ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    2010/09/19
    ساري
    433
    9

حشره کش برقي

با سلام.من مي خوام يه حشره کش برقي بسازم.
    منظورم از اون مدلي که داراي يه لامپ مهتابي آبي و يه المنت برقيه و در سالن ها ازش استفاده مي کنن.
    توي اينترنت گشتم دستگاه آماده اش حدود 20-30 تومنه ولي من مي خوام خودم يکي بسازم.
    دوستان کسي اطلاعاتي داره؟
    انا لله و انا اليه الراجعون
    2011/07/13
    484
    5

پاسخ : حشره کش برقي

فکر نکنم سیستم پیچیده ای داشته باشه ، فقط یک خازن با ظرفیت بالا باید باشه که شارژ بشه و موقعی که حشره با اون برخورد کرد ولتاژ ذخیره شده دشارژ بشه روی حشره ... که فکر کنم ولتاژ 4 یا 5 ولت کافی باشه ...
    از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...
    2010/09/19
    ساري
    433
    9

من اينو توي اينترنت پيدا کردم:

اينم منبع:
    http://aent.persianblog.ir/post/2185

ولي چند تا نکته:
    مقاومت 10 کيلو نقشه چند واته؟
    اون قطعه بزرگ که روش نوشته m600 چيه؟
    نوشته بايد پيشه به الکترود ها بخوره تا بميره پس بايد يه توري با سوراخ هاي ريز درست کرد تا حشرات رو شکار کنه؟
    2008/09/26
    1,405
    55

با درود . . .
    از ديروز تا حالا ميخوام بيام جواب بدم، نميدونم چرا دست و دلم نميره. از دست دادن استاد آقازاده ضربه شديدي به سايت و بچه ها وارد کرد. خدا رحمتشون کنه. :cry:

ساخت اين دستگاه خيلي راحته و همون مداري هم که گذاشتي جواب ميده. اون قطعه اي که اشاره کردي به خازن 100 نانو شبيهه و فکر کنم همون باشه.
    براي خازن ورودي از خازن ميکا 400 ولتي استفاده کن. خازن هايي(470 نانوها) هم که تو عکس گذاسته به نظرم به هيچ وجه جواب نده! بهتره از نوع 1 کيلو ولتي استفاده کني(اگر پيدا نکردي تو دل و روده پاور دنبالش بگرد)
    جريان عبوري از مقاومت 10 کيلو هم با توجه به مقدار C1 خيلي کمه و همون 0.25 وات جواب ميده(به نظر من اضافيه!)
    دو سر الکترودها بايد تقريبا 2 يا 3 ميلي متر از هم فاصله داشته باشند تا پشه بتونه ازش رد شه و بينش قرار بگيره. براي ساختش از سيم مسي تلفن هم ميتوني استفاده کني. فرض کن دندونه هاي 2 تا شونه رو ميخواي تو هم بزاري به صورتي که به هم نخورن و کمي از هم فاصله داشته باشن و يه چيزي تو مايه هاي قفس پرنده ازش بسازي!!!

اگر متوجه نشدي بگو تا برات عکسش رو بکشم.
    موفق باشيد
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2010/09/19
    ساري
    433
    9

منم خيلي متاثر شدم از درگذشت آقازاده. :sad: :cry2:
    باهش توي انجمن بحث نداشتم ولي مي ديدم که خيلي فعال بود و توي اکثر تاپيکها شرکت مي کرد.واقعا ناراحت کننده اس. انشالله که خدا بيامرزدش و روحش شاد باشه و هرچي از عمر اون مرحوم کم شد باقي عمر بقيه بچه هاي انجمن از جمله شما باشه.

نظرت چيه اصلا يه قفسه پرنده بگيرم و وسطش يه لامپ آبي بزارم بعد يه هاي ولتاژ TV که خروجيش 3000 ولته رو وصل کنم به توري قفس!! پشه نزديک توري بشه با 3000 ولت دود ميشه! :job:
    چون طراحي يه همچين توري تو در تويي که فاصله اش 3 ميلي باشه خيلي سخته.نظرت چيه؟
    2008/09/26
    1,405
    55

هاي ولتاژ تلويز يون ولتاژش بالاي 10 کيلو هست و در حالت عادي از فاصله 1 سانت هوا رد ميشه. من خودم امتحان کردم. برقش انسان رو قلقلک هم نميده مگر پوست نرمي داشته باشيد که بتونه راحت رد شه. اون حالت شوک شديد هم که ميبيني بعضي وقتها به علت باز کردن پشت تلويزيون و ... دست ميده بيشتر به دليل لامپ تصويره تا هاي ولتاژ.
    درحقيقت اون شک به دليل تخليه لامپ تصوير اتفاق ميفته نه خود هاي ولتاژ.
    (پيشنهاد ميکنم امتحان نکني!!!)

