اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مد sleep

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مد sleep

چجوری باید از این مد استفاده کرد .برای این کار من رجیستر mcucr رو مقدار دهی کردم se که با ارزشترین بیت هست رو گفته اگه بخوایم مد اسلیپ رو فعال کنیم باید یکش کنیم.من میخوام تو اسمبلی مد کاهش نویز adc رو بزارم که طبق کتاب میشه 001 که با مبیت se میشه 9 یعنی عدد داخل رجیستر mcucr =$9a که اون a مربوط به اینتراپتها هست . حالا طبق برنامه نوشتم ولی تو عمل lcd میکرو چیزی نشون نمیده .ولی اگر بنویسم mcucr=1a جواب میده .اصلا بگید درست هست یه نه LDI R16,$1A
    OUT MCUCR,R16
    SEI
    LDI R29,$20
    LDI R16,$86
    OUT ADCSRA,R16
    CLR R16
    OUT SFIOR,R16
    START:SLEEP
    OUT ADMUX,R29
    SBI ADCSRA,ADSC
    MN :SBIS ADCSRA,ADIF
    JMP MN
    SBI ADCSRA,ADIF
    IN R17,ADCH
    JMP START

سوال دوم .اقا این چرا جواب نمیده ووقتی کلیدو میزنی لامپ روشنه وبا قطع کردن کلید بازم روشنه علت چیه
    .INCLUDE "M32DEF.INC"
    .ORG $0000
    LDI R16,LOW(RAMEND)
    OUT SPL,R16
    LDI R16,HIGH(RAMEND)
    OUT SPH,R16
    HERE: CBI DDRB,3
    SBI DDRA,5
    SBIC PINB,3
    RJMP HERE
    SBI PORTA,5
    RJMP HERE

ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : مد sleep

:cry:

دیدگاه

فکر میکنم هیچ حواست به این نیست که پین A5 رو باید صفر کنی تا لامپ خاموش بشه. حالا صرف نظر از اینکه اینکار بایستی به ازای تغییر ورودی انجام بشه.

دیدگاه

راست میگی ها.بزنم تو مخم.

اقا اگه در مورد به کار بردن دستور مد اسلیپ(کاهش نویز ADC ) هم بگی دیگه ...چقدر پرروم نه غلام :biggrin:

دیدگاه

میکروی مورد استفاده رو نگفتین چیه؟ اما محض راهنمایی یادتون باشه که قرار نیست همه بیت ها رو دست بزنین. بنابراین استفاده از عمل = ممکنه جایز نباشه. چون همونطوری که یک سری بیت ها رو صفر و یک میکنین؛ بقیه بیت ها هم دست میخورن. ضمنا برای حالت noise canceler باید بلافاصله بعد از شروع کار ADC؛ میکرو رو به حالت sleep ببری. تا در فاصله conversion کار میکرو باعث تولید خطا در کار ADC نشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X