اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال mmc در عمل به میکرو atmega 32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال mmc در عمل به میکرو atmega 32

با سلام

من یک برنامه ساده واسه میکرو 32 و mmc نوشتم . وقتی رو برد برد بستم دو تابع Driveinit() و Initfilesystem(1) جوابی غیر از صفر می دهند و mmc را نمشناسه . می خواستم ببینم مشکل از چیا میتونه باشه ؟
    از رم sdستفاده میکنم . ولتاژ رگوله 3.3 به mmc وصله . از spi نرم افزاری استفاده میکنم . فرکانس کاری 8 مگا داخلی . atmega هم تایوانی . فرمت مموری fat32
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : اتصال mmc در عمل به میکرو atmega 32

نوشته اصلی توسط starsoheil
    با سلام

من یک برنامه ساده واسه میکرو 32 و mmc نوشتم . وقتی رو برد برد بستم دو تابع Driveinit() و Initfilesystem(1) جوابی غیر از صفر می دهند و mmc را نمشناسه . می خواستم ببینم مشکل از چیا میتونه باشه ؟
    از رم sdستفاده میکنم . ولتاژ رگوله 3.3 به mmc وصله . از spi نرم افزاری استفاده میکنم . فرکانس کاری 8 مگا داخلی . atmega هم تایوانی . فرمت مموری fat32
    سلام
    از سالم بودن رم اطمینان حاصل کن
    اگر یه سرچ هم بکنی خیلی ها این مشکل رو داشتن

دیدگاه

سلام
      برای init کردن mmc
      fat32 بودنش اهمیتی نداره

اگه از سری mega 32a استفاده میکنی
      بهتره تغذیه میکرو رو 5ولت کنی و با تقسیم مقاومتی با مموری ارتباط برقرار کنی
      زندگی یه فرصته

دیدگاه

دوست عزیز از این library استفاده کن و پین های SPI رو با دقت وصل کن مشکلت حل میشه

(قسمت تغییر داده شده : portb.0 = ss به portb.4=ss)
        portb.4 پایه ss پروتکل SPI میکرو هستش ........
        در ضمن پایه Dout مموری باید بدون مقاومت باشه

کد:
        ' THIS IS AN INCLUDE FILE
        ' DO NOT COMPILE
        $nocompile
        '-------------------------------------------------------------------------------
        '             Config_MMC.BAS
        '        Config File for MMC Flash Cards Driver
        '    (c) 2003-2005 , MCS Electronics / Vögel Franz Josef
        '-------------------------------------------------------------------------------
        ' Place MMC.LIB in the LIB-Path of BASCOM-AVR installation
        '
        'Connection as following
        'MMC  M128/M103
        '1   MMC_CS PORTB.0
        '2   MOSI PORTB.2
        '3   GND
        '4   +3.3V
        '5   CLOCK PORTB.1
        '6   GND
        '7   MISO, PORTB.3

' you can vary MMC_CS on HW-SPI and all pins on SOFT-SPI, check settings
        ' ========== Start of user definable range =====================================

' you can use HW-SPI of the AVR (recommended) or a driver build in Soft-SPI, if
        ' the HW-SPI of the AVR is occupied by an other SPI-Device with different settings

' Declare here you SPI-Mode
        ' using HW-SPI:   cMMC_Soft = 0
        ' not using HW_SPI: cMMC_Soft = 1

Const Cmmc_soft = 0

#if Cmmc_soft = 0

' --------- Start of Section for HW-SPI ----------------------------------------

' define Chip-Select Pin
          Config Pinb.4 = Output                  ' define here Pin for CS of MMC/SD Card
          Mmc_cs Alias Portb.4
          Set Mmc_cs

' Define here SS Pin of HW-SPI of the CPU (f.e. Pinb.0 on M128)
          Config Pinb.4 = Output                  ' define here Pin of SPI SS
          Spi_ss Alias Portb.4
          Set Spi_ss                        ' Set SPI-SS to Output and High por Proper work of
                                 ' SPI as Master

' HW-SPI is configured to highest Speed
          Config Spi = Hard , Interrupt = Off , Data Order = Msb , Master = Yes , Polarity = High , Phase = 1 , Clockrate = 4 , Noss = 1
          Spsr = 1                         ' Double speed on ATMega128
          Spiinit                         ' Init SPI

' --------- End of Section for HW-SPI ------------------------------------------

#else                            ' Config here SPI pins, if not using HW SPI

' --------- Start of Section for Soft-SPI --------------------------------------

' Chip Select Pin => Pin 1 of MMC/SD
          Config Pinb.0 = Output
          Mmc_cs Alias Portb.0
          Set Mmc_cs

' MOSI - Pin => Pin 2 of MMC/SD
          Config Pinb.2 = Output
          Set Pinb.2
          Mmc_portmosi Alias Portb
          Bmmc_mosi Alias 2