ساخت توري انقدرها هم سخت نيست! تو در تو بودنش هم لازم نيست! مگه قراره براي پشه ماز بسازي! :biggrin:
    تنها کافيه يه شبکه با سيمهاي موازي هم و فاصله تقريبا 2 تا 5 ميليمتر بسازي. با سيم تلفن معمولي هم اينکار رو بکني بهتره. فکر کنم 2 متر سيم آيفون 6 زوج(12 رشته) زياد هم باشه!!!

قبلش بايد يه قاب شبيه داربست فرش و بصورت عايق براش گير بياري. بعد سيم اول رو روش بپيچ و سعي کن فاصله ي حلقه هات از هم 1 سانت باشه. به انتها که رسيدي يه جور محکمش کن که ول نکنه و بعد رشته سيم دوم رو بردار و مثل سيم اول و بدون اينکه با اون تماس داشته باشه بين رشته هاي اون بپيچ و تا انتها برو. اينطور يه شبکه توري ساختي که فاصله نرده هاش از هم 0.5 سانت هست.
    البته اين فقط 1 راهه و 1000 تا راه ديگه براي ساخت هست.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2010/09/19
    ساري
    433
    9

آقا دستت درد نکنه که سوال کردي و درباره توري توضيح دادي
    آره راست ميگي هاي ولتاژ رو دنبال کردم به درد کار من نمي خوره!
    ميشه توضيحاتي رو که درباره نقشه دادي به صورت شماتيک رو رو يه نقشه نشون بدي.
    اگه درست فهميده باشم بايد يه خازن بزرگ و ظرفيت بالا بايد از طريق يه مدار شارژ بشه.خازن پنکه دارم بزارم؟!
    2008/09/26
    1,405
    55

دايي شاهين خودت کل کار رو گفتي که! ديگه من توضيح چي بدم؟ :biggrin:
    خازن پنکه به هيچ وجه مناسب اين کار نيست.
    کل طرح بر مبناي ولتاژي در حدود 1000 ولت هست که خازن هاي معمولي پاسخگو نيستند و بايد از خازن هاي ميکا و يا Y استفاده کني.
    تو نقشه اي که خودت گذاشتي از يه مدار چنذ برابر کننده استفاده شده که ولتاژ رو بالا ببره. ايده خوبي هم هست!
    من خودم قديما و از سر کنجکاوي يکي رو بدون اين مدارها طراحي کردم. دو سر سيم برق رو هم به ميله هاي توري زده بودم و براي تستش هم پشه ها رو خودم شکار ميکردم و به سمت دستگاه پرت ميکردم
    بعضي وقتها عمل ميکرد و بعضي وقتها رد ميشدن و در ميرفتن. بوي بدي هم متصاعد ميشد

اگر وقت کردم يه نمونه کوچيک با تخته سه لا برات ميسازم و عکسش رو ميزارم. اينطوري ديگه به سادگي کار هم پي ميبري :biggrin:

بدرود . . .
    2010/09/19
    ساري
    433
    9

خب من مي خوام همون نقشه بالا رو بسازم ولي اين تغييرات رو توش ميدم:
    1-دو تا خازن 470 نانو رو از رنچ 1000ولتي مي گيرم.
    2-خازن 104 رو هم 400ولتي
    3-مقاومت 10 کيلو رو هم 0.25 وات.

چيزي ديگه اي هم مونده؟
    مدار رو آزمايش مي کنم ولي چون مدار 1000 ولتي اگه ديدي جواب ندادم بدون برق منو گرفته کشته!! :NO:
    خدا بيامرزدم :sad: آدم خوبي بودم!! :cry2:
    2008/09/26
    1,405
    55

خازن 100 نانو رو ميتوني تا 470 هم افزايش بدي(باعث ميشه انرژي ذخيره شده براي کباب کردن پشه بيشتر بشه و بتونه خرمگس و اسب مگس و کروکوديل مگس هم برات کباب کنه)
    ولي جدا مواضب باش با اينکه جريان مدار در حد 50 ميلي آمپره اما همونم انقدر قدرت داره که يه چرخي تو ماوراء بهت بده!!! (براي يه تست ساده ميتوني همون خازن 400 ولتي 470 نانو رو براي يه لحظه به 220 وصل کني! بعد با يه چيز فلزي تخليش کن! (مواظب باش) )

بدرود . . .
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32