اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر های قدرت با تغذیه تک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایر های قدرت با تغذیه تک

سلام دوستان
    وقت همگی بخیر

دوستان گل تایپیک صوت لطفا مداراتی که با تغذیه تک کار میکنه رو تو این جا قرار بدید. دلیل این کار ایجاد یه مرجع برای مدارهای Single Supply هستش تا در موقع نیاز همه ازش استفاده کنن. چون همیشه تغذیه دوبل فراهم نیست. مخصوصا زمانی که میخوایم با ولتاژ باتری ( تو ماشین ) از مدار استفاده کنیم. نگران بالا بودن تغذیه ( بالای 12 ولت ) مدارتونم نباشید، چون من تونستم تغذیه تکی با قدرت 150 وات ( بدون ترانس ) هم از باتری بسازم و بیشتر از اینها هم ممکنه. بنابراین فقط تک بودن برای تغذیه مهمه، نه سطح ولتاژ یا جریان اون.
    - قدرت مدارها بالا باشه ( بالای حدود 20 وات )
    - حتی المقدور مدارهای مطمئن ( تست شده رو قرار بدید )
    - مدارهای ترانزیستوری بدلیل واقعی بودن قدرت تو اولویت هستن

با تشکر

پاسخ : آمپلی فایر های قدرت با تغذیه تک

پس حالا که اینطور شد این اولیش
    لینک به دلیل ویروسی بودن حذف شد!
    ولی خودم نساختمش ولی خودم میخواستم بسازمش،اما میدونید که موقع نگارش چه اتفاقاتی میفته؟(یدفه قیمتا میره بالا :mrgreen: :mrgreenشوخی می کنم چند تا از ترانزیستوراش عجیب غریب بودن نشد بسازم...
    رازي در کار نبود

دیدگاه

این مدار تو یه فایل زیپ دیده بودم. یادم نمیاد کجا بود.
      آره ترانزیستورهای میانی قدیمیه. فکر کنم بشه جایگزینی واسشون پیدا کرد.

آقا این مدار 400 وات بخت آور رو کسی ساخته ؟ توانش که خالی بندیه، حالا عملکردش چطوره؟ ارزش ساخت داره ؟

دیدگاه

من شونصد سال پیش آمادشو از خود بختک خریدم ولی اوراقش کردم،از لحاظ کیفیت که افتضاح بود و قدرتی هم نداشت،فقط ترانزیستورا رو با هم موازی کرده بود،بدردی نمی خوره بی خیالش
        رازي در کار نبود

دیدگاه

اااااا !؟
          چه علکی قمپز در کرده تو کتاباش!

دیدگاه

میگم اون مداری که استاد اشک با عنوان 50 واتی بخت آور ازش صحبت میکنن کدومه ؟ همون جلد چهاره ؟ مدارشو داری HS جان ؟

دیدگاه

نخیر جلد 3 هستش،گوشیمم مرخص شده باید شماتیکشو دستی بکشم برات
              با 3055 یه مدار مامان دیگه پیدا کردم (آخه من اصولا قطعه محورم) البته تذغیش دوبله
              http://up3.iranblog.com/images/s8k96dkbqp9j05o3pgg0.rar
              این سایته جون کند تا اینو پلود کنه امیدوارم موقع دانلودش دیگه جون نکنه
              رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علم فردا
                میگم اون مداری که استاد اشک با عنوان 50 واتی بخت آور ازش صحبت میکنن کدومه ؟ همون جلد چهاره ؟ مدارشو داری HS جان ؟
                تو جلد 3 میشه این :

AV Maziton 100
                Render By Artlantis Studio
                [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

خودشه فقط تو کتاب PCBیش هم هست،البته برادر علم فردا که به PCB تعهدی ندارن و فقط با سوراخدار کار میکنن...
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                    نخیر جلد 3 هستش،گوشیمم مرخص شده باید شماتیکشو دستی بکشم برات
                    با 3055 یه مدار مامان دیگه پیدا کردم (آخه من اصولا قطعه محورم) البته تذغیش دوبله

این سایته جون کند تا اینو پلود کنه امیدوارم موقع دانلودش دیگه جون نکنه
                    hs جان الهی من دورت بگردم، مدار با تغذیه دوبل گذاشتی ! شیطونه میگه جفت پا بیام .... :rolleyes:
                    این مدارو دارم. کلی قطعه لازم داره ولی زده 70 وات!!!!! oo: تازه تغذیه شم دوبله! :angry:

دیدگاه

اون مدار 400 بخت اور اصلا بدرد نیخوره قدرتش هم انچنان نیست ولی اون 300 واتش که با تغذیه دوبله چیزه خوبیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علم فردا
                        hs جان الهی من دورت بگردم، مدار با تغذیه دوبل گذاشتی ! شیطونه میگه جفت پا بیام .... :rolleyes:
                        این مدارو دارم. کلی قطعه لازم داره ولی زده 70 وات!!!!! oo: تازه تغذیه شم دوبله! :angry:
                        اوا حواسم نبود حالا مگه چی شده خواهر...
                        ولی بنظرم چیز دندونگیریه :mrgreen:
                        رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
                          ولی بنظرم چیز دندونگیریه :mrgreen:
                          آره اتفاقا منم احساسم اینه که این مدار توان بیشتری داشته باشه!
                          مدارش با ترانزیستورهای متقارنه و تغذیه ش هم بالاست! رو هر لاین هم که 3 آمپر فیوز گذاشته. فکر کنم 200 واتو بده
                          شبیه 300 واته بخت آوره! البته این توان در زمان نگارش مدار عنوان شده! الانو نمیدونم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                            تو جلد 3 میشه این :

اینو کسی ساخته ؟ احتمالا جای 2N و MJ میشه TIP2955/3055 استفاده کرد.
                            در مقایسه با این مدار چی :

اینو خودم ساختم. یه مدار مبدل ولتاژ 12 به 48 ولت دو آمپری هم براش گذاشتم که با 12 ولت کار کنه. صدا و کیفیت خوبه. ولی توان بیشتری احتیاج دارم !
                            هرچی آمپلی با تغذیه تک دارید رو کنید لطفا. :redface:

دیدگاه

آره من 50 وات بختک رو ساختم ولی فقط ویز ویز منم میکرد نصفش کردم،البته فکر کنم ولتاژم پایین بود،یادش بخیر اون موقع چه مدار بزرگ و پیچیده ای بود برام،البته نتیجه درست و حسابی که ازش نگرفتم،بختک همین طوره انقد از یه مدار الکی تعریف میکنه و هی حرف[مفت] میزنه که دهن آدم آب میفته ولی وقتی میسازی میبینی همچین مالی هم نبود(بلکه اکثرا افتضاحه) بهرجهت دستش درد نکنه پیرمرد خرفت زحمت کشیه...
                              رازي در کار نبود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X