اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی آی سی 384x ،بلاک دیاگرام و پایه ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی آی سی 384x ،بلاک دیاگرام و پایه ها

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم من دیتا شیت آی 3842 رو به ضمه خودم مطالعه کردم ولی چیزه درست حسابلی از عملکرده هر کدوم از پایه هایهآی سی دستگیرم نشد با توجه به اینکه میدونم شما حتما از نحوه ی عملکرده ای سی مطلع هستین ازتون میخوام یه مقدار توضیح بدین برای من و بقیه .

این بلاک دیگرام آی سی هستش که از دیتا شیت شرکنت تگزاس اینداستری گذاشتم

-در مورده اسیلاتور داخلی توضیح بدید،لطفا :

با افزایش دما ،RT/CT یا ولتاژ تغذیه آی سی فرکانس تغیر میکنه؟
    ضمنا سوالی که مدتهاست ذهنمو درگیر کرده اینه که ولتاژ تغذیه ی ای سی از کجا تامین میشه تو چندین طراحی دیدم ،به ولتاژ دی سی بعد از بریدج وصل شده با یه خازن صافی بزرگ ،یعنی این روش استاندارده؟ چون فک میکنم ریپل این ولتاژ دی سی زیاد باشه . علت قرار دادنه یه دیود زنر در بلاک دیاگرام همینه که تغذیه 34 ولت صاف بدست بیاد؟

در مورده نقش لچ R-S هم یه مقدار توضیح بدید و پایه هایه VFB ,COMP,ISENSE نقش ولتاژه رفرنس چیه؟
    UVLO علت قرار دادنش چیه؟

پاسخ : بررسی آی سی 384x ،بلاک دیاگرام و پایه ها

تو صفحه ی 8 همون دیتا شیت
    د رمورده قسمت فرکانس این رو گفته :

ولی چون تقریب گذاشته حتما باید با اسکوپ فرکانس خروجی رو ببینیم !؟
    فک کنم مشکلم با اسیلاتور حل شد ، ولی در مورده لچ و مدار مقایسه گر مشکل دارم :question:

خیلی کمک میکنید اگه توضیح بدید در مورده این آی سی و عملکردش ..

دیدگاه

درمورده UVLO اون قسمت بالایه بلاک دیگرام هم یه توضی بدن ..چون خووب نفهمیدم ..ممنون میشم ..امید وارم بقیه هم استفاده کنن

دیدگاه

سلام دوست عزیز من هم خیلی دوست دارم یکی مطالبی رو که گفتی توضیح بده پس من یه استارتی میزنم تا اساتیدی مثل دایی جان هم اضافه بشن.
        UVLO=under volltage lockout قسمتیه که وقتی ولتاژ تغذیه از یه مقداری پایین بیاد سریعا خروجی پالس رو خاموش میکنه.دلیل این کار هم اینه که سوئیچ (ماسفت و...)با ولتاژ کمتر راه اندازی نشه چون در این صورت تو ناحیه خطی وارد میشه وتلفاتش خیلی میره بالا و اسیب میبینه.

دیدگاه

مرسی اره توضیح منطقی هست
          پس نباید به هیچ وجه نگران ریپل VCC باشیم ..

دیدگاه

برای استفاده ی آی سی تو مدارای آفلاین از مداره زیر برای تغذیش میشه استفاده کرد.

این مدار تو Application note شماره ی U-100 ارایه شده ..

البته برا تست آی سی تو آزمایشگا تو دیتاا شیتش گفته شده ،15 ولت DC .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X