ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44
    2009/10/27
    تهران
    3,302
    773

نظرات و پیشنهادات در مورد فیلمآ*های آموزش AVR

مدتی است که قصد دارم با قرار دادن یک دوربین فیلمبرداری، از تدریس دوره avr، فیلم های دنباله داری را تهیه کنم و در اینترنت قرار دهم. اما به دلیل مشکلات مختلفی که در انجام این کار وجود دارد، به نظر رسید از سایر دوستان یک نظرخواهی در مورد جنبه های مختلف این موضوع داشته باشم. بزرگترین مشکل موجود، حجم زیاد فایل های ایجاد شده است که حتی با تبدیل به فرمت هایی مانند flv، به ازای هر ساعت فیلم حجمی در حد 100 مگابایت یا بیشتر ایجاد می شود. در این رابطه 3 مشکل وجود دارد:

1- سرعت پائین اینترنت و صرف زمان زیاد برای پلود و دانلود
    2- حجم هاست لازم که با فرض ضبط چندین ساعت فیلم، نیاز به ظرفیت بالایی وجود دارد.
    3- ترافیک تحمیل شده به هاست

بنابراین دو پرسش برای من مطرح می شود که 1- آیا اصولا انجام چنین کاری با شرایط فعلی امکان پذیر است؟ 2- با توجه به مشکلات مذکور و با فرض امکان انجام این کار، آیا توجیهی برای قرار دادن مطالب آموزشی بصورت فیلم وجود دارد و یا بهتر است به همان شکل مکتوب عمل شود؟
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد
    امکان پاسخگویی به سوالات از طریق پیغام خصوصی مقدور نیست
    2007/04/20
    كره زمين
    1,408
    72

پاسخ : نظرخواهی از دوستان سایت

به نظر من
    ملت دنبال این جور چیز ها میدوند!
    خیلی باحاله اخه جدیدا دیدین کلاسهای اموزشی انلاین میزارن و عده ای که واقعا براشون سخته سر کلاس برن همین کار رو میکنن و جالب تر این کهه پارسه تا حالا با هزینه هنگفت و استاد مزخرف کلاس برگزار میکرد (تو دیگر استان ها) ولی الان یه استاد خوب و کلاسهای انلاین میزاره!
    از نظر هاست هم نمیدونم چی بگم والا.......
    جمع بندی :applause:
    چکیده
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/06/09
    شيـــراز
    628
    3

پاسخ : نظرخواهي از دوستان سايت

با سلام

در رابطه با پرسش 2 ; قطعا نميشه کلاس رو با يک کتاب يا جزوه مکتوب مقايسه کرد.البته هر دو اينها ميتونن مکمل هم باشند و چه خوب ميشه اگر هر دو اينها در کنار هم وجود داشته باشه.البته همچنان مشکلات اپلود و دانلود و حجم مطرح هست.

امکانش وجود نداره که اينها به صورت يک سري دي وي دي تهيه بشه و هرکس که خواست اونها رو تهيه کنه؟ بطور مثال اگر قرار هست کتابي در اين زمينه باشه اين سري اموزش همراه با اون کتاب باشه.

با تشکر
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است
    2010/05/09
    930
    37

پاسخ : نظرخواهي از دوستان سايت

با سلام

چند پيشنهاد:

اگر با هدف ارايه عمومي رايگان ، مي خواهيد اقدام فرماييد،

از دو سايت ذيل:

براي ذخيره فايلها در قطعات 10 دقيقه اي و فرمتflv , mkv استفاده فرماييد،
    و در سايت خود، لينک آنها را قرار دهيد.

ضمنا مجموعه کامل را به صورت DVD در اختيار سايتهاي فروش و پخش مانند eshop.ECA و جوان الکترونيک و ....
    قرار دهيد تا براي افرادي که در دانلود مشکل دارند، با قيمت مناسب پخش کنند.

و اما از نظر اثر بخشي، کاملا موثر خواهد بود.

ماننداين نمونه کارهاي خارجي :

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2009/10/27
    تهران
    3,302
    773

سایت هایی که توسط جناب Solsal معرفی شدند، خوشبختانه گزینه دانلود هم دارند و اگر محدودیتی برای ویدئوها از نظر تعداد و حجم ایجاد نکنند گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. درباره قرار دادن فیلم نسبت به مطالب مکتوب می توانم این مزیت را بیان کنم که بیان یک مطلب بصورت فیلم، زمان بسیار کمتری را نسبت به مکتوب سازی آن ایجاب می کند و ای بسا برای مکتوب کردن مطالب ارائه شده در یک ساعت فیلم، به ساعت ها صرف زمان نیاز باشد که در عمل مقدور نیست. درباره DVD هم در صورت اجرایی شدن این ایده و تکمیل آن، امکان ارائه آن وجود خواهد داشت.
    درباره نرم افزارهای فشرده سازی فیلم و کاهش حجم آن و همچنین ادیت فیلم اگر دوستان اطلاع خاصی دارند از آن استفاده می کنم.
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    2008/12/11
    400
    12

بسیار عالی هستش . چرا که من تجربه استفاده از آموزش های تصویری رو دارم . مثلا تو سایت زیر آقای صدری fpga رو به زبان VERILOG درس دادند و از کلاسشون فیلم ها رو ضبط کردند و قرار دادند و من به شخصه که از FPGA خیلی می ترسیدم رفتم سراغش و خیلی چیزا یاد گرفتم .

