اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

booster GSM چیست؟ و چگونه کار می کند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

booster GSM چیست؟ و چگونه کار می کند؟

بوستر یا تقویت کننده آنتن یک آمپلی فایر برای افزایش سطح سیگنال آنتن موبایل و توزیع آن در مناطق ضعیف داخلی ساختمان است .
    در سطح کشور ما مکانهایی وجود دارند که به جهت موقعیت جغرافیایی، امواج تلفن همراه در آنها با دشواری دریافت می گردد و یا بعضی از مشترکین از آنتن دهی ضعیف شبکه تلفن همراه ناراضی می باشند و هنگام استفاده از آن در مکانهایی که امواج تلفن همراه به راحتی دریافت نمیشود دچار مشکل می شوند.
    بوستر یک تقویت کننده بسیار قوی و کم هزینه امواج تلفن همراه است که در تمامی مکانهایی که آنتن دهی تلفن همراه ضعیف باشد، کارکرد بسیار دقیق و چاره سازی دارد و قادر است تحت ضعیف ترین شرایط آنتن دهی، امواج تلفن همراه را دریافت نموده و کاملا تقویت نماید. این محصول یک برچسب مغناطیسی میباشد که طوری طراحی شده در ضعیفترین مکانها امواج را دریافت و تقویت میکند به ویژه در مناطقی که آنتن دهی تلفن همراه بسیار ضعیف می باشد و یا نقاط کور که تلفن همراه هیچ سیگنالی دریافت نمی کند.
    این دستگاه بنابر میزان آنتن دهی تلفن همراه در محل و توان خروجی دستگاه در مدل های مختلف عرضه می شود.
    دستگاه تقویت آنتن موبایل در محل هایی که امواج فرستنده زمینی موبایل BTS ضعیف است و یا اصلا" وجود ندارد، مانند کارخانه ها یا ویلاهای خارج از شهر ، پارکینگها، تونل ها، فروشگاهها و تمام مناطقی که در خارج از محدوده عملکرد سیستم موبایل قرار گرفته اند و یا نقاطی که امواج به صورت ضعیف موجود می باشند بکار می رود .
    اطلاعات تکمیلی را میتوانید در لینکهای زیر ببینید:

zio.in/booster

dft.ba/-gsm

xav.cc/gsm

پاسخ : booster GSM چیست؟ و چگونه کار می کند؟

سلام به همه
    من جایی کار می کنم که اونجا سیگنال آنتن موبایل خیلی ضعیفه واسه همین نیاز دارم این سیگنالو تقویت کنم و تو محیط کارم پخش کنم تا بقیه همکارام هم استفاده کنن...می دونم آمادش هست ولی می خوام خودم درست کنم...می تونم روش کار کنم ولی نیاز به کمکم دارم....کسی مایل هست کمک کنه؟

دیدگاه

من هم شدیدا نیازمندم

دیدگاه

سلام میتونید از انتن هوایی استفاده کنید
        مدار پیچیده ای داره
        اماده اش هست البته گران

http://www.sibo.ir/category/48/%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84/
        نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
        * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

http://gbppr.dyndns.org/proj/mil/extend/index.html
          بچه ها من این لینکو پیدا کردم دارم روش کار می کنم و خیلی هم مسایلش رو تحلیل کردم الان می خوام بسازمش فقط یکی از قطعاتش رو گیر نیووردم. کسی می دونه از کجا می تونم duplexer رو بخرم. می دونم تو تهران ممکنه گیرم بیاد. کسی می تونه کمکم کنه؟

دیدگاه

HMC484MS8G رو ار اف فون داره
            از روی برد تلفن همراه هم میتونی برداری

فقط یادت باشه فرکانس 825 تا 860 دیگه ازش استفاده ای نمیشه

دیدگاه

ممنون بابت جوابتون آقای فلاح. من قبلا این قطعه رو تو سایت RFPHONE.ir دیدم ولی مشکل اینجاست که من خودم باید یه کلاک با فرکانس بالا درست کنم که تغییر حالت فرستندگی و گیرندگی رو ایجاد کنم و اینکه پروتکل کارکرد موبایل رو نمی دونم که چه زمانی تو حالت فرستندگی قرار می گیره و چه زمانی تو حالت گیرندگی. شما می تونین تو راه اندازی این قطعه همکاری کنین؟

دیدگاه

منظورتون از تولید کلاک با فرکانس بالا رو متوجه نمیشم ولی معمولا تو داپلکسرها از یک سطح لاجیک( 0 و 1) برای تعغیر Rx به Tx و بلعکس انجام میشه مثلا تو سری SKY77518–11 که تو تلفن همراه مصرف داره طبق همین روش کتترل میشه، توی داپلکسر HMC هم همینطوره

دیدگاه

آقای فلاح
                  منطورم از تولید کلاک دقیقا همون ایجاد سطح صفر و یک است ولی چون نمی دونم موبایل کی می فرسته و کی میگیره نمی دونم کی HMC رو تو حالت گیرندگی و کی تو حالت فرستندگی قرار بدم. واسه همین کار کردن با این آی سی اینجا سخت می شه و به نظرم از آی سی لینک زیر استفاده بشه خیلی بهتر باشه. نطر شما چیه؟
                  این لینک رو هم نگاه کنید لطفا. این duplexer هست و فکر کنم کارمو راه می ندازه. به سایت javanelec.com سفارش خارج دادم قراره بهم قیمت بده.
                  http://steco.manufacturer.globalsources.com/si/6008842554175/pdtl/Microwave-RF/1106979894/LTCC-Multiayer-Duplexer.htm

دیدگاه

این جور قطعه ها معمولا تو تلفن های همراه زیاده
                    یه سوالی شما دقیقا میخوای چه بازه ای رو تقویت کنی؟

دیدگاه

اگر باند فرکانسی زیر 1 گیگاهرتز باشه شاید بشه جوابی گرفت بالاتر از یک گیگاهرتز فکرش هم نکن
                      حتی PCB هم نمیشه به راحتی ساخت چه برسد به قطعات!!

دیدگاه

آقای فلاح gsm900 دیگهههههههه....
                        اون لینکو خوب نگاه کنید خیلی قطعه خوبیه.تو تلفن همراه هست ولی ما دیتاشیت اونارو نداریم و اینکه راهندازیشون راحت نیست. ولی توی لینکی که گذاشتم این قطعه خیلی راحته کار کردن باهاش. محاسبات رو هم انجام دادم فقط منتظر جوان الکترونیک که بابتش بهم قیمت بده.انشالا تو پستای بعدی یه شماتیک از مدار می زارم.
                        قابل توجه آقا علی بگم که دیگه باید حرفه ای کار کنیم و اینکه تا حد نیاز تجربه دارم و جاهایی ک به مشکل بخورم مزاحم شماها می شم.البته اگه تنهام نزارین :nerd:

دیدگاه

چندتا نکته : شما داری تک باند کار میکنی و اینو که متوجه هستی مداری که قرار دادی برای تلفن همراه های قدیمیه (825 تا 860)
                          الان از باند های gsm 900 و dsc1800 و البته 3g و 4g استفاده میشه و این رو هم بدون که مشخص نمیکنه کی تلفن همراه شما توی یکی از باند ها قرار میگره(بسته به شلوغ بودن کانال و ...) و انتخاب باند وظیفه سینتی سایزر تلفن همراهه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X