اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه ایفون تصویری سیاه سفید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه ایفون تصویری سیاه سفید

سلام/دوستان گرامی ایفون 18ولتی دارم که صدای خوبی نداردانواع منبع تغذیه معمولی راامتحان کردم نتیجه ندادصدانویزوخرخرداردیکی گفت مدار(ای سی دار)جواب می دهد.ترانس 18ولت دارم ولی نقسه ندارم لطفاکمک کنید.

پاسخ : منبع تغذیه ایفون تصویری سیاه سفید

انواع منبع تغذیه معمولی راامتحان کردم نتیجه ندادصدانویزوخرخردارد
    اگه با منبع تغذیه های متفاوتی امتحان کرده ای و نتیجه نگرفته ای ، به نظر میاد ایراد از جای دیگه ای باشه!
    چک کن ببین GND بین پانل توی کوچه و گوشیها کاملا بر قرار هست؟
    در صورت چند طبقه بودن آیفون ، آیا نویز توی گوشی های تمام طبقات میوفته یا فقط مال یک طبقه خاص؟

یکی گفت مدار(ای سی دار)جواب می دهد.ترانس 18ولت دارم ولی نقشه ندارم لطفاکمک کنید.
    احتمالا منظورتون ، منبع تغذیه با آیسی رگولاتور هست.
    پس ترانس رو داری و مدار رگولاتور با آیسی شو میخوای!
    اگه اینطوره ، اول نکته اولی رو که گفتم بررسی کن و این مورد رو هم تایید کن تا دیگر دوستان یا خودم نقشه رگولاتور رو هم برات تهیه کنیم.

دیدگاه

با درود . . .
      با تشکر از داش فردی گل
      مواردی رو که گفتن چک کنید و یه مورد هم من اضافه کنم! در صورتی که آیفون در ابتدا سالم بوده و کم کم اینطور شده صفحه دم درب ورودی رو باز کن و میکروفن داخلش رو عوض کن.
      مال یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و همیشه یه نویز عجیب روی صدا بود و هرچی هم خازن رو تغذیه گذاشتیم و فیلتر کردیم نشد! :biggrin: بعد یه تعمیر کار آشنا داشتیم تا بهش گفتیم گفت کپسول دم در رو عوض کن! منظور از کپسول هم همون میکروفن هست. به محض اینکه اونرو عوض کردیم صدا زنده شد و هنوزم که هنوزه داره کار میکنه
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
        با درود . . .
        با تشکر از داش فردی گل
        مواردی رو که گفتن چک کنید و یه مورد هم من اضافه کنم! در صورتی که آیفون در ابتدا سالم بوده و کم کم اینطور شده صفحه دم درب ورودی رو باز کن و میکروفن داخلش رو عوض کن.
        مال یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و همیشه یه نویز عجیب روی صدا بود و هرچی هم خازن رو تغذیه گذاشتیم و فیلتر کردیم نشد! :biggrin: بعد یه تعمیر کار آشنا داشتیم تا بهش گفتیم گفت کپسول دم در رو عوض کن! منظور از کپسول هم همون میکروفن هست. به محض اینکه اونرو عوض کردیم صدا زنده شد و هنوزم که هنوزه داره کار میکنه
        سلام
        آفرین آقا وحید
        میکروفن های آیفون ها ، معمولا خازنی هستن و جالبه بدونید که حتی دو تاشون از یک مدل ، امپدانس یکی ندارن. درواقع کیفیت قابل توجهی ندارن و زود از بین میرن.
        مخصوصا زمانیکه چند وقت از عمرشون میگذره.

دیدگاه

سلام :باتشکرازلطف دوستان بعدازاینکه تغذیه ایفون یادشده کامل سوخت تغذیه فعلی راساختم که هرموقع ایرادیادشده پیدامی شه باتعویض خازن تغذیه (چندین نوع )مدتی کارمی کنه /درضمن تک طبقه می باشد. ومنظورای سی رگلاتوراست مرسی:bye

دیدگاه

خب پس این مسئله دیگه ربطی به میکرفن نداره و از خود تغذیه هستش.
            احتمالا ولتاژ خازنی که استفاده میکنید مناسب نیست و باعث میشه تا خازن نشت پیدا کنه و ...
            بهتره مداری رو که برای تغذیه ساختی و قرار دادی شکلش رو بکشی. چون احتمالا یه جای کار مشکل داره.

موفق باشید
            درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
            بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ABHAR
              سلام :باتشکرازلطف دوستان بعدازاینکه تغذیه ایفون یادشده کامل سوخت تغذیه فعلی راساختم که هرموقع ایرادیادشده پیدامی شه باتعویض خازن تغذیه (چندین نوع )مدتی کارمی کنه /درضمن تک طبقه می باشد. ومنظورای سی رگلاتوراست مرسی:bye
              اگه مدار تغذیه ای که تعمیر میکنی رو قرار بدید ( شماتیک مدار ) اونوقت اشکال کار پیدا میشه. شاید ولتاژ بیش از حد تحمل خازنه!

