اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره ی تبدیل کننده ی چند فاز لایه ای،

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره ی تبدیل کننده ی چند فاز لایه ای،

تبدیل کننده ی چند فاز لایه ای:

یکی از روش های که توان خروجی را افزایش می دهد در هر توپولوژی کاهش فشار روی نیمه هادی هادی ها است ،این تکنیکی است که لایه لایه کردن نامیده می شود (Interleaved) و هر توپولوژی را میشود لایه لایه کرد . هر مبدل چند فاز که لایه لایه شده دو مبدل یکسان دراد که به طور یکسان جا گذاری شده اند وعناصرکلیدی را به اشتراک گذاشته اند.هر کا نورتورکه با n فاز مختلف راه اندازی می شود 360/n اختلاف درجه دارد با فاز بعدی و از هر فاز فقط Iout/n آمپر جریان نیلز داریم .
    خازن ورودی و خروجی بین فازها به اشتراک گذاشته شده اند وخازن ورودی جریان ریپل RMS کمتری میبیند چون پیک جریان کمتر شده است و سیکل کار ترکیب شده بیشتر از حالت یک فاز است . خازن خروجی نیز میتواند کوچکتر شود .چون فرکانس شکل موج جریان خروجی بیشترشده است .عناصر نیمه هادی هم جریان کمتری میگذرد و فشار کمتری تحمل میکنند .
    یک بلوک دیاگرام لایه لایه چند فاز مبدل باک در شکل 13 نشان داده شده است ،این یک توپولوژی 2 فاز است که برای تامین توان یک میکروپروسسور با کارایی بالا استفاده میشود .

پاسخ : سوال درباره ی تبدیل کننده ی چند فاز لایه ای،

سلام میخواستم بپرسم ،مداری که شکل نشون داده شده ،چند لایه است؟ و اگر اطلاع دارید یه مقدار تو ضیح بیشتر.

دیدگاه

سلام دایی جان
      من مطالعه زیادی در این زمینه نداشتم اما این مداری رو که گذاشتی میشناسم.
      این مدار از 2 تا باک سنکرون تشکیل شده که اختلاف فاز 180 درجه کار می کنند.
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام دایی مرسی از توجهتون ،من اینطور برداشت کردم که در هر لایه تو هر زمان سیکل یک فاز در حال کاره و به این ترتیب با افزایش تعداد فاز ها فرکانس رو افزایش میدیم،و با تعداد لایه ها فشار رو نیمه هادیمون رو ،به این ترتیب روش خوبیه که توان خرجی رو افزایش بدیم بدیم و ریپلمون رو کاهش..

دیدگاه

این روش خیلی عالیه دایی جان.
          توی مادربرد PCآ‌ خودم هم 8 لایش هست اما نتونستم آی سی کنترلرشو ببینم.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X