اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای خرید ترانس برای آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای خرید ترانس برای آمپلی فایر

با سلام و خسته نباشید و با عرض تسلیت بخاطر از دست دادن جناب آقای مهندس سید محمدرضا آقازاده و پسر نوگلشان

خواهش میکنم من را در مورد خرید ترانس راهنمایی کنید.

یه ترانس دوبل 40-0-40میخواهم که هر سرش 2تا 3 آمپر بده(3 باشه بهتره) میخوام بخرم ولی نمیدانم ایرانی بگیرم یا خارجی(چینی یا بهتر!!!).
    همچنین نمیدانم از کجا بگیرم .پاساژ فتوت میدان امام خمینی ترانس ایرانی دوبل 40 ولت هر سه 3 آمپر 40 هزار تومان هست.
    لطفآ درمورد محل خرید و کشور سازنده راهنمایی کنید.(رنج ولتاژ اگر 35دوبل تا 45دوبل هم باشه مشکلی ندارد)

با تشکر
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : راهنمایی برای خرید ترانس برای آمپلی فایر

من نظر خودم رو باضافه اونچه که دوستان در این مورد گفتن رو یکجا برات بازگو میکنم
    اول اینکه ربطی به کشور سازنده نداره من خودم ترانس ژاپنی قدیمی دارم که بجای لرزش میبره داره!!!
    ترانسی با این توان خیلی کم تو بازار بصورت آماده گیر بیاد بهتر اینه که یا رعایت موارد زیر بدی برات بپیچن
    اول اینکه به طرف بگی که ترانس رو برای آمپلی میخوام و میخوام که با کیفیت باشه (چون میتونن ترانس رو به صورت نامنظم و با کیفیت پایین بپیچن که قیمتش پایین تر در میاد ولی برای خیلی از کارها مثلا شاید مدارات نوری مهم نباشه)
    دوم اینکه بگی ترانس رو برات پلی استر بزنن این پست و جوابش رو بخون
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57068.msg311265#msg311265
    دوم اینکه بگی برات سیم پیچ پارازیت گیر هم بزنن روی ترانس در این مورد این پست و چندتا پست بعدش رو بخون
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57256.msg312293#msg312293
    سوم اینکه انشالاه موفق باشی
    رازي در کار نبود

دیدگاه

سلام و با تشکر از راهنمایی هایتان

تصمیم گرفتم 40 ولت دوبل بگیرم هر سر 3 آمپر .اما نمیدونم برای سفارش و خرید کجا برم و قیمتش تو چه رنجی هست.

من این ترانس رو برای اون آمپلی دو دارلینگتونیه که استاد اشک ساختند میخوام. اگه آمپرش کم یا زیاده راهنمایی کنید .(میخوام باهاش ساب kenwood 3010رو راه اندازی کنم)

ممنون

دیدگاه

شما خوبی خوش میگذره،اوضاع احوال خوبه؟دیگه چطوری؟اصلا جوابا رو میخونی؟
        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
          سلام و با تشکر از راهنمایی هایتان

تصمیم گرفتم 40 ولت دوبل بگیرم هر سر 3 آمپر .اما نمیدونم برای سفارش و خرید کجا برم و قیمتش تو چه رنجی هست.

من این ترانس رو برای اون آمپلی دو دارلینگتونیه که استاد اشک ساختند میخوام. اگه آمپرش کم یا زیاده راهنمایی کنید .(میخوام باهاش ساب kenwood 3010رو راه اندازی کنم)

ممنون
          سلام عزیز جان
          اگه منظورت اون مداری که از TIP142/147 توش استفاده شده، باید بگم که ولتاژ ماکزیممش رو 45 ولت اعلام کردن و ترانس 40 ولتی وقتی DC بشه ، حدود 55 ولت خواهد شد!!!
          من پیشنهاد میکنم ترانس رو دوبل 32 ولت 2.5 تا 3 آمپر سفارش بده.