' MISO - Pin => Pin 7 of MMC/SD
          Config Pinb.3 = Input
          Mmc_portmiso Alias Pinb
          Bmmc_miso Alias 3

' SCK - Pin => Pin 5 of MMC/SD
          Config Pinb.1 = Output
          Set Pinb.1
          Mmc_portsck Alias Portb
          Bmmc_sck Alias 1

' --------- End of Section for Soft-SPI ----------------------------------------

#endif

' ========== End of user definable range =======================================

' Error
        Const Cperrdrivereset = 225                 ' Error response Byte at Reset command
        Const Cperrdriveinit = 226                 ' Error response Byte at Init Command
        Const Cperrdrivereadcommand = 227              ' Error response Byte at Read Command
        Const Cperrdrivewritecommand = 228             ' Error response Byte at Write Command
        Const Cperrdrivereadresponse = 229             ' No Data response Byte from MMC at Read
        Const Cperrdrivewriteresponse = 230             ' No Data response Byte from MMC at Write
        Const Cperrdrive = 231
        Const Cperrdrivenotsupported = 232             ' return code for DriveGetIdentity, not supported yet

'Waitms 1                          ' Wait some time before initialising MMC/SD
        Dim Gbdriveerror As Byte                  ' General Driver Error register
        Dim Gbdriveerrorreg As Byte                 ' Driver load Error-Register of HD in case of error
        Dim Gbdrivestatusreg As Byte                ' Driver load Status-Register of HD on case of error
        Dim Gbdrivedebug As Byte
        $lib "MMC.LIB"                       ' link driver library
        $external _mmc
        Gbdriveerror = Driveinit()                 ' Init MMC/SD Card
        دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

با تشکر ولی من از spi نرم افزاری استفاده می کنم یعنی خودم گفتم به کدوم پایه ها وصلش کردم ولی بازم ارور میده . حتی از liberry شما هم استفاده کردم ولی باز هم نشد ؟
          ولتاژ میکرو هم درست کردم .

حالا کسی عکسی داره از برنامه ای که خدوش بسته به صورت عملی و جواب داده ؟
          راستی رم sd من 4 گیگا بایتی هست و طبق فایل زیر بایه هاشو بستم
          http://iseee.ir/article/education/36-ارتباط-mmc-و-micro-SD-با-avr-در-bascom-.(جلسه-سوم).html
          دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

با سلام

من هنوز مشکل دارم . تا حالا دو تا رم سوزوندم و هنوزم میکرو اونو نمیشناسه . چه کار کنم ؟
            از همه نوع SPI استفاده کردم ؟ از هم نوع مثالی که تو این سایت و سایت های دیگه بود استفاده کردم . ولی بازم در عمل جواب نمیده !!!

دیدگاه

کسی نبود جواب منو بده ؟

کسی pcb و کدی با بسکام داره که ازش جواب گرفته بذاره ببینم مشکلم چیه ؟

دیدگاه

با سلام

کسی نیست mmc را به میکرو atmega 32 بسته باشه ؟

دیدگاه

چرا ، من

دیدگاه

من نههههههههههه :mrgreen:

کلا مگا32 بخاطر ram کمش نمیتونه خوب از این کتابخونه استفاده کنه مگر اینکه یه سری تغییرات تو کتابخونش بدی که اونم من هنوز دنبالشم و یه اقایی به نام چیاکو بود که هرچی ازش پرسیدم جواب نداد

حالا کی میدونه ؟ :-?
                    AV Maziton 100
                    Render By Artlantis Studio
                    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

تو چند تا پست بالایی من نگاه کنید ، کتابخونه رو گذاشته بودم که هیچ کس حتی نگاش هم نکرد

دیدگاه

من از همان کتبخانه شما استفاده کردم . نشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو تابع اصلی که در بالا ذکر کردمو را با موفقیت رد نمی کنه ؟

از تقسیم مقاومتی هم استفاده کردم.

آقا نوید شما pcb برای همون کتابخونه خودتون دارید ؟؟

دیدگاه

Cs - ss
                          Di - mosi
                          Do - miso
                          clk - sck
                          vcc = 3.3
                          R1 R2
                          GND|-----------\/\/\/\/-----------|-----------\/\/\/\/-------------|MICRO
                          |
                          OUT
                          R1 = 1.8K
                          R2 = 3.3K
                          البته واسه Do نباید استفاده کنید
                          موفق باشید

دیدگاه

منم از همن نو اتصالات اسفاده کردم ولی بازم نمیشناسه ؟

من دیگه دارم دلسرد میشم . می خوام برم سراغ eprom ها . اصلا فکر کنم نشه mmc را به atmega وصلش کرد .

دیدگاه

من mmc رو به مگا32 زدم و جواب هم داد منتها بدون کتابخانه خوب از مگا64 استفاده کن
                              AV Maziton 100
                              Render By Artlantis Studio
                              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X