اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کیبورد به میکرو با تغذیه ی 3.3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کیبورد به میکرو با تغذیه ی 3.3 ولت

سلام به همگی . آقا ما می خواستیم کیبورد ps2 رو به lpc1768 و یا atmaega128a با تغذیه ی 3.3 ولت وصل کنیم . با توجه به اینکه تغذیه ی کیبورد 5 ولت هست می خواستم بدونم باید با تقسیم مقاومت کیبورد رو به میکرو وصل کنم ؟؟؟؟ نمیشه مستقیم کیبورد رو وصل کرد ؟ یه چیزی با دیود زنر میشه ؟ با نوع 3.3 ولتی

اینا تو انجمن arm هم پرسیدم اما هیچ جای انجمن مثل اینجا ماشااله شلوغ نیست اونجا کسی نبود گفتم شاید اینجا کسی به دادمون برسه :biggrin: :biggrin:

تا حالا هم با ps2 کار نکردم می خوام یه بورد برای کسی بزنم به خاطر همین جای اشتباه نیست .

پاسخ : اتصال کیبورد به میکرو با تغذیه ی 3.3 ولت

با سلام،

در خیلی از آی سی های با تکنولوژی جدید و همچنین میکروهای سری آرم خانواده اتمل ( که فکر کنم بقیه هم همینطور باشن، خودتون در دیتا شیت میکروی مورد نظر و جدول Absolute Maximum Ratings بررسی کنید )، ورودی و خروجی های میکرو از نظر ساختار فیزیکی به شکلی هستند که در شرایط لاجیک TTL هیچگونه مشکلی ندارند و علیرغم تغذیه 3.3 ولتی، میشه به ورودی ها تا 5.5 ولت اعمال کرد، پس شما میتونید بطور مستقیم این کیبرد رو علیرغم تغذیه 5 ولتیش به میکروی آرم متصل کنید.

اما در مگا 128 کمی شرایط متفاوته، چونکه حداکثر ورودی ها معادل VCC+0.5 هست. پس در میکروی مگا 128 با تغذیه 3.3 ولتی، باید ورودی رو محدود کنی، اما فکر نکنم که بتونی این کار رو با تقسیم مقاومتی و زنر و اینا انجام بدی، چون به احتمال زیاد کیبرد راه نمی افته ( حداقل در خیلی از مدلهای موجود کیبرد )، مطمئن ترین راهکار، استفاده از بافر های LV مثل 74LV245 با تغذیه 3.3 ولته که شرایط مشابه آرم ها رو ایجاد کنه.

اتصال کیبرد به میکرو، به شکل زیر خواهد بود و وجود مقاومت های پول پ 10 کیلویی هم اجباریه!

مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X