اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه قابل کنترل با کیبرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه قابل کنترل با کیبرد

باسلام
    عنوان پروژه من طراحی وساخت منبع تغذیه 0تا 30 ولت با دقت 0.2 و حداقل 5 آمپر جریانه که این منبع با کیبرد کنترل میشه یعنی هر عددی رو که وارد کنیم تو خروجی همون مقدار عددی ولتاژ داشته باشیم. اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

پاسخ : منبع تغذیه قابل کنترل با کیبرد

سلام
    خب شما نیاز به میکرو هم دارید. با میکرو کار کردید ؟ پیشنهاد من AVR هستش.
    مابقی مدار زیاد مشکل نیست.

دیدگاه

با سلام وسپاس از جوابتون
      درسته با میکرو کنترل می شه و یقینا از pwm استفاده بشه بهتره خودم با کدویژن کار می کنم و تو برنامه دهی pwm با کیبرد مشکل دارم .در ضمن اگه ممکنه تو طراحی فیلتر پایین گذر هم راهنماییم کنید.

دیدگاه

سلام دوستان.
        منم آرزوی ساخت همچین منبعی رو دارم راستش من خیلی دوست دارم میکرو و AVR رو یاد بگیرم. از دوستان کسی نیست که مشهد باشه و بیاد منو استارت بزنه هزینه اش رو هم میدم. و اینکه چطور باشه شروع کنم؟من خیلی علاقمند هستم یکطوری استارت بخورم بقیه اش رو به امید خدا خودم میرم. با تشکر.
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سپیده12
          با سلام وسپاس از جوابتون
          درسته با میکرو کنترل می شه و یقینا از pwm استفاده بشه بهتره خودم با کدویژن کار می کنم و تو برنامه دهی pwm با کیبرد مشکل دارم .در ضمن اگه ممکنه تو طراحی فیلتر پایین گذر هم راهنماییم کنید.
          من به میکرو تسلط ندارم و فقط با بسکام کار میکنم. با PWM میکرو هم فعلا کار نکردم.
          راه ساده اینه که ولتاژ 30 ولت رو با یه تقسیم ولتاژ 150 قسمتی ( هر قسمت 0.2 ولت ) با میکرو به بیس ترانزستور تقویت جریان اعمال کنید. یه کم شلوغ میشه که میتونید اون تقسیم ولتاژ رو با آی سی پتانسومتر متغیر انجام داد و خود آی سی رو با میکرو کنترل کنید.
          قبلا مداری شبیه این رو تو یکی از تایپیک ها دیدم، اما متاسفانه خاطرم نیست. شما تو همین بخش و قسمت میکروها جستجو کنید.

آقا مسعود راجع میکرو که تو انجمنش خیلی چیزا گفته شده. اگه میخوای از صفر شروع کنی، پیشنهاد میکنم بری سراغ بسکام. میتونی "کتاب میکروکنترلرهای AVR " نوشته مهندس "علی کاهه" رو بگیری که به زبان بیسیک (بسکام ) توضیح داده و واسه شروع مناسبه.

دیدگاه

سلام دایی جان
            کدویژن از نظر من بهترین نرم افزار برای AVR است. خصوصا برای کسی که فقط برنامه نویس نیست و باید با طراحی مدار هم سروکار داشته باشه.
            بهترین روش یادگیری هم استفاده و تحلیل و تغییر برنامه های نوشته شده است.
            دایی سپیده عزیز
            شما باید شماتیک مدارتونو اینجا بزارید تا بر اساس اون برنامه نوشته بشه.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
              کدویژن از نظر من بهترین نرم افزار برای AVR است. خصوصا برای کسی که فقط برنامه نویس نیست و باید با طراحی مدار هم سروکار داشته باشه.
              بهترین روش یادگیری هم استفاده و تحلیل و تغییر برنامه های نوشته شده است.
              سلام دایی جان
              درسته. تو این که کدویژن زبان قویتری برای AVR هستش، هیچ شکی نیست. اما برای کسی که تازه استارت میزنه یکم مشکلتره. به همین دلیل من بسکام رو واسه شروع پیشنهاد کردم.

