اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد کنترل ترانزیستور با 555

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد کنترل ترانزیستور با 555

برای دوبرابر کردن ولتاژ مستقیم 1.5 ولت (کلا چندبرابر کردن ولتاژ زیر 3 ولت) ، میخوام 2 خازن رو اول با ولتاژ منبع پر کنم بعد با سری کردنشون 3 ولت بگیرم
    برای سری کردن 2 خازن اول باید 3 نقطه رو قطع کنیم تا خازن ها اتصال کوتاه نشن.

روشهای کم دردسری هم هستند مثل مدار joule thief و آی سی max757 ولی من مرض دارم میخوام ببینم میتونم با این روش ولتاژ رو افزایش بدم ! :redface:
    خازن و ترانزیستور ها رو روی برد بورد سوار کردم و 555 رو هم به مخلوط اضافه کردم و هم زدم ولی نشد ... :mrgreen: ..

مدار 555 اینه و تغذیه ش مستقله (5.5 ولت) . 2 سر یکی از ال ای دی ها رو با مقاومت 8.2 کیلو به بیس ترانزیستور های bc239 وصل کردم و کلکتور و امیتر ترانزیستورها رو هم به یه منبع 1.5 ولتی
    احتمالا مشکل اینجاس که 555 یا خروجی 5 ولت میده یا 1.27 ولت و این باعث میشه ترانزیستور همیشه روشن باشه. مقاومت 700 کیلو هم با بیس ترانزیستور سری کردم ولی توفیری نکرد.

چی کار میشه کرد که 555 این 1.27 ولت خروجی رو نده ..
    با یا بدون 555 چطور چند نطقه از مدارو قطع و وصل کنم؟
    از رله نمیخوام استفاده کنم چون در نهایت تنها منبع، همون ولتاژ زیر 3 ولته.
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

پاسخ : راهنمایی در مورد ترانزیستور ...

1.2 ولت با دیود زنر حل شد ولی الان وقتی میخوام 2 گروه ترانزیستور رو کنترل کنم کلا گروه ها با هم روشن خاموش میشن .. بیس و امیتر گروه اول به پایه های 4و3 و گروه دوم به 3و1 وصله .. برای هر دو گروه هم دیود زنر گذاشتم
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد کنترل ترانزیستور با 555

برای گروه اول ترانزیستور از نوع pnp لازمه به نحوی که امیتر به 4 و بیس به 3 وصل بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X