اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب بامگا 162(سوختن میکرو بعد از خواندن فیوز بیت!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب بامگا 162(سوختن میکرو بعد از خواندن فیوز بیت!)

سلام
    یه سوال از اساتید داشتم، با کلی گشتن بالاخره 2تا میکرو مگا 162 گرفتیم خوشحال اومدیم خونه پروگرمش کردیم(تا اینجا مشکلی نبود) بعد فیور بیتشو تنظیم کردم 8 مگ داخلی(تا اینجا هم به خوبی انجام شد) بعدش که اومدیم فیوز بیتشو بخونیم چک کنیم ببینیم درسته یا نه (read fuse bit) یه ارور دادchip not found بعدش دیگه هر کاری کردیم که دوباره پروگرمش کنیم نشد که نشد یعنی پروگرامر اصلا ایسی رو نمیشناسه دیگه (پروگرامرم هاتل جیبی هستش)
    پیش خودم گفتم شاید اسیلاتور داخلی میکرو مورد داشت، میکرو دوم و برداشتم فیور بیتشو کردم کریستال خارجی (تا اینجا اوکی بود) بعدش دوباره که اومدم بخونم فیوز بیتشو دوباره همون ارور قبلی رو داد و میکرو قفل شد(دیگه پروگرامر نمیشناسه) :angry: :angry:
    دوستان نظرشون چیه؟ کسی تجربه داره؟واسه مگا 16 و 32 و .. راحت فیوز بیتشو میتونم بخونم موردی نداره ولی مگا 162
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : مشکل عجیب بامگا 162(سوختن میکرو بعد از خواندن فیوز بیت!)

یه پروگمر tnm پیدا کن ریستش کن حله نسوخته
    پروگرمر یونیور سال میخواد
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اگه با هاتل کار میکنی میشه درستش کرد
      مدت هاست نیستم

دیدگاه

من فکر میکنم فیوز بیتارو اشتباهی پروگ کرده این مشکل بارها و بارها توی انجمن مطرح شده
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نه از فیوز بیت ها مطمعن هستم که درست پروگرم شدن(روی 2 تا فرکانس هم امتحان کردم) در ضمن پروگرامرم خودش کلاک واسه ی پوشش حالت های مختلف فیوز بیت تولید میکنه تا حالا 10 تا میکرو که اشتباه فیوز بیتشون پروگرام شده بود رو از حالت کما در اوردم واسه ی این یکی نمیدونم چرا اینطوری شده :angry:

دیدگاه

مدل پروگرومر چیه :mrgreen:
            بگو شاید !!

دیدگاه

پروگرامرم هاتل جیبی usb هستش اینم لینکش
              http://hattel.com
              بعد از ورود به سایت روی عکس اول که بقلش نوشته usb کلیک کنید مشخصاتش میاد

دیدگاه

اره منم همین مشکلو
                تغریبا با اکثره چیپام دارم
                پیگیرم یک سیگنال جنراتور 20 مگ بسازم
                باز کنم این میکرو هامو
                دیشب با یک مگا 88 همین اتفاق افتاد
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

منم همین مشکلو دارم تا حالا 4 تا مگا32 و یگ مگا 8 از کار افتاده :angry: :cry2: برای این مشکل باید چیکار کنیم :-? :-? :-)]

دیدگاه

بالاخره یافتم، مشکل از پروگرامر بود
                    با یدونه پروگرامر stk500 تست کردم دیدم میکرو سالمه
                    فیوز بیتشو عوض کردم گزاشتم 1 مگ داخلی دیدم هاتل هم شناخت با این فیوز بیت. کلا واسه فرکانسهای زیر 4 مگ هاتل مشکلی نداره ولی واسه از اون بالاتر وقتی فیوز بیتشو تنظیم میکنی دیگه پروگرامر هاتل میکرو رو نمیشناسه oo:(البته فقط واسه 162 این مشکلو داره واسه بقیه میکرو ها به همچین مشکلی بر نخورده بودم)

دیدگاه

عزیزانی که پرگرمر hattel دارن. این پرگرمر خودش یه پایه کلاک خارجی داره که اگه شما فیوز بیت ها رو اشتباهی پرگرم کردید و نفهمیدید چی شد با اتصال اون به یکی از پایه های xtal کار رامیافته. من خودم این کار رو یه عالمه بار انجام دادم. :arrow:
                      موفق باشید
                      من هستم پس می توانم.

