ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2008/02/08
    25
    0

ریموت تلوزیون ضعیف میشه چیکار باید کرد؟

با سلام
    بارها شده که ریموت تلوزیون ما و دوستان و اطراف خراب شده و نمیکیره یا ضعیف میگیره و دادن بیرون درست شده با تعویض یه قطعه درست شده ممنون میشم در این جور مواقع کذوم قطعه باید تعویض بشه و علت خرابی چیه و چرا این مشکل بوجود میاد؟
    البته از باطری نیستا

با تشکر
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,494
    29

پاسخ : ریموت تلوزیون ضعیف میشه چیکار باید کرد؟

با سلام
    ببخشید ولی آخه مگه 1500 تومن چیه که بدید درستش کنن ؟ یدفعه یه نو شو میخرییم دیگه !

به نظر من این اتفاق به هردلیلی میتونه باشه الی خرابی قطعه!
    آخه مگه توی یه ریموت کنترل تلوزیون چیه ، یدونه اوسیلاتور ، یدونه آی سی دیکودر ، یدونه دیود مادن قرمز !

که عوض کردن اسیلاتور و دیود که کاری نداره اما اگه آی سی اش تازه اگه قیری نباشه که احتمال زیاد SMD هست اصلا به زحمتش به نظر من نمیرزه واقعا!

البته احتمالی که خیلی هم شایع هست کثیف شدن و یا آخرش خورده شدن زغالی های زیر کلید ها هست که با الکل و پنبه هم میتونید خودتون تمیزش کنید (احتمالا اون تعمیر کارا هم همین کار رو میکنن وگرنه برای تعویض یه قطعه احتمالا پول خ ... ازتون طلب میکنن )
    2008/06/22
    69
    0

در ماشین حساب ها و ریموت های ارزان قیمت معمولاً کربن زیر کلید ها خاصیت خودشون رو از دست میدن که میتونین جوهر کربن رو از بازار تهیه و اتصالات رو ترمیم کنید.
    Xmega + IAR + Labview = New Life
    2008/02/08
    25
    0

ممنونم
    این جوهر کربن چیه و از کجا میتونم تهیه کنم با محلول گرافیتی یکیه؟
    2010/05/24
    آمل
    732
    12

سلام
    شاید بخاطر قلع مردگیه قسمت فرستندش باشه.مخصوصا موقعی که بهش ضربه میزنی درست میشه.
    2008/12/31
    380
    2

پاسخ : ريموت تلوزيون ضعيف ميشه چيکار بايد کرد؟

سلام
    شايع ترين عيب کنترلها که بيشتر در اثر ضربه بروز مي کنه ، آسيب ديدن کريستال هست. همان قطعه زرد يا آبي رنگ تعداديشون هم سبز رنگ هستن :mrgreen: ولي باور کنيد رنگ ديگه اي نديدم .
    بعضي وقتها هم ديود مادون قرمز قطع مي شه.
    بعضي وقتها هم خود مسيرها دچار شکستگي مي شن و بعضي وقتها هم به قول دوستان صفحه کليد مشکل پيدا مي کنه.
    روش تست کنترل هم اينه که(اگه خود وسيله دم دست نباشه) نزديک راديو MW بگيريد و کليدي فشار بديد.صدايي بايد از راديو شنيده بشه.
    البته فکر نکنم کنترل 1500 توماني ارزش اين همه بحث کردن داشت. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    2009/03/09
    266
    7

