اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجربه ی عجیب برق گرفتگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تجربه ی عجیب برق گرفتگی

سلام دوستان عزیز
    امروز من و یکی از دوستانم برای نصب آیفونهای یه ساختمان چهارواحده بسازو بفروشی رفته بودیم که برای تست آیفون من اومدم فیوز کنتر رو بزنم ،دستم رو گذاشتم روی فیوز که شاستیش رو بکشم بالا ، که از شانص ما دستم خورد به سیمی که از کنتر وارد فیوز شده بود و برای چند ثانیه دست راست وکتفم درحال لرزش بود و سوزش عجیبی روی نوک انگشتی که به کابل خورده بود احساس میکردم که خودم بعد از یه فریاد دستم رو کشیدم ولی سوختگی خاصی روی دستم ایجاد نشد،در ضمن هوا بارونی هم بود و جوراب و کفشم هم خیس بود(نمیدونم چطور جریان برقرار نشد oo،نمیدونم چطوره که هنوز نفس میکشم،میخواستم بدونم عوارضی هم داره یا شما همچین تجربه ایی داشتین؟
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : تجربه ی عجیب برق گرفتگی

تا دلت بخواد تجربشو داشتم :smile:
    اون سوزشی که گفتی بعد از چند ساعت خوب میشه
    در مورد عوارض هم چی بگم والا ما که شکر خدا هنوز زنده ایم و داریم نفس میکشیم

دیدگاه

با سلام
      منم از این تجربیات زیاد دارم ولی یکیشون مثل تجربه شما بود :
      برای نصب تابلو برق رفته بودم که به داخل تابلو سه تا فاز اومده بود منم مطمئن از اینکه برقشون قطع هست شروع به کار کردم (البته اوایل بود و منم بی تجربه) وقتی که این سیم هارو گرفتم (البته صد در صد یکیش با دستم برخورد کرده و اگر نه الان زنده نبودم و نمیتونستم براتون تعریف کنم) یه دفعه دستم تا کتف به لرزش دراومد و دستم هم (محل تماس) دچار سوختگی شد بطوری که تاول زده بود و تا یک هفته تو دستم حالت برق گرفتگی (وز وز :mrgreen مونده بود ولی بعدش خوب شد :biggrin:
      فکر نکنم عوارضی داشته باشه ولی میدونم روی مغز تاثیر مثبت داره
      از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

با درود . . .
        مرگ در هنگام برق گرفتگی برای همه اتفاق نمیوفته(شانس میخواد :mrgreen. دلیل اصلیش هم تفاوت مقاومت داخلی بدن افراده. افراد چاق و یا افرادی که تعرق بالا دارند رو برق راحت تر میگیره! زمانی که پوست شما کاملا خشکه جریان به راحتی نمیتونه از بدن عبور کنه و باعث سوختگی میشه.
        علت مرگ هم تاثیر زیادی به نحوه برقرار شدن جریان داره. در صورتی که مسیرجریان از قلب یا مغز بسته بشه احتمال مرگ زیاد هست. اکثر افراد راست دست هستند و قلب هم در سمت چپ!

قدیمها که برای برقکشی میرفتیم یادمه یا بار رفتم روی چارپایه تا سرپیچ ببندم، برق وصل بود و منم از طریق کلید خود لامپ برقش رو قطع کردم و تست هم کردم که برق نداشته باشه. منم شروع کردم به وصل کردن سرپیچ با خیال راحت oo: که یهو متوجه شدم بدنم داره مثل عروسک ساراکوچولو که با موزیک ... میکرد داره ریتم میاد! . همون قضیه کتف هم برای من پیش اومد و شانس آوردم که از 4 پایه نیفتادم! بعد رفتم دیدم دوست عزیز و همکارم اومده و برای تست یه لامپ دیگه کلید رو زده!!!! و مثلا قبلش کلی با هم قرار گذاشته بودیم که در آخر کار تست کنیم!
        در کل من شنیدم ممکنه به مغز آسیب برسه. خودتون فرض کنید به یکی از پایه های CPU ولتاژ 220 بدید!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

سلام
          ما که به قول معروف خوراکمونه
          من برق صنعتی میخونم یه بار تو کارگاه مدار فرمان مدارم جواب نداد داشتم با عصبانیت سیم ها رو میکندم که دو تا فاز با دو تا دستام گرفتم که خوشبختانه ایزوله و هر فاز 180 ولت بود .هنوز زنده ام
          یه بار دیگه داشتم تابلو برق تعمیر میکردم دستم خورد به سیم فاز" برق رو تا کتفم حس کردم وبا چنان سرعتی دستمو کشیدم که هر کی بغل دستم بود صورتش پخش شده بود=>>نتیجه =هیچ وقت دو نفر پای یک تابلو برق نباید کار کنند.