دیدگاه

در مورد اون مدار باید بگم که استاد اشک به مازیار جان پیشنهاد استفاده از حداقل 50 ولت DC رو دادند چون با ولتاژ کمتر تو صدای کم صدا بد میشه!!!!!

ولی من بلاخره نفهمیدم از کجا باید بخرم و قیمتش حدودآ چقدره؟

دیدگاه

نه رفیق . پیشنهاد فعلی من 40 تا 45 ولت DCاست. ولی هر سر برای هر آمپلی 3 آمپر واقعی کمتر نباشه و گرنه توی ولوم بالا به مشکل بر میخوری.
              این ترانس خریدنی نیست. باید بدی برات بپیچند. جایی برو که پول خوب بگیره کار خوب تحویل بده. من یه ترانس رو 3 جا دادم پیچیدند. با 3 قیمت. کمترین قیمت با بالاترین قیمت 7000 تومن فرق داشت.12 ولت 6 آمپر میخواستم. اون ارزونترا جواب پخش ماشین رو نمیدند ولی این گرونه هم تمیزتر پیچیده شده. هم سرتا پاش لاک خرده هم وقتی ایکس پلود سونی رو بهش وصل میکنم نمیگه اصلاً با کی هستی با تمام قدرت جواب میده. آمپلی خوب 70% به تغذیه خوب بستگی داره.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

به این لینک توجه کن :

http://www.circuitstoday.com/150-watt-amplifier-circuit

همون مداری که راجعش بحث میکنیمه. تغذیه مدار رو ببین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
                  در مورد اون مدار باید بگم که استاد اشک به مازیار جان پیشنهاد استفاده از حداقل 50 ولت DC رو دادند چون با ولتاژ کمتر تو صدای کم صدا بد میشه!!!!!

ولی من بلاخره نفهمیدم از کجا باید بخرم و قیمتش حدودآ چقدره؟
                  سلام

والا تا اونجایی که یادمه استاد اشک به من پیشنهاد ندادن oo: مدار با 35 یا 45 دوبل عالی جواب میده اون سابو میترکونه :icon_razz:
                  چون هزینه ترانس زیاد میشد اومدم دوتا 24 دوبل رو موازی کردم شد 72 دوبل :eek: که وقتی به امپلی میزنی میشه 60 دوبل :rolleyes:

ولی شما برو یه ترانس دوبل 45 3 آمپر هر سر بده برات بپیچن خیلی بهتر از اون کاریه که من کردم
                  AV Maziton 100
                  Render By Artlantis Studio
                  [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام به دوستان دیدم بحث ترانس گفتم اینو بگم که شما میگین ترانس 40 ولت دوبل بعد هر سر سه آمپر من فقط اینو میدونم شما اگر یک ترانس 80 ولت 8 آمپر بپیچین بعد 4 تا 20 ولت بدین بیرون هر 20 ولتش 8 آمپر جریان دارد به خاطر اینکه آمپر به ضخامت سیم ربط دارد شما وقتی 40 ولت دوبل 3آمپر می پیچین آخرش 3 آمپره پس فرقی نمیکنه چه از همش استفاده کنی چه از یه طرفش 3 امپر هستش هیچ وقت آمپر را نمیشود در ترانس جمع زد چون ضخامت سیم باید زیاد بشود ولی ولتاژ در سیم هر چه دور سیم زیاد بشود ولتاژ میره بالا ولی آمپر نوچ چونکه الان خودم ترانس میپیچم همین قضیه در جریانه خلاصه مطلب ببخشید دخالت کردم در بحثتان بدرود
                    کارکن مگو کار چیست که سرمایه آمپلی ساختن است تا کار نکنی پول نداری آمپلی بسازی

دیدگاه

سلام
                      دوتا سوال داشتم از اساتید عزیز:

۱-یه آمپلی ماشین داریم که میخوایم با ترانس اونو راه*اندازی کنیم
                      فروشندهای سیستم صوتی توی مغازه*شون معمولا یه ترانس ۱۲ ولت با توان بالا دارن (البته بعضیام سوییچینگ صنعتی) برای تست سیستم
                      این ترانس بعد از یکسوسازی ولتاژی حدودا برابر با ۱۶.۸ داره (با خازن) که ولتاژ پیک هست
                      ولی زیر بار (وقتی جریان زیاد بکشیم و ولوم رو خیلی باز کنیم) ولتاژش بر میگرده به همون مقدار اولیه(تقریبا).