و همچنین از فیلمای سایت زیر من چیزای خوبی از #C یاد گرفتم

اگه شما تا حالا به دو سایت بالا سر نزدید حتما یه سری بزنید .

منم با بقیه ی دوستان موافقم اگر هم به صورت DVD برای کسایی که نمی تونند دانلود کنند قرار بدید و هم بصورت لینک دانلود خیلی خوب میشه .

از لحاظ موثر بودن هم شک نکنید . چون هم آدم داره فیلم می بینه و چیز یاد میگیره :biggrin: :biggrin:
    2006/03/24
    ECA
    2,422
    234

سلام
    بی مقدمه میرم سر موضوع اصلی تاپیک
    اگر شما این کار رو بخواین انجام بدین، باید 3 چیز رو مد نظر قرار بدین
    اول: حجم و فرمت فایلهای شما چه چیزی خواهند بود و چجوری می خواین پلود کنین
    دوم: از چه اسکریپی می خواین استفاده بکنید و سرورتون تحمل این همه پهنای باند رو خواهد داشت ؟
    سوم: کاربرهایی که از سایت شما استفاده می کنند، دستیابی به این فیلم های آموزشی چقدر براشون راحت خواهند بود

پیشنهاد من
    اول: مهمترین موضوع پایین بودن حجم با بیشترین کیفیت هستش. 2 فرمت که بصورت آنلاین استفاده میشند و حجم کمی هم دارند، فرمت های flv و rmvb هستند. هر 2 مزایا و معایبی دارند که خارج از بحث تاپیک هستند.
    دوم: شما باید فرمت نمایش رو نسبت به اسکریپ خودتون انتخاب بکنید. حجم بالا پهنای باند بالایی میکشه و حجم پایین هم شاید کیفیت بیاد پایین ! شما باید نسبت به اسکریپی که استفاده می کنید ،نوع فایل رو مشخص می کنید که اونا هم خیلی به پهنای باند سرورتون ربط دارند ! الان cms های رایگان و پرقدرتی مثل وردپرس وجود دارند که کلی هم پلاگین دارند و چون خیلی ها روشون کار می کنند می تونید کسایی رو پیدا کنید که با مبلغ کمی براتون پلاگینی مخصوص بنویسند.
    در مورد سرور هم ، سرورهایی وجود دارند که فقط می تونین یک دیتابیس داشته باشید ولی پهنای باند و حجم خیلی خیلی زیادی می تونید بگیرید. در عوض قیمت های خیلی خیلی پایینی دارند.
    سوم: اسکریپی که شما استفاده می کنید خیلی باید راحت باشه! چیزای خیلی ساده ای وجود داره که اگر نباشند خیلی عذاب آور میشند ! مثلاً کاربر باید بتونه فیلم رو عقب جلو بکنه ! ذخیره بکنه ! اسکریپ جوری باشه که برای بار دوم خواست نگاه بکنه از کش سیستم نگاه بکنه و از اول لود نکنه ! شما می تونین فیلم هاتون رو با چند فرمت ساده بزارید . هر کس خواست آنلاین ببینه و هرکس خواست دانلود بکنه !

روی انتخاب اسکریپ خیلی وسواس داشته باشید ، سرور رو میشه به راحتی تغییر داد، ولی اسکریپ و وب سایت رو به این راحتی ها نمیشه تغییر داد، شما اگر از یه اسکریپ استفاده بکنید و بعد از 10 تا فیلم ببینید که خوب کار نمی کنه، مجبور میشید که اسکریپت خودتون رو تغییر بدید، شاید مجبور بشید فرمت فایلهارو تغییر بدید و کلی تغییر دیگه که انگاری دارید یه سایت از اول میزنید و خیلی می تونه وقت شمارو تلف بکنه و خیلی وقت ها به خاطر اینکه آدم همه این کارارو از اول نکنه بیخیال میشه .

موفق باشید

2009/04/02
    شهر علم و ادب
    559
    7

نظرخواهی از دوستان سایت

نقل قول نوشته اصلی توسط طراح
    درباره نرم افزارهای فشرده سازی فیلم و کاهش حجم آن و همچنین ادیت فیلم اگر دوستان اطلاع خاصی دارند از آن استفاده می کنم.
    با سلام ...

من خودم برای پلود فیلم 400 مگابایتی با مدت زمان 1 ساعت به صورت زیر انجام دادم حجم فیلم بعد از فشرده سازی به 200 مگابایت رسید از طرفی از نظر کیفیت هم خوب بود . خدمت شما عرض میکنم شاید مفید واقع شود .

