اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lm35درست نشون نمیده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lm35درست نشون نمیده

من تو ساعتم ازlm35برای نمایش دما استفاده کردم ولی با اینکه اونو عوض گردم و از دما حدود3بار در ثانیه نمونه میگیرم ولی دمای بیرونوتو زمستون خوب نشون بره 20-25و در بدترین حالت43درجه نشون میده
    اینم برنامه
    Start Adc
    W = Getadc(5)
    Waitms 50
    Stop Adc
    Ad = W * 5
    Ad = Ad / 10
    R = R + Ad
    Jump1 = 0
    Return
    من 5بار به اینجا پرش میکنم و سر اخر عدد کل رو به 5تقسیم میکنم و نمایش میدم :cry:لطفا راهنمایی کنید :cry: :cry:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : lm35درست نشون نمیده

کسی نیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست :sad:
    خواهش میکنم :cry2: :cry:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

یک خازن 330 میکروفاراد 25 ولت در مدارت قرار بده.

دیدگاه

ممنون از توجهتون ولی منظورتونو نفهمیدم 330uرو کجا بذارم
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

شما تنظیمات adc را ننوشتی اما من با تحلیل برنامت متوجه شدم شما در نظر داشتید از adc در حالت 10 بیت با ولتاژ رفرنس 5 ولت استفاده کنید.
          به نظر من شما دو جا ممکن است اشتباه کرده باشید.
          1- اشتباها adc را در مود 8 بیت گذاشته اید که دمای نشان داده شده 4 برابر دمای واقعی است.
          2-رفرنس ولتاژ adc را روی 2.5 ولت داخلی میکرو گذاشتید که در این صورت دمای نشان داده شده دو برابر دمای واقعی می شود.
          3- هر دومورد بالا را انجام داده باشید که دما 8 برابر نشان داده می شود.

اگر حداقل اسم شهرتون را می گفتین ، می تونسم بگم کدام یکی هست.

دیدگاه

رفرنس روی 5ولت است و adcرو نمیدونم چطور میشه رو مود8بیتی گذاشت یا10بیتی
            ممنون از جوابتون حالا برای حلش باید چه کرد
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

عمده کار من با avr ،با کامپایلر کدویژن بوده ( هر ازچندگاهی برای دوستان با بسکام برنامه نوشتم که خوب تو اونا از adc استفاده نکردم) تو کدویژن امکانش هست که adc را 8 بیت یا 10 بیت تعریف کنی ولی بسکام ، من تو help اش نگاه کردم مثل اینکه چنین امکانی را نداره در مورد شما نمی دونم چی بگم نقشه و برنامه کاملتان بگذارید. تا ببینیم مشکل از کجاست.

دیدگاه

اگه دقت بیشتری می خوای میتونی از lm75 استفاده کنی. خیلی از lm35 بهتره :job: :nerd: :nice:
                چيزي را بگو که بتواني بنويسي
                چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
                چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

با عرض تشکر از شما دوستان عزیز ولی مشکل من برنامه نیست تا الان در حدود100-150تا از این ساعتا فروختم این سایتمه ببینیدwww.esfahannoor.irاینجا عکس ساعتا هست فقط من با این برد مشکل دارم تمام مسیرهارو چک کردم مشکلی نداره واقها عجیبه ایا کسی با این مشکب بر خورده
                  مثلا از وجود مثلا روغن لحیم باشه البته از روغن استفاده نمیکنم همون روغن خود لحیمارو میگم البته هرچسی فکر میکنم انگار یبار با اسپری شستم :cry:نمیدونم از چیه
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X