اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد استپ موتور

سلام
    با تشکر از تمامی اعضای فعال سایت ،واقعا سایت مفید وجامعی دارید
    واما سوال من
    من دو تا استپ موتور دارم که هیچ اطلاعاتی روشون ننوشته من مجبورم باهاشون کار کنم(نمیشه عوضشون کنم) چندتا سوال دارم که ممنون می شم پاسخ دهید؟
    1_ نمی دونم چند ولت هستند 5ولت بهشون دادم حرکت کردند این دلیل براین میشه که 5ولت هستند یا نه؟
    2_6سیمه هستند وبرای تشخیص آنها من تونستم به دو دسته 3 تایی تقسیمشون کنم ولی برای پیدا کردن سر وسط در یک دسته مشکل دارم(مقاوتها نزدیک به هم هستند ودائم تغییر می کنند)
    3_ چون اطلاعاتی روشون ننوشته نمی دونم وضعیت پله هاش چطوره (مهم هست یا نه؟)
    4_برای راه اندازی بهتره از کدوم روش استفاده کنم؟ می خوام برای ربات مسیر یاب ازشون استفاده کنم ؟ (موجی ،کامل،نیم پله، ریزپله)
    شاید بگین این موتور برای مسیر یاب خوب نیست ولی من قصد دارم با این موتور هم یه تستی بکنم
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

پاسخ : راهنمایی در مورد استپ موتور

با سلام
    ببینید این عکس می تونه کمکتون کنه:
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد استپ موتور

سلام دادا.
      1_ نمی دونم چند ولت هستند 5ولت بهشون دادم حرکت کردند این دلیل براین میشه که 5ولت هستند یا نه؟
      ولتاژ کاری رو معمولاً نمیشه پیدا کرد. اگه با 5 ولت ضعیف کار نمیکنه پس بهتره از همین 5 ولت استفاده کنی. اما اگه ضعیف بود به ترتیب با 9 و 12 تست کن.

2_6سیمه هستند وبرای تشخیص آنها من تونستم به دو دسته 3 تایی تقسیمشون کنم ولی برای پیدا کردن سر وسط در یک دسته مشکل دارم(مقاوتها نزدیک به هم هستند ودائم تغییر می کنند)
      6 سیمه یعنی دو تا سیم هات مشترکن. اگه با مولتی متر نتونستی با یه منبع 5 ولت و روش صحیح و خطا میتونی با کمی حوصله پیداش کنی.

3_ چون اطلاعاتی روشون ننوشته نمی دونم وضعیت پله هاش چطوره (مهم هست یا نه؟)
      پله ها رو وقتی ترتیب سیم ها تو پیدا کردی و به میکرو وصلش کردی راحت پیدا میشه.

4_برای راه اندازی بهتره از کدوم روش استفاده کنم؟ می خوام برای ربات مسیر یاب ازشون استفاده کنم ؟ (موجی ،کامل،نیم پله، ریزپله)
      شاید بگین این موتور برای مسیر یاب خوب نیست ولی من قصد دارم با این موتور هم یه تستی بکنم
      من تا حالا از پالس کامل استفاده کردم، اما درایور خیلی مهمه.
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X