اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال 60 ورودی به ATMEGA32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال 60 ورودی به ATMEGA32

سلام به اساتید محترم
    من برای پروژم نیاز دارم که 60 ورودی به atmega32 بدم و روشن و خاموش بودن این ورودیها را نمایش بدم.چطوری می تونم این مقدار ورودی به atmega32 وصل کنم؟آیا آی سی هست که برعکس 74HC154 باشه که 16to4 باشه؟

پاسخ : اتصال 60 ورودی به ATMEGA32

با سلام شما میتونی از مالتی پلکسر استفاده کنی 74151 و 74153

دیدگاه

درود بر شما
      آی سی انخابی شما 74HC154 یک decoder است و برای مقصود شما مناسب نیست!
      شما نیاز دارید که ورودی ها را به صورت مجزا داشته باشید

آی سی های انتخابی دوست خوبمون هم مالتی پلکسر هستند و شما می توانید از آنها استفاده کنید (74151 و 74153)،
      فقط به موضوع دقت کنید که باید ورودی ها را اسکن کنید و این کار زمان بیشتری از شما می گیرد تا اینکه بوسیله Latch های 8 بیتی ورودی های سیستم را بخوانید
      به نظر من آی سی 74HC574 را هم بررسی کنید ، بوسیله پایه clk اطلاعات بصورت 8 بیتی در آی سی ذخیره می شود و به محض فعال شدن پایه oc\ هر کدام از آی سی ها بصورت مجزا اطلاعات روی خروجی آن ها بارگزاری می گردد
      بنابر این اگر شما 60 ورودی نیاز دارید 8 عدد از این آی سی به همراه یک پایه clk و یک (decoder- 3 to 8) به منظور فعال سازی oc\ هر کدام از آی سی ها مورد نیاز خواهد بود و در جمع 12 پایه از میکرو شما استفاده می شود

اگر باز هم می خواهید پایه کمتری استفاده کنید می توانید، از shift register موازی به سری با امکان Latch در ورودی استفاده کنید که در این صورت سه پایه مورد استفاده قرار می گیرد ، clk , data , Latch (با هر تعداد ورودی!!)
      البته shift register مورد نظر باید بوسیله خودتان پیدا شود، چون در حال حاضر بنده حضور ذهن ندارم، یکم هم وقت ندارم!!!

باز هم راه های دیگری امکان دارد که وجود داشته باشد،
      در ضمن سرعت خواندن از ورودی ها و . . . در هر کدام از راه های بالا با توجه به نوع برنامه نویسی متفاوت خواهد بود

لذت ببرید
      شاد و تندرست باشيد
      دوستدارتان
      مهدی حریری

دیدگاه

:question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
          معنیش چی میشه
          لطفا :icon_razz:
          متشکرم
          شاد و تندرست باشيد
          دوستدارتان
          مهدی حریری

دیدگاه

از ای سی PCF8574 استفاده کن
            توسط 2 خط داده تا 64 ورودی خروجی میتونی داشته باشی
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X