خب با این اوصاف وقتی روی آمپ ماشین نوشته شده حداکثر ولتاژ ورودی مثلا ۱۳-۱۴ ولت، و ما این ترانسی که بعد یکسوسازی+خازن ولتاژش میشه ۱۶-۱۷ ولت، برای امپ مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟

۲-فرض کنیم یه سیستم داریم که مثلا گفته توی ۵۰ولت دوبل DC حداکثر توان رو میده و همچنین نهایت ولتاژ ورودی که میتونه تحمل کنه ۶۰ ولت DC هستش.
                      اگر بخوایم از ترانس مثلا ۳۵ ولتی AC استفاده کنیم که بعد یکسوسازی بشه حدود ۵۰ ولت DC، بعد از اینکه بره زیر بار (ولوم رو زیاد کنیم) باز ولتاژ برمیگرده به حدود ۳۵ ولتDC ... و حداکثر توان رو (با توجه مشخصات آمپ) نمیشه ازش گرفت.
                      همچنین اگر یه ترانس ۵۰ ولت AC استفاده کنیم، بازم بعد یکسو سازی به حدود ۷۰ ولت DC میرسه. که این ولتاژ برای امپ مناسب نیست.

توی چنتا انجمن پرسیدم جواب نگرفتم...
                      بعضیام گفته بودن با افزایش ظرفیت خازن میشه مشکل رو حل کرد ولی به این نتیجه رسیدن که افزایش ظرفیت تا یه حدی جواب میده و نمیتونه مشکل رو حل کنه.

در کل سوالم اینه که:
                      یعنی از چه ترانسفورمری باید برای گرفتن حداکثر** توان استفاده کنیم؟؟
                      مثلا برای ولتاژ ۱۲ DC از ترانس ۱۲AC استفاده کنیم
                      یا
                      از یه ترانس مثلا ۹AC که بعد پل و خازن بشه حدود ۱۲DC ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javado008 نمایش پست ها
                        سلام

فروشندهای سیستم صوتی توی مغازه*شون معمولا یه ترانس ۱۲ ولت با توان بالا دارن (البته بعضیام سوییچینگ صنعتی) برای تست سیستم
                        این ترانس بعد از یکسوسازی ولتاژی حدودا برابر با ۱۶.۸ داره (با خازن) که ولتاژ پیک هست
                        ولی زیر بار (وقتی جریان زیاد بکشیم و ولوم رو خیلی باز کنیم) ولتاژش بر میگرده به همون مقدار اولیه(تقریبا).

خب با این اوصاف وقتی روی آمپ ماشین نوشته شده حداکثر ولتاژ ورودی مثلا ۱۳-۱۴ ولت، و ما این ترانسی که بعد یکسوسازی+خازن ولتاژش میشه ۱۶-۱۷ ولت، برای امپ مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟

۲-فرض کنیم یه سیستم داریم که مثلا گفته توی ۵۰ولت دوبل DC حداکثر توان رو میده و همچنین نهایت ولتاژ ورودی که میتونه تحمل کنه ۶۰ ولت DC هستش.
                        اگر بخوایم از ترانس مثلا ۳۵ ولتی AC استفاده کنیم که بعد یکسوسازی بشه حدود ۵۰ ولت DC، بعد از اینکه بره زیر بار (ولوم رو زیاد کنیم) باز ولتاژ برمیگرده به حدود ۳۵ ولتDC ... و حداکثر توان رو (با توجه مشخصات آمپ) نمیشه ازش گرفت.
                        همچنین اگر یه ترانس ۵۰ ولت AC استفاده کنیم، بازم بعد یکسو سازی به حدود ۷۰ ولت DC میرسه. که این ولتاژ برای امپ مناسب نیست.

