ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24
    2009/12/10
    Silver Rains City
    269
    6

پاسخ : stk یا ترانزیستور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من بهتره براي طيفهاي فركانسي مجزا مدارت جدا بسازين (البته اگر تعداد كانال مورد نياز زياد نيست). براي فركانس بالا كه قدرت زيادي نياز نيست و ميشه با آيسيها ساخت ( آيسيها كلا به درد فركانس بالا و متوسط ميخورنآ* ) براي فركانس پايين هم همون ماسفتي كه دوستمون گفت خوبه.
    براي صافي تغذيه آمپها سعي كن تعداد خازنها رو بيشتر كني نه فقط ظرفيت بالا !! مثلا 5 تا 2000 ميكرو بهتر از يك 10000 ميكرو هست !

و اگر ميخواي بيش از دو كانال صدا داشته باشي براي هر كانال يه آمپ خوب (ترجيحا ترانزيستوري) بزار. بازهم همون ماسفت خوبه. همچنين براي خروجي بهتره فيلتر كراس آور بزاري نه اينكه فقط يه خازن 2.2 ميكرو براي توئيتر . بدون فيلتر ، بار خروجي متغير ميشه و صداي اصلي يكم تغيير ميكنه.

اون نقشه هاي قديمي اصلا جالب نيستن. اگه دنبال مدار خوب ميگردي نقشه هاي Hi-Fi رو جستجو كن.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو Hidden Content
    روز مباداســـت !
    2011/09/29
    504
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط New-Ray
    به نظر من بهتره براي طيفهاي فركانسي مجزا مدارت جدا بسازين (البته اگر تعداد كانال مورد نياز زياد نيست). براي فركانس بالا كه قدرت زيادي نياز نيست و ميشه با آيسيها ساخت ( آيسيها كلا به درد فركانس بالا و متوسط ميخورنآ* ) براي فركانس پايين هم همون ماسفتي كه دوستمون گفت خوبه.
    براي صافي تغذيه آمپها سعي كن تعداد خازنها رو بيشتر كني نه فقط ظرفيت بالا !! مثلا 5 تا 2000 ميكرو بهتر از يك 10000 ميكرو هست !

و اگر ميخواي بيش از دو كانال صدا داشته باشي براي هر كانال يه آمپ خوب (ترجيحا ترانزيستوري) بزار. بازهم همون ماسفت خوبه. همچنين براي خروجي بهتره فيلتر كراس آور بزاري نه اينكه فقط يه خازن 2.2 ميكرو براي توئيتر . بدون فيلتر ، بار خروجي متغير ميشه و صداي اصلي يكم تغيير ميكنه.

اون نقشه هاي قديمي اصلا جالب نيستن. اگه دنبال مدار خوب ميگردي نقشه هاي Hi-Fi رو جستجو كن.
    دوست عزیز سیستم من 5.1 کاناله هست بنابراین نمیتونم برای هر طیف از 1 مدار جداگانه استفاده کنم
    عکسشو توی تاپیک تصاویر گذاشتم خوشحال میشم نظرتو بگی :redface:
    خازنهایی که روی هر خط از ولتاژم گذاشتم 6600 میکرو
    این خازنو (u2.2) برای نمونه گذاشتم که دوست خوبم جناب علم فردا راهنماییم کنه :read:
    2011/03/08
    تهران
    781
    16

راستی فراموش کردم بگم، برای اون جعبه هایی که درست کردی ، 60 وات ماسفتی هم کمه و پیشنهاد میکنم که از توانهای بالاتر از 150 وات استفاده کنی تا ساب هم صدا رو مزین کنه! :biggrin:
    ترانس جریان بالایی که داری میتونه آمپلی ماسفت IRFP240/9240 رو هم تغذیه کنه. میتونی از سرهای کناری ترانس (بدون سروسط) تغذیه دوبل نیم موج بسازی که تو این تاپیک در موردش بحث شده :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اونوقت ولتاژ دوبل 70 ولت ( با ترانس دوبل 25 ) میسازی که جون میده واسه ماسفت های IRFP240/9240 .
    2011/06/01
    986
    13

پاسخ : stk يا ترانزيستور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه خواستي از 9240 و 240 استفاده کني در خدمتيم
    زياد با اين ماسفتا کار کردم (البته زيادم سوزوندم)
    ميتوني براي اون ساب که گفتي هنوز نساختي البته اگه آمپ قوي ميخواد روي برادران متعهد 240 و 9240 و بنده حساب کني...
    رازي در کار نبود
صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24