اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اپتو کوپلر یا رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اپتو کوپلر یا رله

برای دستور دادن به موتورهای صنعتی از میکرو استفاده کردم .میخوام بدونم به جای رله استفاده از اپتو کوپلر مناسبه .نیاز هم به سرعت سویچ بالا نیست در حد سرعت یه رله مناسب است.نیاز به 8تا اپتوکوپلر دارم اگه شمارهای هست وتو بازار گیر میاد بگید
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : اپتو کوپلر یا رله

ترایاک و یا اپتو ترایاک برای سوییچ موتور مناسب نیستند برای اینکار از رله استفاده میشود.

دیدگاه

اپتو کوپلر رو برای چی می خواین ؟ میخواید دستور میکرو به رله رو ایزوله کنید ؟ می خواید نویز نیفته ؟ توضیح بیشتری بدین ، شمایی از مدارتون رو بذارید
      6n137 4n25 4n26 4n27 و ....

دیدگاه

عزیزان من میخوام به طور غیر مستقیم به موتور فرمان بدم.فقط میخوام به خاطر حجم کمتر اینکار رو کنم .یعنی اینکه اگه رله به میکرو وصل کردم .بعد این رله یک کنتاتکتور رو قطع و وصل میکنه(پس میشه غیر مستقیم) .ولی چون 8 تا رله مثلا 5 ولت جایی زیادی میگره گفتم شاید استفاده از اپتو ترانزیستور مناسب باشه .اگه شمارهای هست البته تو بازار بگید
        ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

سلام
          فکر نکنم اپتو ترانزیستوری باشه که باهاش بشه مستقیم به یه کنتاکتور فرمان داد؟(خوشحال میشم اگر باشه به من هم شمارشو بدید)

بهتره از ترکیب ULN2803 و همون 8 تا رله استفاده کنید. هم مطمئن تره و هم راحت تر.
          نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط س.پارســا
            بهتره از ترکیب ULN2803 و همون 8 تا رله استفاده کنید. هم مطمئن تره و هم راحت تر.
            این درستشه :agree:

دیدگاه

سلام
              من زیاد دیدم برای کنتاکتور از moc3020 و یه ترایاک درپیتی مثل bt136 استفاده میکنن. مخصوصا تو یه سری برد کمپرسور هوا که تعمیر میکردم همشون اینطوری بودن و سالها بدون مشکل کار کردن. خودمم یه فن رو تو یه پروژه این شکلی راه انداختم.
              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

فکر کنم یک اپتو ترایاک به تنهایی قادر به درایو کنتاکتور باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X