اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ساخت تابلو ثابت با ال ایدی هفت رنگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ساخت تابلو ثابت با ال ایدی هفت رنگ

سلام خدمت eca های عزیز
    آقا من یه تابلو دیدم که مثلا نوشته بود avr همش هم از این ال ای دی هایی بود که بهش اگه ولتاز بدی مرتب به همه رنگی در میاد ولی جالب اینکه همه ال ای دی ها با هم قرمز و بعد آبی بعدرنگهای دیگه و میخوام بدونم چجوری اینطور میشد؟
    از دوستان کسی میدونه چرا؟
    متشکرم :bye

پاسخ : چگونگی ساخت تابلو ثابت با ال ایدی هفت رنگ

مطمئنی از LED های هفت رنگ استفاده کرده بود ؟
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وهاب تنباکوسازان
      سلام خدمت eca های عزیز
      آقا من یه تابلو دیدم که مثلا نوشته بود avr همش هم از این ال ای دی هایی بود که بهش اگه ولتاز بدی مرتب به همه رنگی در میاد ولی جالب اینکه همه ال ای دی ها با هم قرمز و بعد آبی بعدرنگهای دیگه و میخوام بدونم چجوری اینطور میشد؟
      از دوستان کسی میدونه چرا؟
      متشکرم :bye
      سلام
      این ال ای دی ها از چند رنگ اصلی ساخته شدن و مقدار نور هر رنگ کنترول میشه مثلا اگر رنگ ابی با رنگ قرمز کامل روشن بشن از دور رنگ بنفش به چشم می خوره

دیدگاه

بله وقتی ولتاز 3 ولت بهش بدی مرتب به چند رنگ در میاد و با رنگ ها بازی میکنه مثال ساده شاید دیده باشید شیشه ماشین جلوی ییکان رو یا کامیون قدیمی ها که چراقشون هی رنگای مختلف به خودش میگیره که خیلی هم خزه!!!!!! :mrgreen:.شرمنده که اینطور مثال زدم گفتم که بدونید کدوم ال ای دی هارو می گم .
        حالا اگه چند تا از این ال ای دی هارو کنار هم بزارید و جوری باشه که همه با هم مثلا قرمز بعد آبی بعد سبز بعد ترکیب همه اینها که هرکدوم رنگای مختلف ولی همه با هم منظم
        ولی حالت عادی همه رو به هم وصل کنی بهش ولتاز بدی با هم خاموش روشن نمیشه و منظم نیست این که دیده بودم جالب بود همش منظم خاموش روشن میشد ولی نمیدونم که چطوری؟تو یاساز امجد طبقه یایینش یه نمونه گذاشته از اینی که میگم ورو تابلو نوشته شده avr

دیدگاه

اون ال ای دی های 7 رنگو میگی :mrgreen:
          داخل اونه تراشه کنترول کنند داره وفقط دوتا پایه برق داره همین شاید اونا نبودن مطمنی

دیدگاه

فقط کافیه این LED ها رو با هم موازی وصل کنین و یک ولتاژ رو بهشون اعمال کنین تا همه باهم روشن بشن و اتوماتیک رقص نور انجام بدن. میتونین با استفاده از میکرو کنترلر ها یک مدار رو طراحی کنین که مثلا هر 7ثانیه یک بار به میزان چند میلی ثانیه جریان رو قطع کنه و مدار رو ریست کنه.
            آن چه یافت می نشود، آنم آرزوست.

دیدگاه

بله درسته همون ال ای دی هاست میشه دقیق بگید چجوری ؟
              چی باعث میشه همشون به یه رنگ و منظم با هم تغییر رنگ بدن؟در صورت امکان مدارشو دارید بزارید.متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X