رو بخون ببین متوجه چیزی میشی ؟یعنی چی فاصله شناخته بشه ؟ فاصله رو که نمی شناسن مثلا اندازه میگیرن ؟ اصلا کدم فاصله شناخته بشه ؟ فاصله بین نوترون و پروتون یا فاصله قمر مشتری با زمین ؟ بعد گفتی صدا پردازش بشه ؟ پردازش چی بشه ؟ مثلا فرکانسش یا دامنش یا آواش یا
        نوعش یا تولید کنندش یا .....
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

رفیق من نمیدونم متن رو خوندی یا نه
          من از ultrasonic range finder حرف زدم . . کار این دستگاه مگه یافتن مسافت نیست؟! مگه مسافت رو اندازه نمیگیره(پردازش) نمیکنه؟ مگه عدد مذبور رو خروجی نمیکنه؟! مثلا اینقدر متر
          مگه صدا رو نمیشه بر مبنای دی سی بل پردازش کرد؟(چیزی مشابه کیت قبلی) هر چیزیش که بخواد اندازه گیری بشه . . میخواد فرکانس یا هر چیز دیگه ای باشه
          سوال من خیلی کلی بود و کاری به جزییات نداشت.

منظور از شناخته شدن هم همون recognize یا تشخیص بود!

الان قضیه مفهوم هست؟

دیدگاه

سلام amir جان.
            منظور از پردازش صدا (از منظری که بچه های برق باهاش کار دارن) یعنی استخراج اطلاعات/اعمال تغییرات از/روی سیگنال صدا .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hobbyist
              سلام amir جان.
              منظور از پردازش صدا (از منظری که بچه های برق باهاش کار دارن) یعنی استخراج اطلاعات/اعمال تغییرات از/روی سیگنال صدا .
              بایدسنسور ultra sound استفاده کنید برای پردازش صوتم باید با برنامه نویسی متلب برنامشو بنویسید فقط من موندم چه طور شما که هنری هستی کارت به این جا رسیده؟البنه با AVRهم میتونی کار کنی.من خودم کار نکردم هم کلاسیم رو یه همچین پروژه ای کار کرده با avr کار کرده بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X