دیدگاه

سلام منبع تغذیه انچنانی نیست ازاینایی که با4تادیود1خازن یکسومی شوندچون ایفون فقط یک ورودی18ولت داره فکرکردم ای سی دارش کنم فابریکشم همین معمولی بود./درضمن ازچندنوع خازن هم استفاده کردم/ مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علم فردا
                  اگه مدار تغذیه ای که تعمیر میکنی رو قرار بدید ( شماتیک مدار ) اونوقت اشکال کار پیدا میشه. شاید ولتاژ بیش از حد تحمل خازنه!
                  آفرین آقا علم فردا!!!!!

نوشته اصلی توسط ABHAR
                  سلام منبع تغذیه انچنانی نیست ازاینایی که با4تادیود1خازن یکسومی شوندچون ایفون فقط یک ورودی18ولت داره فکرکردم ای سی دارش کنم فابریکشم همین معمولی بود./درضمن ازچندنوع خازن هم استفاده کردم/ مرسی
                  خب اگر قراره خودت براش یه منبع بسازی بهتره یه سری اطلاعات به ما بدی تا بهت مدار مناسب رو پیشنهاد بدیم.
                  اول) دانشت از الکترونیک و یکسوسازی چقدره؟
                  دوم) ترانست خروجیش دوبله یا ساده؟
                  سوم) مقدار ولتاژی که احتیاج داری چقدره؟ و آمپراژش؟

بدرود . . .

دیدگاه

سلام ببخشیددیرکردم مشخصات تغذیه DC18/800MAوترانس ساده است منظوردوسیم ورودی ودوسیم خروجی داره ومن درسالهای پیش تعمیرکار ونصب پخش خودرو بودم وفعلا نصاب ریسورهستم تمام قطعات رامی شناسم فقط مدارنمی توانم درست کنم.متشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ABHAR
                      سلام ببخشیددیرکردم مشخصات تغذیه DC18/800MAوترانس ساده است منظوردوسیم ورودی ودوسیم خروجی داره ومن درسالهای پیش تعمیرکار ونصب پخش خودرو بودم وفعلا نصاب ریسورهستم تمام قطعات رامی شناسم فقط مدارنمی توانم درست کنم.متشکر

ترانست ولتاژش کمی زیاد نیست؟
                      اگر 18 ولت باشه بعد از یکسوسازی میشه 25 ولت و یه کمی زیاده. البته اگر آیفونت تو همین محدوده کار کنه مشکلی نداره.
                      چیزی که شما نیاز داری یه مدار یکسوساز درست و حسابی هستش:

این مدار خوب کار میکنه. فقط موقع مونتاژ به جهت دیودها و پلاریته خازن دقت کن. در صورتی که 4007 نداشتی میتونی از 4002 یا 4003 یا 4004 یا ... استفاده کنی.
                      این مدار ساده هستش.
                      اگر خواستی بگو تا با رگولاتورش هم بزارم

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

مرسی از وحید نصیری که به تقاضای این دوست تازه واردمون پاسخ داد.
                        فقط اگه میشه ولتاژ کار اون خازن الکترولیت رو هم بگو. چون یادت رفته بنویسی!
                        و لطفا به اون ولتاژ کار خازن ، تاکید بفرمایید تا هنگام خرید ، ولتاژ پایین تر از توصیه شما رو نگیرند!
                        چون حدس میزنم با همین ولتاژ کار خازن ، مشکل اساسی دارند.
                        ملاحظه کنید!

هرموقع ایرادیادشده پیدامی شه باتعویض خازن تغذیه (چندین نوع )مدتی کارمی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
                          مرسی از وحید نصیری که به تقاضای این دوست تازه واردمون پاسخ داد.
                          فقط اگه میشه ولتاژ کار اون خازن الکترولیت رو هم بگو. چون یادت رفته بنویسی!
                          و لطفا به اون ولتاژ کار خازن ، تاکید بفرمایید تا هنگام خرید ، ولتاژ پایین تر از توصیه شما رو نگیرند!
                          چون حدس میزنم با همین ولتاژ کار خازن ، مشکل اساسی دارند.
                          داش فردی گل! :applause:
                          خودت که استادی :biggrin: خب میگفتی :mrgreen:
                          باشه! نخواستیم!(الان دوباره پای مارمولکه رو میکشه وسط =)) ) خودم میگم.
                          ولتاژ کار خازن در حالت معمول باید در حدود 50 درصد بالاتر از ولتاژ اصلی باشه. برای کار شما میشه از 35 ولت و یا 50 ولت استفاده کرد. در صورتی که خازنی با ولتاژ پایین تر بزارید باعث نشت خازن و یا انفجارش میشه. (در جریانهای پایین نشت و در جریانهای بالا انفجار)

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

رگولاتورش هم بزارMERCI

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ABHAR

رگولاتورش هم بزارMERCI
                              برای دسترسی به چند ولت؟
                              با چه جریانی ؟

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X