اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بلندگوی پلاسمایی plasma speaker

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بلندگوی پلاسمایی plasma speaker

سلام به دوستان
    تا حالا چیزی در مورد بلندگوی پلاسمایی شنیدین؟ واسه من که جدید بود. این نوع بلندگو یکی از اختراعات آقای تسلا هست. که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده
    من خواستم یکی از این بلندگوها رو بسازم. اصلی ترین بخش کار سیم پیچ اون هست. معمولا 2نوع سیم پیچ در این پروژه بکار رفته. سیم پیچ تسلا و یا سیم پیچ فلای بک. سیم پیچ تسلا که هیچی. کسی در مورد سیم پیچ فلای بک چیزی میدونه؟ من شنیدم سیم پیچ مورد استفاده در تلوزیون های crt همون سیم پیچ فلای بک هستش. کسی تا با این سیم پیچ کار کرده؟ کسی تجربه در زمینه بلندگویی پلاسمایی داره؟ اینجا چندتا لینک از این بلندگو میگذارم. ولی توصیه میکنم حتما توی سایت یوتیوب سرچ کنید ببینید چقدر باحاله. از 2تا جرقه ولتاژ بالا صدا میاد!!!
    http://www.instructables.com/id/Build-A-Plasma-Speaker/
    http://www.noiseaddicts.com/2009/04/plasma-speakers/

http://www.instructables.com/image/F4Z1L83FMMCVKR2/The-Plasma-Speaker.jpg

پاسخ : بلندگوی پلاسمایی plasma speaker

خیلی با حال بود
    ولی فک کنم این رو تو avr نمی زاشتی بهتر بود
    اگر به مطلبی رسیدی ما رو بی خبر نذار

دیدگاه

میتونین براس ساخت مدار های ولتاژ از یک آی سی 555 استفاده کنید و مدارش رو به راحتی می تونین پیدا کنین.
      برای مدوله کردن صدا روی اون پلاسما هم میتونین به جای یکی از ورودی های 555 (یکی از آر-سی ها) خروجی یک دستگاه پخش موسیقی رو بذارین، ولی ممکنه که امپدانسش مچ نباشه و این رو نمیدونم باید چجوری مچ کرد، البته با مدار مچینگ می تونین درستش کنین.
      من فقط های ولتاژ رو ساختم ولی به خاطر مشکلات مچینگ بلندگو رو نساختم.

دیدگاه

خیلی جالبه :surprised: :surprised: :surprised:
        یه جرقه موزیک پخش میکنه oo:
        تو لینک اولی یه مدار ساده گذاشته ولی فکر کنم ای سی سوییچینگش بد گیر بیاد ولی ارزش ساختن شنیدن صدا از یه جرقه رو حتما داره!!

دیدگاه

سلام

جالبه

برای ترانسش فکر کنم بشه از ترانس جرقه پیکان های قدیم استفاده کرد. که یه ورودی +12 و GNDداره و خروجیش هم یه سیم ولتاژ بالا که با بدنه ترانس جرقه میزنه.

مثل این:

دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

در مورد سوار کردن صدا رو های ولتاژ قبلا اینکارو کردم / باید یک ای سی برای مدوله کردن صدا کنار مدار هایولتاژ قراربگیره / یا از ای سی هایی که قابلیت تغییر PWM و دامنه رو داره (مثل TL494)استفاده کرد
            در مورد ساختن های ولتاژ صددرصد عملی هم یه مدار طراحی کردم و در این تاپیک گذاشتم و خیلی از بچه ها به راحتی موفق به ساختنش شدن .
            www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61153.0
            ممنون

دیدگاه

برای ترانسش فکر کنم بشه از ترانس جرقه پیکان های قدیم استفاده کرد. که یه ورودی +12 و GNDداره و خروجیش هم یه سیم ولتاژ بالا که با بدنه ترانس جرقه میزنه.
              اینا با DC کار نمیکنه / مگر اینکه یا برق متناوب بسازی و بدی و یا مثل ماشین که پلاتین قطع و وصل میکنه یه چیزس تو این مایه ها مثل رله واسش بذارید / در نهایت ولتاژ خیلی زیادی نمیده و بیشتر جریان خوبی داره /

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                اینا با DC کار نمیکنه / مگر اینکه یا برق متناوب بسازی و بدی و یا مثل ماشین که پلاتین قطع و وصل میکنه یه چیزس تو این مایه ها مثل رله واسش بذارید / در نهایت ولتاژ خیلی زیادی نمیده و بیشتر جریان خوبی داره /
                با سلام : به دو صورت یا باید AC بدیم یا DC ی که قطع و وصل بشه در خودرو ها هم جریان DC توسط پلاتین قطع و وصل میشه

برای ولتاژ بالا تر هم میشه اولیه را با ولتاژ بالاتر تحریک کرد به این صورت که ما از دو افزایند استفاده کنیم یعنی اولیه کویل را توسط تانویه یه ترانس افزایند مثل کویل موتور و ..... تحریک کنیم (در بوستر هایی که برای قویتر کردن سیستم جرقه خودرو استفاده میشه به همین شکل هست) .

البته در مورد کوئل خودرو چون با هسته آهن هست بیشتر از 400 هرتز نمیشه کار کرد (فرکانس صوتی تا 20 کیلو هست)

های ولتاژ TV قابل برسی هست
                --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X