دیدگاه

حالا که گفتم بذار اینم بگم بخندید
            یه بار سیم کشی کار میکردیم داشتم کلید پریز میبستم که دماغم خارید اقا بی طاغت شدم سیم چین و فاز مترو انداختم رو زمین ودماغم خارندم یهو دیدم همکارم پریده میگه چی شد برق گرفتتد گفتم نه بابا دماغم خارید بعدا میگه خوب حواست باشه چون برق وصله منم گفتم خسته نباشی =>> نتیجه= موقعی که فیوز رو وصل میکنید یه خبر به همکارتون بدید ثواب داره

دیدگاه

بچه (8 تا 15 سالگی ) که بودم ، برق زیاد میگرفتم
              اما چندسالی هست که نگرفته :cry2:

دیدگاه

والا ما شنیدیم برق گرفتی به میزان زیاد ممکنه موجب تجزیه خون ونهایتا سرطان خون میشه

به زودی همه تون میمیرین :biggrin: :twisted: :twisted:
                آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

ممنون از همه ی دوستانی که تو بحث شرکت کردند و تجربه شون رو گفتن :applause:
                  خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                  "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

تجربه برق گرفتن با فاز و نول رو خیلیها ندارن در برخورد دست با فاز و نول احساس ضربه سنگینی مثل ضربه پتک به وجود میاد و دیگه از لرزش و سوزش و از این سوسول بازیها خبری نیست چند روز درد عضلات دست هم بدنبالش بوجود میاد.از دو فاز هم فکر نکنم کسی زنده مونده باشه تا از احساسش حرف بزنه. در برق گرفتگی معمولی اگر فاز به کف دست برخورد کنه و اتصال زمین هم وجود داشته باشه ،موجب بسته شدن دست شده و اگر شخص دیگری برای کمک نباشه منتهی به مرگ میشه حالا طرف هر چقدر برقی و پوست کلفت باشه

دیدگاه

یه بار ، فاز و نولی شدم
                      دستام تا 2 روز درد میکردن ( درد بد :cry2: )

دیدگاه

چند سال پیش تو هنرستان یکی از بچه رو دو فاز 380 ولت گرفت تا یه هفته بیمارستان بود

دیدگاه

اینها که طبیعیه
                          برادر من وقتی چهار دست و پا راه میرفته بالای سه راهی برق تلویزیون آب دهنش آویزون میشه میره تو یکی از پریزها و ... هنوز زندس بعد 26 سال تنها عارضه اش اینه که خیلی حرف میزنه، نمیدونم به اون ماجرا ربط داره یا نه :mrgreen:
                          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

از برق نگو که خیلی دلخورم از دستش
                            منو خیلی برق گرفته ولی بدترین تجربه مربوط به 12 سالگیمه که پشت 1 تلویزیون را باز کردم.من که اطلاعی از خازن و خاصیتش نداشتم داشتم مداراتو لمس میکردم که یهو..........بوممممم X_X :-((.چشمتون روز بد نبینه با کاردک از روی دیوار جدام کردن :mrgreen:
                            1 دفعه هم تو 7 سالگی توی مغازه داییم(تعمیرات لوازم خانگی) سیم تست به میز کار متصل شده بود من بی خبر از همه جا هم دستمو گذاشتم روی میز که یهووووو.....
                            دفعات بدی هم که بیخیال.ولی همین باعث علاقم به الکترونیک شد :nice:

دیدگاه

دوستان من 3 هفته پیش تو کارگاه داشتم سیمهای رو تابلو رو میکشیدم که نگو برق وصل بوده ,
                              هر سه فیش مربوط به 3 فاز رو تو مشتم گرفتم و برق 3 فاز رو تجربه کردم,
                              هنوز که 3 هفته گذشته رد اون سه نقطه فیش سه فاز رو دستم هست.
                              باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X