اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باطری و AH

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باطری و AH

یه تست روی یه باطری انجام دادم ببینید:

باطریس12V سلید اسید ولتاژ پر باطری 12.67V ولتاژ خالی برای این نوع باطری ها 10.5V می باشد.

با جریان کشی میانگین 0.55A در زمان 35 دقیقه ولتاژ به 10.5 رسید
    با جریانکشی میانگین 1A در زمان 18 دقیقه ولتاژ به 10.5 رسید.

حالا مسئله: این باطری چند AH ضرفیت دارد؟

پاسخ : باطری و AH

با سلام
    ضرب جریان ها توی زمان های متناظرشون تقریبا با هم برابر اند ، یه چیزی حدود 18 آمپر در دقیقه که معادل 300 میلی آمپر ساعت میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
      با سلام
      ضرب جریان ها توی زمان های متناظرشون تقریبا با هم برابر اند ، یه چیزی حدود 18 آمپر در دقیقه که معادل 300 میلی آمپر ساعت میشه.
      آره خودمم همینو در آوردم ولی چرا روش نوشته 5HA!؟؟؟ خرابه؟ :biggrin:

دیدگاه

با درود . . .
        استاد آروین یه مسئله ای:

با جریانکشی میانگین 1A در زمان 18 دقیقه ولتاژ به 10.5 رسید.
        منظور از این حرف اینه که باطری کاملا خالی شد و یا اینکه ولتاژ به 10.5 رسید و هنوز توان جریان دهی داشت؟؟
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
          با درود . . .
          استاد آروین یه مسئله ای:
          منظور از این حرف اینه که باطری کاملا خالی شد و یا اینکه ولتاژ به 10.5 رسید و هنوز توان جریان دهی داشت؟؟
          سلام

استاد کیه :biggrin:

باطری هنوز توان جریاندهی روداشت ...

دیدگاه

پس محاسبه توان در اینصورت اشتباهه. چون تولید کنندگان با توجه به ته کشیدن باطری اون میزان رو مینویسن. البته مطمئن هم باش زیر 3 آمپره(باطریها اکثرا نامرغوب هستند)
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

پس محاسبه توان در اینصورت اشتباهه. چون تولید کنندگان با توجه به ته کشیدن باطری اون میزان رو مینویسن. البته مطمئن هم باش زیر 3 آمپره(باطریها اکثرا نامرغوب هستند)
              وحید جان من 10 جا بیشتر خوندم که باطری های سلید اسید یا لید اسید فرقی نمیکنه هر دوش نباید بیشتر از 10.5 ولت پایین بیان یعنی ولتاژ مجازشون 12.5 تا 10.5 هستش ! وگر نه عمرش بشدت کم میشه! با این شرایط فکر کنم باید ظرفیت باطری رو اندازه بگیریم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                وحید جان من 10 جا بیشتر خوندم که باطری های سلید اسید یا لید اسید فرقی نمیکنه هر دوش نباید بیشتر از 10.5 ولت پایین بیان یعنی ولتاژ مجازشون 12.5 تا 10.5 هستش ! وگر نه عمرش بشدت کم میشه! با این شرایط فکر کنم باید ظرفیت باطری رو اندازه بگیریم
                اونوقت میگم استاد میگی استاد کیه! :mrgreen:
                ما همه اینها رو از خود شما و چند جای دیگه یاد گرفتیم دیگه
                قضیه کم شدن عمر کاملا صحت داره. من از یکی که شب و روزش با باطری ها میگذره پرسیدم گفت منظور تا ته خالی شدن باطریه و یعنی اینکه یه بار 5 آمپری رو 1 ساعت کامل تغذیه میکنه و در آخر کل باطری خالی شده و ...
                اما در اصل اون کاری که شما کردی در عمل درسته و نشون میده که یه باطری 5 آمپر در حقیقت فوقش 500 میلی مفید میده و نمیشه ازش انتظاری داشت(البته توان جریان دهی 5 آمپر لحظه ای رو نباید فراموش کرد)

بدرود . . .

دیدگاه

اونوقت میگم استاد میگی استاد کیه! :mrgreen:
                  ما همه اینها رو از خود شما و چند جای دیگه یاد گرفتیم دیگه
                  قضیه کم شدن عمر کاملا صحت داره. من از یکی که شب و روزش با باطری ها میگذره پرسیدم گفت منظور تا ته خالی شدن باطریه و یعنی اینکه یه بار 5 آمپری رو 1 ساعت کامل تغذیه میکنه و در آخر کل باطری خالی شده و ...
                  اما در اصل اون کاری که شما کردی در عمل درسته و نشون میده که یه باطری 5 آمپر در حقیقت فوقش 500 میلی مفید میده و نمیشه ازش انتظاری داشت(البته توان جریان دهی 5 آمپر لحظه ای رو نباید فراموش کرد)
                  میشه بیشتر بگی معنی این حرف اون دوسدت چیه؟ یعنی 5 آمپر گارانتی بهت میده ولی ولتاژ ممکنه تا مثلا" 4 ولت هم بیاد پایین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    میشه بیشتر بگی معنی این حرف اون دوسدت چیه؟ یعنی 5 آمپر گارانتی بهت میده ولی ولتاژ ممکنه تا مثلا" 4 ولت هم بیاد پایین؟

یه چنین چیزی که تقریبا محاله! نه منظورش این بود که تا زمانی که جریان دهی به 0 برسه. یعنی بعد از نیم ساعت ممکنه کلا باطری از همه لحاظ نصفه شده باشه و بعد از 1 ساعت دیگه نتونه جریان دهی کنه

بدرود . . .

دیدگاه

یه چنین چیزی که تقریبا محاله! نه منظورش این بود که تا زمانی که جریان دهی به 0 برسه. یعنی بعد از نیم ساعت ممکنه کلا باطری از همه لحاظ نصفه شده باشه و بعد از 1 ساعت دیگه نتونه جریان دهی کنه
                      حالا یه مسئله؟

مقاومت داخلی باطری رو چطور میتونیم اندازه گیری کنیم؟ ایده ای داری؟

دیدگاه

شاید اگر شخصا ازش بپرسیم خودش بگه! :mrgreen:
                        حالا برای چی اندازه گیری کنیم؟

بدرود . . .

دیدگاه

شاید اگر شخصا ازش بپرسیم خودش بگه! :mrgreen:
                          حالا برای چی اندازه گیری کنیم؟

خوب انطوری میشه فهمید به ازای هر مقدار جریانی که ازش میکشی چقدر افت ولتاژ پیدا میکنه البته لحظه ای

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X