دیدگاه

با اینکه این تاپیک برای حل مشکل دوستمون ایجاد شده و می تونیم این بحث رو در یک تاپیک دیگه ادامه بدیم، نظر شخصی و تجربی من اینه که کدویژن هم برای شروع و هم برای ادامه مناسبتره. دلایلی که دارم ارتباطی به کارایی نداره.
                یعنی فرقی نداره ما با چه زبان یا نرم افزاری برنامه می نویسیم چون هرکسی که به زبانی مسلط میشه با همون هم راحتر کار می کنه و به دیگران پیشنهاد می کنه. تنها دلیلم اینه که مثالهای زبان C فراوونتره. کدویژن هم نرم افزاریه که هرروز پدیت میشه و محیطی بسیار ساده داره. در ضمن اگه ما اشکالی داشته باشیم و بخواهیم از یه فرد باتجربه کمک بگیریم، زبان C در بین متخصصین بیشتر رایجه و ما ساده تر می تونیم با اونها ارتباط برقرار کنیم.
                نظر من اینه که زبان بیسیک همونطور که در کتابهای دبیرستانی ما هم بود، بهترین زبان برای آموزش برنامه نویسیه و شاید نه زبانی برای کار واقعی.
                طی 20 یال برنامه نویسی ابتدا بیسیک و بعد پاسکال و در آخر C رو یاد گرفتم و در هیچکدوم از استادی کمک نگرفتم. هر سه برام یه کارکرد رو داشتن و اون راه انداختن کارم بود. مشتری نتیجه کار رو می بینه و براش مهم نیست که شما با چه زبانی براش برنامه نوشتید. اما در بین این 3 زبان، پاسکال رو از همه بیشتر دوست دارم چون به زبان آدمیزاد نزدیکتره. ولی زبان C زبان مشترک برنامه نویسان حرفه ایه و ندانستن این زبان یک گپ بین مبتدی و حرفه ای ایجاد می کنه.
                راستی برای گذاشتن عکس شماتیک می تونید از سایت www.img98.net برای پلود عکسها استفاده کنید.

دیدگاه

با سلام
                  این جور سیستم ها در حقیقت از چند زیر سیستم تشکیل شده که میشه در اصطلاح بهش لایه گفت مثلا برای مورد شما 3 لایه پیشنهاد میشه
                  1- لایه رابط کاربر
                  2- لایه پردازش و فرمان
                  3- لایه راه انداز یا درایور

خوب هر لایه نیز از چند زیر لایه تشکیل میشه مثلا لایه 1 از زیر لایه
                  1- دریافت اطلاعات
                  2- مانیتورینگ خروجی
                  و ...
                  به هر حال شما بگید دقیقا مشکلتون کجاست ( کدوم لایه ) تا دوستان بهنتر بهتون کمک کنن
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

فقط یه پیشنهاد
                    من اگه بخوام این کار رو بکنم یه منبع آماده میخرم و با دستکاری تو سیستمش این چیزا رو بهش اضافه میکنم.
                    شما کافیه اون ولوم کزایی که دارن رو بردارید و با یه dac فرمان رو بدید نه pwm میخواد نه دردسرای دیگه.
                    این میشه پروژه دانشجویی در ایران
                    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

باسلام و تشکر از راهنمایی هاتون
                      من فقط رو شماتیک منبع تغذیه لاچینی کار کردم و قصد دارم جریانو حداقل 5 آمپرکنم و به جای دو تا کلید کیبرد بذارم. اینم لینک دانلود مدار وکد هگز: http://www.hlachini.com/download-file-12.html

دیدگاه

برای تبدیل تغذیه دایی لاچینی به 5 آمپر باید ترانزیستور Q1 از نوع BD679 باشه. این ترانزیستور رو به قیمت 200 تومن از فروشگاه زیر می تونید تهیه کنید:
                        www.javanelec.com
                        اگه کیبورد 12 کلیده دارید باید 3 خط عمودی اونو به PB5 تا PB7 و چهارخط افقی اونو به PC2 تا PC6 وصل کنید.
                        برای برنامه ابتدا باید یه روتین کلید خونی داشته باشید. در این روتین کلیدها دیبانس میشه و شمارش تعیین میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X