اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارزش اعداد برای کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارزش اعداد برای کامپیوتر

سلام
    اول اصل مطلب
    چرا ارزش اعداد 12و 21 و 101 و 1010 برای کامپیوتر برار است؟

اصلا ارزش یعنی چی؟
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
    http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

پاسخ : ارزش اعداد برای کامپیوتر

کجا به این مورد برخوردی؟ نکنه مشکل سر MSB و LSB هست؟

دیدگاه

راستش
      استاد گفته و گفته هرکی جواب بده بیستش رو از همین الان میدم!

دیدگاه

یکی از مشکلات ما اینکه مصرف کننده علم هستیم نه تولید کننده . بنابراین همه کتابها و علوم ما ترجمه ای هست حالا خدا میداند < ارزش > ترجمه چه کلمهای شده
        و منظور اصلی از کلمه ارزش چیست ؟
        درضمن برای من 10 سال از وقتی که استاد قول میداد بیست بده و حالا میداد یا نمیداد گذشته ولی چه فایده ؟ فرض کن همه 20 های جهان مال من بود ؟ حال چی دارم ؟ هیچی
        دنبال استادهای ( استاد که چه عرض کنم بچه استادیار ) تازه به دوران رسده که سعی میکنن دانشجوهای جوان رو سرکار بذارن نباش
        شعار می فرماید بفکر آینده باش سرشاد و سر زنده باش

اما کلا بگم در عرفان و فلسفه و همه علوم و همه مکتب ها ارزش هیچی با چیز دیگه برابر نیست ؟
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

در حالت کلی ارزش هیچ 2 عددی، برای کامپیوتر برابر نیست.
          ولی مثلا تو ذخیره سازی، 12 و 21 و کلا همه ی اعداد کوچگتر از 256 برای کامپیوتر 1 بایت، آب میخورن :biggrin:
          کلا سوالتون خیلی نامفهومه. یعنی اصلا توضیح نمیدادی سوالت مفهوم تر ازاین بود :mrgreen:

زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

بدون دونستن منظور استادتون جواب دادن سخته. اما میشه گفت به خودی خود اعداد دارای ارزش برابر هستنو اما در یک عدد بیت های پایینتر ارزش کمتری دارن و بیت های بالاتر ارزش بالاتری چون مشخصا روی عدد نهایی تاثیر گذارتر هستن. مثلا بیت هفتم یک عدد یک بایتی از بیت دوم همون عدد ارزش بیشتری داره. چون برای این عدد تغییرات بیت هفتم منجر به تغییر 50 درصدی در عدد نهایی میشه ولی بیت دوم منجر به تغییر 1.6 درصدی.

به خاطر همین مسئله در اعداد اعشاری هر چی از موقعیت سمت چپ به سمت راست عدد میاییم اعداد ارزش خودشون رو بیشتر از دست میدن و براحتی میشه از یک موقعیت به بعد رو با ایجاد حداقل خطا حذف کرد.

دیدگاه

والا این سوال رو یکی دیگه از من پرسیده و من هم پیرو این یحث از ایشون پرسیدم اصلا ارزش یعنی چی؟
              گفت در واقعیت عدد 21 از 12 بزرگتره و با ارزش تره ولی در کامپیوتر این دو عدد ارزش برابری دارند!
              که من پرسیدم پس چطور از میپرسن کدوم بزرگتره: گفت توسط برنامه این رو اصلاح کردن!

دیدگاه

سلام
                این استاد در مورد مبنای اون اعداد چیزی نگفته؟(باینری-اکتال-دسیمال-هگزادسیمال)
                شاید نکتش این باشه البته من که رابطه ای بین اون اعداد در مبناهای مختلف پیدا نکردم.

دیدگاه

.

دیدگاه

اگر فرض کنیم اعداد 12 و 21 در مبنای هگزادسیمال نوشته شده باشند، آنگاه تعداد یک های این 4 عدد همگی زوج خواهند بود. بنابراین ممکن است منظور شخص سوال کننده رابطه ای با تشخیص خطا از طریق تولید بیت Parity یا همان بیت توازن داشته باشد که تمام این اعداد و هر عدد دیگری که دارای تعداد یک های زوج باشد، از نظر Parity generator یا Parity checker تفاوتی با هم نخواهند داشت. البته این مورد با توجه به مبهم بودن سوال در حد یک احتمال مطرح شد.
                    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X