اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار av400

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار av400

با سلام و خسته نباشید و با عرض تسلیت بخاطر درگذشت جناب آقای مهندس سید محمدرضا آقازاده و پسر نوگلشان

من مدت کوتاهی است که در این انجمن هستم واز راهنمایی های شما و دیگر دوستان بهره ی زیادی بردم و از این بابت کمال تشکر را دارم.
    اگر ممکن هست مدارav 400 و نقشهpcb آن را برای بگذارید.
    سوال دیگر هم اینکه : این آمپلی غایر در مقایسه با آمپلی فایر های خارجی بازار در چه حدی هست وچند بلندگوی چند وات ؟؟؟ میتوان به آن وصل کرد.
    کیفیت صدا و قدرتش چطوره؟

با تشکر
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : درخواست مدار av400

سلام اگر تو همین سایت سرچ کنی تاپیک در این مورد هست وجواب تمامه سوالهات رو توش پیدا می کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nn20
      با سلام و خسته نباشید و با عرض تسلیت بخاطر درگذشت جناب آقای مهندس سید محمدرضا آقازاده و پسر نوگلشان

من مدت کوتاهی است که در این انجمن هستم واز راهنمایی های شما و دیگر دوستان بهره ی زیادی بردم و از این بابت کمال تشکر را دارم.
      اگر ممکن هست مدارav 400 و نقشهpcb آن را برای بگذارید.
      سوال دیگر هم اینکه : این آمپلی غایر در مقایسه با آمپلی فایر های خارجی بازار در چه حدی هست وچند بلندگوی چند وات ؟؟؟ میتوان به آن وصل کرد.
      کیفیت صدا و قدرتش چطوره؟

با تشکر
      سلام

استاد اشک و چند نفر از دوستان مدار 400 رو ساختن و راضی بودن استاد خودشون با این آمپلی چندین بلندگو سوزاندن

قدرتش که عالی ولی اگه برای منزل میخوای این مدار خیلی خیلی خیلی خیلی زیاده

تو پست زیر بچه ها مدارش رو گذاشتن :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53150.0
      AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام
        خوب دوست عزیز همونطور که خودت گفتی فکر نکنم خیلی آمپلی فایر کار کرده باشی
        برای همین هم این حرفها رو میزنم
        این آمپلی رو نمی دونم برای چه استفاده ای احتیاج داری ولی ذکر این نکات رو قبل از ساختش در توصیه بهت لازم میدونم
        این آمپلی فایر قدرت خیلی بالایی داره خودت حساب کن هشت ترانزیستور ماوس فت گردن کلفت 150 وات داره که هرکدوم 200 ولت 20 آمپر هستند
        خود من با این آمپلی راحت راحت بالای 200 هزار تومن ضرر کرده ام آلان همه بچه ها می خندند و میدونند دلیل ضررها هم فقط سوزوندن بلندگو است این آمپلی باید قاتل بلندگو لقب بگیره چون واقعا بهش میاد
        تغذیه این آمپلی هم خودش یه مطلب کاملا جداگونه است چون در نوع استریو اگه بخوای بسازیش حداقل به 15 تا 20 آمپر در ولتاژ مکمل 60-70 ولت احتیاج داری اگر هم بخوای تک بسازیش اگه بخوای توان خوبی ازش بگیری به حداقل 6 آمپر نیاز داری
        قصدم ترسوندت از ساخت اون نیست بلکه میگم همه جوانب اون رو در نظر بگیر بعد اقدام به ساخت اون کن اگه می خوای تجربه کسب کنی مدارات ساده تر رو بهت پیشنهاد میکنم مثل این آمپلی که اغلب دوستان ازش ساختن خود من (خدا رفتگان همه رو بیامرزه) در مراسم ختم مادرم از اون استفاده کردم و با یه تغذیه مناسب راحت با بلندگوی 4 اهم 100 وات واقعی جواب میده خودم یه بلندگوی بزرگ مجلسی رو باهاش با صدای زیاد و کیفیت عالی راه انداختم

در جواب سوالاتت هم بگم این آمپلی فایر 400 وات کامل و کاملا حقیقی قدرت داره و از باندهای خیلی بزرگ که در مجالس ازشون استفاده میشه کمتر نمیشه بهش وصل کرد چون در کمتر از کسری از ثانیه اونا رو به دیار عدم میفرسته خود من باند 50 وات واقعی که بهش وصل کردم در ولوم نصف بیشتر از ده ثانیه تاب نیاورد و سوخت
        منظورم از واقعی رو که میفهمی اونرو با این مارکهایی که روی بلندگوها میزنه مقایسه نکنی برای مقایسه هر مارکی که روی بلندگوهای بازاری دیدی یک صفرش رو کم کن تا نسبتا واقعی بشه مثلا 200 وات میشه 20 وات

تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

شهریار جان این همون مدار دارلینگتونیه که من و مازیار و.... ساختیم. الانم یه تایپیک برا خودش داره. چه ذقی بکنه طراحش.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            شهریار جان این همون مدار دارلینگتونیه که من و مازیار و.... ساختیم. الانم یه تایپیک برا خودش داره. چه ذقی بکنه طراحش.
            میگم استاد حالا واقعا طراحش کیه ؟ همون که تو اون سایت ترکیه diyaudiotr.com هست ؟ خدا خیرش بده خداییش آمپلی خوبیه :agree:
            AV Maziton 100
            Render By Artlantis Studio
            [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

یک سوالی راجع به مدار پوش پول داشتم .ایا با مقاومتهای نرم انتخاب شده (مثلا اینجا مقاومت 3.3k )ولتاژ dc خروجی صفر میشه یا اینکه احتیاج به پتانسیومتر سری برای صفر کردن دی سی خروجی وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtnfs
                یک سوالی راجع به مدار پوش پول داشتم .ایا با مقاومتهای نرم انتخاب شده (مثلا اینجا مقاومت 3.3k )ولتاژ dc خروجی صفر میشه یا اینکه احتیاج به پتانسیومتر سری برای صفر کردن دی سی خروجی وجود داره؟
                جای مقاومت 22 کیلو یه پتانسیومتر حدود 100 اهم استفاده میشه که پایه وسطش به مثبت تغذیه و دوتا پایه دیگش به دو تا ترانزیستور زیرش وصل میشن...
                یادم رفت بگم (البته ضروری نیست) و حتما خودتون میدونید،منظورم اون مقاومت 22 کیلو هست که یه پایش به مثبت تغذیه وصله...
                رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                  جای مقاومت 22 کیلو یه پتانسیومتر حدود 100 اهم استفاده میشه که پایه وسطش به مثبت تغذیه و دوتا پایه دیگش به دو تا ترانزیستور زیرش وصل میشن...
                  یادم رفت بگم (البته ضروری نیست) و حتما خودتون میدونید،منظورم اون مقاومت 22 کیلو هست که یه پایش به مثبت تغذیه وصله...
                  یه پتانسیومتر 100 اهم! هان ؟
                  HS جان چقدر فکر کردی عموجان ؟
                  اینجوری هم پتانس ، هم ترانزیستورها رتته!

دیدگاه

حدود 100 اهم بله چطور مگه؟میتونی امتحان کنی،اگه ترانزیستورات رتته :mrgreen: بیا من بهت بتته =)) =))
                    رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                      حدود 100 اهم بله چطور مگه؟میتونی امتحان کنی،اگه ترانزیستورات رتته :mrgreen: بیا من بهت بتته =)) =))
                      برای اینکه بشه یه پتانسیومتر 100 اهم رو به اونصورت که گفتی گذاشت؛
                      باید یه منبع جریان ثابت درست کرد که فقط جریان مورد نیاز ترانزیستورهارو ( در حد چند میلی آمپر ) تامین کنه، بعد. وگرنه انقدر جریان زیاد میشه که هم پتانسیومتر و هم جفت ترانزیستورها میسوزن. مخصوصا ترانزیستور سمت راست که کلکتورش مستقیم وصله به ولتاژ منفی. ( بینوا باید حدود 90 ولت ، یعنی مجموع تغذیه رو روی کلکتور-امیتر خودش که نهایتا 65 ولت میشه قرار بگیره، تحمل کنه!!! ).دلیلشم اینه که دوتا ترانزیستور اول، عمل تقویت ولتاژ اولیه رو انجام میدن. ( امیتر مشترک ) و جریان بایاسشون در حد چند میلی آمپر بیشتر نیست! وگرنه جای 22 کیلو به امیترها 220 اهم میبستن.
                      مثل قسمت آبی رنگ تو مدار زیر :

که ساده شده ش ، شده مدار زیر ، با R3 = 47K :

تو پتانسیومتر 100 گذاشتی تو این مدار HS عزیز ؟

دیدگاه

معذرت میخوام اشتباه شد برای این موضوع اون پتانسیومتر باید طوری نصب بشه که پایه وسطش از طریق مقاومت 22 کیلو به مثبت تغذیه وصل بشه نه بصورت مستقیم،فردا جان ممنون که تذکر دادی :icon_razz:
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                          معذرت میخوام اشتباه شد برای این موضوع اون پتانسیومتر باید طوری نصب بشه که پایه وسطش از طریق مقاومت 22 کیلو به مثبت تغذیه وصل بشه نه بصورت مستقیم،فردا جان ممنون که تذکر دادی :icon_razz:
                          خواهش میکنم.
                          اما حالا با آر پی جی بزنم تو برجکت خوبه ؟ :mrgreen: ( اصلا میشه همچین چیزی !!؟؟)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X