اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عملکرد مودم با استفاده از فیلترها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عملکرد مودم با استفاده از فیلترها

سلام
    بچه ها استاد من چند تا سوال داده میخواستم اگه امکان داره کمکم کنید من دانشجوی کارشناسی ارشد مکاترونیکم

1- عملکرد مودم را بااسفاده از فیلترها بنویسید.
    2- طراحی فیلتر بالاگذر - میان گذر - پایین گذر را با روابط جریان و ولتاژ و موارد کاربرد ان
    3-پایه های ina114 و in 741 را رسم کنید و پایه ها را مشخص کنید و تقویت کننده بسازید.مقاومت offset را رسم نمایید.
    4- تحلیل عملکرد تقویت کننده ابزار دقیق
    5- cmrr چیست و چه عملکردی در مدار دارد؟
    6-طراحی مدار با استفاده از opamp که عبور از صفر را تشخیص دهد

بچه ها خواهشا کمکم کنید من کارشناسی نرم افزار بوده اصلا اینارو نداشتیم :sad: اگه کتابی یا سایتی هم هست بهم معرفی کنید ممنونم ازتون

پاسخ : عملکرد مودم با استفاده از فیلترها

دوست عزیز سوالاتون کمی نامفهومه ولی تا اونجا که بتونم کمکت میکنم.
    1- منظورتون نامفهومه.مودم وظیفه دریافت دیتا از پردازنده و بسته بندی بایتهای ارسالی بهمراه بیتهای آغاز و پایان در حالت ارسال و دریافت دیتا از خط و برداشتن بیتهای آغاز و پایان و ارسال بایت دیکد شده به پردازشگر رو در حالت دریافت به عهده داره.بعلت استفاده از مدولاسیون دیجیتال فیلترهای مورد استفاده در مودم فقط برای حذف ریپل و نویز ناشی از شبکه در ورودیها استفاده میشوند.
    2-فیلترها با قطعات زیادی طراحی میشن ولی معمولترین و کاربردی ترین اونا خازن و سلف هست.این دو قطعه بعلت رفتار متضاد امپدانس اونها در برابر فرکانس در صورت سری و موازی شدن در یک فرکانس خاص که به اون فرکانس رزونانس میگن و به مقدار نامی قطعه و فرکانس بستگی داره امپدانسشون مساوی شده و در اون فرکانس جریان عبوری ماکزیمم میشه حالا اگر این فیلتر با خط سری شده باشه فیلتر میان گذر میشه و اگر موازی باشه میان نگذر
    روابط فیلترهای LC :
    XC=1/2PFC حرفPهمان عدد 3/14 هست حرفF فرکانس بر حسب هرتز حرفCظرفست خازن بر حسب فارادوXC امپدانس خازن بر حسب اهم
    XL=2PFL حرفL خودالقایی سیمپیچ بر حسب هانری هست
    Fr=1/2PV-LC این فرمول محاسبه فرکانس رزونانس هست که چون رادیکال رو کیبورد نیست جاش -V گذاشتم یعنی LC زیر رادیکاله
    IC=U/XC و IL=U/XL اینهم روابط ولتاژ و جریان
    سوالات 3-4-5 نامفهومه ولی در جواب آخرین سوال میتونم بگم از اونجا که تقویت کننده های عملیاتی رو میشه به نوعی مقایسه کننده تعبیر کرد کافیه که شما پالس ورودی رو به یکی از ورودیها مثلا ورودی + بدبن و دومین ورودی رو به زمین وصل کنید حالا تا زمانیکه تفاوت ولتاژ این دو پایه صفر باشه خروجی OPAMP صفره و بمحض تغییر ورودی یعنی گذر از صفر خروجی یک میشود البته باید ضریب بهره رو با استفاده از مقاومتهای ورودی و فیدبک در حد کم مثلا 10 تنظیم کنید با فرمول زیر:
    ضریب تقویت= Rf/Rin
    موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X