اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد کانتر با AVR و فرستنده و گیرنده مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد کانتر با AVR و فرستنده و گیرنده مادون قرمز

سلام به استید محترم
    من با AVR و فرستنده و گیرنده مادون قرمز یک کانتر درست کردم.وقتی در بیرون در مقابل نور آفتاب از این کانتر استفاده می کنم نیز می گیره!میشه من راهنماییم کنید که مشکلم حل بشه.ممنون

پاسخ : کمک در مورد کانتر با AVR و فرستنده و گیرنده مادون قرمز

شما باید مادون قرمز را به صورت ac ارسال کنید و در طرف گیرنده با یک تقویت کننده و آشکار ساز وجود یا عدم وجود سیگنال ac را به پالس تبدیل کنید.

دیدگاه

امکانش هست بیشتر راهنماییم کنید :cry2:

دیدگاه

میشه نقشه مدار و برنامه تون رو بزراین چون منم به یه همچین چیزی نیاز دارم.شاید بتونم اشکالش رو حل کنم.
        انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

سلام اگر منظورت این هست که نور آفتاب نویز میندازه سه تا کار می تونی بکنی
          اولیش همون راهی بود که دوستمون گفت
          دومین راه استفاده از فیلتر هست که یک مدار پیچیده هست و من اون رو توصیه نمی کنم اولی بهتر هست
          سومین راه خرید سنسور مخصوص این کار هست تو پاساژی که کنار پاساژ امجد هست که سنسور می فروشن بری بگی سنسور مادون قرمز صنعتی میخوام گیرنده و فرستنده اش رو بهت می ده (خیلی گرون هست 3 تومان)
          ضمنا من اسم دقیق این سنسور رو نمی دونم شاید تو اینترنت هم باشه اگر کسی اسمشو می دونه کمک کنه
          :agree: :agree: :agree: :agree:

دیدگاه

من اصلا این مدت حواسم به این تاپیک نبود. :redface:
            امیدوارم مشکلتان تا الان حل شده باشه. اما اگر مشکلتان حل نشده می تونید از مدار زیر در سمت گیرنده استفاده کنید.برای قسمت فرستنده هم به یک فرکانس 1کیلوهرتز( یا کمی بالاتر و یا پایینتر) نیاز دارید که به سادگی اونو با یکی از تایمرهای میکرو می تونید ایجاد کنید. برنامه خاصی هم نیاز نداره، اما توجه داشته باشید که خروجی گیرنده هنگام وجود مانع یک می شود. تو این مدار با پتانسیومتر می توانید حساسیت مدار را کم و زیاد کنید اما اگر حساسیت کم بود می توانید R4 را زیاد کنید.

دیدگاه

دوستانت لطف میکنن عکس مدار رو دوباره پلود میکنین: عکس نمایش داده نمیشود!!!!
              [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X