===============

فایل تصویری با فرمت avi قابیلت فشرده سازیش توسط نرم افزار winrar نسبت به فرمت های دیگر بیشتر هست . پس بنابراین شما ابتدا فایل تصویری مورد نظرتان را با یه نرم افزار convertor ( به عنوان مثال نرم افزار total video convertor ) به فرمت avi تبدیل کنید . (( وقتی که فایل مورد نظر به فرمت avi تبدیل میشه درسته که حجمش نسبت به فایل اولیه بیشتر میشه ولی همون طور که اشاره شد نرم افزار wirar فرمت avi را نسبت به فرمت های دیگر بهتر فشرده سازی میکنه )) هنگام تبدیل به فرمت avi در قسمت تنظیمات نرم افزار تبدیل کننده رزولوشن avi را در 576*720 قرار بدید هم چنین فریم اون هم روی 25 باشه . هنگام فشرده سازی با نرم افزار winrar در قسمت compression method روی حالت Best قرار گیرد .

با تشکر .

2009/10/27
    تهران
    3,302
    773

روشی که اکنون برای اجرایی کردن این طرح به نظرم می رسد به ترتیب زیر است:

1- فیلمبرداری با دوربینی که موجود است (فایل خروجی دوربین دارای فرمت avi است).
    2- تبدیل فرمت فیلم از AVI به flv توسط نرم افزار مناسب.
    3- پلود فیلم در سایت هایی مانند همان مواردی که جناب Solsal معرفی کردند.
    4- قرار دادن لینک فیلم برای دانلود و تماشا در سایت شخصی.

با توجه به این موارد و با فرض عدم محدودیت از نظر تعداد و حجم فایل در سایت هایی که فیلم در آن قرار می گیرد، به نظر می رسد مشکل هاست و پهنای باند برطرف شود و تنها مسئله باقیمانده کاهش حجم فیلم تا حد امکان و با حفظ کیفیت خواهد بود.
    2008/01/31
    459
    3

افرادي مثل آقاي "طراح" نعمتهايي براي اين سايت هستند و اميدوارم خودم و دوستانم ، قدر ايشان و بزرگان اين سايت رو بيشتر بدانيم!

من هم نظرم رو ميگم ، اميدوارم در تصميم شما موثر واقع بشه!

1- هرگز با روش مكتوب موافق نيستم. كتابها و جزوه هاي بيشماري در وب منتشر شده و نتيجه اونها هم مشخصه. به نظرم باز ده اينكار بسيار پايين هست. از طرف ديگه كارهاي بسيار سنگيني هم بابت نگارش و ويرايش اونها به شما تحميل خواهد شد و . . .
    حجم اينكارها از حد تصور هم خارج است. و براي آدم پر مشغله اي مثل شما ، به طور قطع ، ممكن نخواهد بود. پس نتيجه اين روش از الان معلوم هست.

2- تهيه ويدئو
    صد در صد اين روش رو پيشنهاد ميكنم. چون كمترين كارهاي جانبي رو به شما تحميل خواهد كرد. ولي به يك شرط.
    اگه بخواهيد در وب منتشر كنيد ، باز كار خراب خواهد شد. چون دوباره بازده كار مياد پايين. چون فايلها با فرمت ويدئو هست پس حجم فايلها بالا خواهد بود. و دوباره كارهاي جانبي گريبان شما رو خواهند گرفت. راه اندازي سايت ، صرف زمان بالا براي پلود كردنشون ، و . . .
    از اين طرف از ما هم زمان بالايي براي دانلود كردن فايلها صرف خواهد شد و قول ميدم بيشتر دوستان با ديدن حجم فايل از دانلود كردنشون صرف نظر خواهند كرد كه اين همون باز ده پايين اين روش هست.

نظر نهايي من.
    انتشار بروش ويدئو ، بصورت DVD
    اينطوري هم كارهاي جانبي كه به عهده شما ميشه به حداقل ميرسه و هم دردسر تهيه سايت و امورات ملال آور مربوط به پلود اونها و . . . رو نداريد و هم ما ها ساعتهاي ملال آوري پاي سيستم براي دانلود ، سپري نخواهيم كرد.

حتي پيشنهاد ميكنم ويدئوها رو بصورت خام به بچه هاي فروشگاه سايت خودمون تحويل بديد و كارهاي ويرايش رو هم به عهده اونها بذاريد و شما فقط زحمت قسمت آموزش رو بكشيد. در عوض دوستان فروشگاه سايت ، بصورت حرفه اي اونها رو ويرايش و براي پخش به صورت آبرومندانه اي ، آماده ميكنند.

ما هم با هزينه اندكي ، كه در مقابل صرف اكانت و زمان ارزشمندي كه در پاي دانلود حروم ميشه ، هيچه اونها رو تهيه ميكنيم و دعا به جان شما ميكنيم!

كافيه يه حساب سر انگشتي بكنيد ، اونوقت ميبينيد براي دانلود 4.7G چه ميزان از اكانت اينترنتمون و زمان ازمون صرف خواهد شد.
    من كاربر اگه پول همون اكانت 4.7G دانلودي رو كه به ISP پرداخت ميكنم به فروشگاه پرداخت كنم ، فايلها رو بر روي DVD دريافت ميكنم اونهم با پك آبرومند.
    ايده آل ترين پيشنهاد من همينه و روشي جز اين ، حاصلي حداقل براي من يكي ، نخواهد داشت!
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44