دیدگاه

با سلام،

برادرای محترم و ایضا خواهران مکرمه! نفری یه دونه از این پروگرامر ها که اینجا بهش اشاره کردم بسازید و یک عمر خودتون و میکروتون رو بیمه کنید!!! :mrgreen:

نوشته اصلی توسط aivhl
                        با سلام، :bye

به نظر من، بی خیال این پروگرامرها بشو، چونکه پیدا کردن پورت سریال و پارالل در اکثر مواقع سخت شده! مخصوصا وقتی که بخوای از LapTop استفاده کنی، مثلا در محل مشتری و اینا، تازه این که چیزی نیست، من تازگیا کامپیوترم رو ارتقاء دادم، اصلا پورت سریال و پارالل نداره، فقط تا دلت بخواد USB داره!!! :surprised:

من اکیدا پیشنهاد میکنم که اینو بسازی ( شماتیک دومش با مگا32 AVRminiProg_Full ) :
                        http://www.simonqian.com/en/AVRminiProg/

مزایاش :

- با پورت USB کار میکنه
                        - سازگار با STK500 هستش و هر برنامه ای که اون رو بشناسه، اینم میشناسه! ( حتی همون PonyProg که گفتی )
                        - ISP داره ( مثل USBasp )
                        - Jtag داره
                        - HVSP داره
                        - HVPP داره
                        - نیاز به تغذیه خارجی نداره

و خیلی های دیگه :eek: :mrgreen:

فقط یه ایراد اینه که سایتش خیلی شلخته توضیح داده و باید برای ساختنش یه کم دقت کنی، همین....

خوب بیییییییییید؟! :biggrin:
                        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

برادر aivhl واقعا تو مد STK500 هم کار میکنه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! oo:
                          یعنی میتونه فیوزبیت ریست مگا 8 رو برگردونه؟؟؟ oo:
                          شما ساختیش؟
                          کار میکنه؟
                          درست و حسابی هست؟
                          راست هم میگید چقدر این سایتش شلخته توضیح داده!

اگر عملی هستش و خوبه تا بریم سراغش؟
                          PCB و مخلفاتش با من.

با سپاس
                          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                          بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                            برادر aivhl واقعا تو مد STK500 هم کار میکنه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! oo:
                            یعنی میتونه فیوزبیت ریست مگا 8 رو برگردونه؟؟؟ oo:
                            شما ساختیش؟
                            کار میکنه؟
                            درست و حسابی هست؟
                            راست هم میگید چقدر این سایتش شلخته توضیح داده!

اگر عملی هستش و خوبه تا بریم سراغش؟
                            PCB و مخلفاتش با من.

با سپاس
                            با سلام،

به، به برادر وحید خان گل! :bye

راستش من توی فکر این هستم. سرم خیلی شلوغ بود، واقعیت اینه که وقت پیدا کنم، مشغول این کوادکوپتره میشم. این پروگرامره هم خیلی برام توی اولویت نبود! برای همین هنوز وقت نکردم تستش کنم!!! ولی خدا بخواد، توی این هفته تست میکنم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم تا هر کدوم از دوستان مایل بودند بسازنش ....

فکر نکنم چیز بدی باشه، برادرای چینی همین رو بصورت تجاری درست میکنند و میفروشن oo:
                            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

سالاری برادر!
                              این اسم خان چی بود گذاشتید رو ما. اگه دستم به اون فردی برسه!!!! =))
                              در هر صورت ما منتظر اولیش هستیم!
                              :mrgreen:
                              هر چی نقشه STK500 بود رو تست کردیم و همه از دم مزخرفند.

ببینیم این چطوره

با سپاس
                              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                              بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X