پاسخ : ريموت تلوزيون ضعيف ميشه چيکار بايد کر&

نقل قول نوشته اصلی توسط aliagha1382
    سلام
    شايع ترين عيب کنترلها که بيشتر در اثر ضربه بروز مي کنه ، آسيب ديدن کريستال هست. همان قطعه زرد يا آبي رنگ تعداديشون هم سبز رنگ هستن :mrgreen: ولي باور کنيد رنگ ديگه اي نديدم .
    بعضي وقتها هم ديود مادون قرمز قطع مي شه.
    بعضي وقتها هم خود مسيرها دچار شکستگي مي شن و بعضي وقتها هم به قول دوستان صفحه کليد مشکل پيدا مي کنه.
    روش تست کنترل هم اينه که(اگه خود وسيله دم دست نباشه) نزديک راديو MW بگيريد و کليدي فشار بديد.صدايي بايد از راديو شنيده بشه.
    البته فکر نکنم کنترل 1500 توماني ارزش اين همه بحث کردن داشت. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    سلام
    در ادامه ی توضیحات این دوستمون می خواستم بگم :
    1) گاهی اوقات بر اثر ضربه کریستال آسیب می بینه که شما می تونید با تعویض آن مشکل را حل کنید .
    2) گاهی اوقات کربن زیر کلید ها دچار مشکل میشه . منظورم اینه که کثیف میشه و باید تمیزش کرد که با پنبه و الکل میشه مشکل رو حل کرد .
    3) گاهی اوقات برد کنترل شکسته که در شکستگی های جزئی میشه اونو با سیم و قلع و ... تعمیر کرد . اما در شکستگی های کلی باید به فروشنده ی کنترل مراجعه کنید !!!
    4) اکثر مواقع هم یه اتفاقی میافته که معمولا کسی بررسی نمیکنه و وقتی پیش تعمیرکار میبره تازه میفهمه چه اشتباه بزرگی کرده . این اتفاق بارها برای دوستان من اتفاق افتاده . حالا این مشکل چیه ؟! باتری !!. آره ، درست فهمیدید . گاهی وقت ها ما اصلا توجه نمی کنیم که این ریموت کنترل هم با باتری کار می کنه . وقتی کنترل شما ضعیف کار میکنه اولین کاری که می کنید یه تست بکنید ببینید باتری اون سالمه یا نه ! تست باتری رو هم با ولت متر و این چیزا انجام ندید !! خیلی شیک یه باتری بخرید و کنترل رو تست کنید نه باتری رو !!
    البته گاهی اوقات هم مشکل از خود باتری نیست . بلکه از ترمینال های ورودی کنترل . یعنی ممکنه اون ترمینال شل شده باشه یا اتصالش با برد قطع شده باشه یا قطع و وصل بشه .
    5) اگر مشکل از آی سی هم باشه بهتره مستقیما برید پیشه همون فروشنده ی گزینه ی سه !!! چون تلاش شما دیگه فایده ای نداره و اون دیگه برای شما کنترل نمیشه !!.
    امروز زندگی را آغاز کن !
    امروز مخاطره کن !
    امروز کاری کن !
    نگذار که به آرامی بمیری !
    پابلو نرودا
    2011/01/28
    1
    0

با سلام
    من هم همین مشکل رو با کنترل تلویزیون سونی داشتم که ضعیف شده بود و فقط از فاصله دو متری کار میکرد فرستنده مادون قرمز رو عوض کردم درست شد. :nice:
    2009/09/25
    اصفهان
    814
    45

یه چیز جالبم من بگم
    برای تست اینکه ریموت اصلا کار میکنه یا نه؟ با دوربین فیلم برداری به قسمت سر ریموت نگاه کنید
    بعدش یه کلید رو فشار بدین.اگه سر ریموت چشمک زد.که درسته در غیر اینصورت صحبتهای بالا رو چک کنید
    (هر دوربینی باشه.لامشکل.موبایل و....) :wow:
    هميشه به ياد خدا باش !
    2012/01/21
    1,133
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط A L I R E Z A
    ممنونم
    این جوهر کربن چیه و از کجا میتونم تهیه کنم با محلول گرافیتی یکیه؟
    جوهر کربن همون گرافیت هستش که صوتی و تصویری ها به صورت قطره می فروشن .
    شما اگر مشکل از این ها نبود و حالش رو هم نداشتید گرافیت کاریش کنی کافیه که یه بسته ی سیگار برداری اون کاغذی که داخلشه و مثل فویل می مونه رو تیکه تیکه کنی بزاری زیر هر کدوم از کلید های کنترلر - منظورم اونجاست که وقتی کلید رو فشار می دی به برد اتصال پیدا می کنه .
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18