بعضیام گفته بودن با افزایش ظرفیت خازن میشه مشکل رو حل کرد ولی به این نتیجه رسیدن که افزایش ظرفیت تا یه حدی جواب میده و نمیتونه مشکل رو حل کنه.

در کل سوالم اینه که:
                        یا
                        سلام ،
                        1- اشتباهه و به پخش آسیب میزنه ، ولتاژ خازن اکثر پخش ها هم 16 ولته که زود خراب میشه ، اما اگه دقت کنی نصاب ها از این ترانس بیشتر برای تست استفاده میکنن ، استفاده از سویچینگ فلزی ها 12 ولت 20 یا 30 آمپری بهترین کاره به نظرم .
                        2- افزایش ظرفیت خازن میتونه ریپل ولتاژ رو کم کنه ، در ضمن وقتی که ترانس جریاندهیش خوب باشه و کم نیاره ، دوبل 35 ولت که بعد از یکسوسازی 50 ولت میشه روی بار به حدود 43-45 ولت میرسه ،
                        در عمل خودمون هم با ترانس 12 ولت کار میکنیم ، رو فول لود ولتاژ روی 13.5-14 وای می ایسته.
                        __________________________________________________ _________________________
                        جواب سوال آخرت کاملا به ولتاژ و مشخصات امپلیفایر مربوطه !
                        شما این رو هم در نظر بگیر که اگه 220 ولت برق شهر که به 240 ولت هم میرسه بره بالا ، ولتاژ خروجی هم به همون نسبت میره بالا ، پس باید ولتاژ ترانس رو طوری انتخاب کرد که حتی در بدترین حالت ولتاژش از ولتاژ تحمل امپلی بالاتر نره ،
                        بسته به توان امپلی و کلاس کاری توان منبع هم مشخص میشه ،
                        مثلا اگه امپلی کلاس AB باشه و توان خروجیش 100 ,وات ار ام اس باشه توان منبعت باید 200 وات باشه ، چون بازده کلاس AB حدود 50-65 درصده.....
                        اما اگه کلاس D باشه ، اونوقت 120 وات هم کافیه! و این یعنی صرفه جویی در توان هزینه و وزن ، با توجه به اینکه کلاس دی ها الان بسیار پیشرفت کردن و کیفیتشون عالی شده.
                        موفق باشید ،
                        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

Re: راهنمایی برای خرید ترانس برای آمپلی فایر

ضمن تشکر از پاسخ شما...
                          پس بهتره برای یه امپ که ۵۰ ولت DC میخواد، یه ترانس ۳۵ ولتی تهیه بشه با جریاندهی بالا به اضافه خازن با ظرفیت بالا استفاده بشه؟
                          و پخش خودرویی رو با یه ترانس تقریبا ۹-۱۰ ولتی راه*اندازی کنیم؟

یه نکته ای: گفتین که وقتی بار زیادی از ترانس گرفته بشه ولتاژ مثلا روی ۱۳-۱۴ ولت میایسته..... خب وقتی زیر بار نباشه و فقط دستگاه روشن باشه و ولوم کم باشه (صدای کمی داشته باشه)، اونوقت ولتاژ بازم بالای ۱۵ هست و این از حداکثر ولتاژ تحمل امپ بالاتره و در اصل میتونه آسیب بزنه دیگه؟
                          جدیدترین ویرایش توسط javado008; ۱۹:۳۱ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javado008 نمایش پست ها
                            سلام

در کل سوالم اینه که:
                            یا
                            بهترین کار استفاده از چند پاور کامپیوتر بصورت موازی استفاده کنی میتونی دست دو از مدل های قدیمی استفاده کنی من واسه امپلی 4300 ام بی دارم از 4تا پاور استفاده میکنم و جواب هم میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X