اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه جوری میشه توی مدار چاپی پروتل فارسی نوشت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چه جوری میشه توی مدار چاپی پروتل فارسی نوشت؟

باید با استفاده از Line تیکه تیکه بنویسی که کار خیلی سختیه و در واقع نقاشی کنی

دیدگاه

با سلام
      میتونید از این روشی که تو این تاپیک گفته شده استفاده کنید :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42224.0

دیدگاه

با درود . . .
        یه چیزی تو مایه های این میخوای؟ :

در داخل خود پروتل میشه یه کارهایی انجام داد اما برای اینکه دستت به تمام معنا باز باشه بعد از انجام طراحی باید بری سراغ یه نرم افزار گرافیکی درست و حسابی مثل کرل و یا فری هند. من خودم هر دو رو کار میکنم اما برای اینکار فری هند رو پیشنهاد میدم. چون هم سبکه و هم کار باهاش راحته. به دلیل وکتور بودن هم از کیفیت کم نمیکنه.
        یکی از دوستان میگفت با اتوکد هم میشه. منتها هنوز تست نزدم

موفق باشید

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)وحید نصیری
          در داخل خود پروتل میشه یه کارهایی انجام داد اما برای اینکه دستت به تمام معنا باز باشه بعد از انجام طراحی باید بری سراغ یه نرم افزار گرافیکی درست و حسابی مثل کرل و یا فری هند.
          عزیز همین کار رو چه جوری انجام میدی . یعنی رفت و برگشت از پروتل به فری هند رو

دیدگاه

پاسخ : چه جوری میشه توی مدار چاپی پروتل فارسی

نوشته اصلی توسط mojalan
            عزیز همین کار رو چه جوری انجام میدی . یعنی رفت و برگشت از پروتل به فری هند رو

رفت داره دایی اما دیگه برگشت نداره!

این روش تنها در آخر کار میتونه برای یه سری اصلاحات که پروتل ممکنه نتونه انجام بده مفید باشه و در فایل x.PCB نمیتونه تغییری ایجاد کنه.
            کل کار به این صورته که ابتدا طرحتون رو با یه نرم افزار PDF ساز تبدیل به PDF میکنید و سپس داخل یه نرم افزار گرفیکی مثل کرل و یا فری هند و یا ایلاستراتور و یا ... بازش میکنید. تغییرات و یا مواردی رو که میخواهید روش انجام میدید و سپس دوباره به صورت PDF ذخیرش میکنید. برای ذخیره سازی هر نرم افزاری فرق داره. مثلا توی فری هند باید از طریق اکسپورت PDF کنید و یا توی کرل خودش مجزا پابلیش به PDF داره و در ایلاستراتور هم جزو خروجی های پیش فرض هستش. راه دیگه هم اینه که با همون نرم افزار PDF ساز اول که گفته شد، دوباره پرینتش بگیرید!

من خودم نرم افزارهای زیادی رو برای تبدیل کردی فایل ها به PDF استفاده کردم اما به جرات میگم win to pdf از همه سبکتر و راحت تر و سریعتره. نرم افزار گرافیک هر سه تای گفته شده در بالا رو نصب دارم همیشه. منتها چون فری هند از همه سبک تره با اون کار میکنم.

همین الان هم با اتوکد 2006 امتحان کردم و فایل پروتل رو نشناخت.
            من خودم دنبال راهی هستم که بشه مستقیما تو فایل PCB دست برد. منتها هنوز پیدا نکردم. این نرم افزارهایی هم که تو تاپیک های دیگه معرفی شده هیچ کدوم بدرد نمیخوره چون اکثرا بیت مپ کار میکنن و فاقد کیفیت هستند.

موفق باشید

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X