اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تا حالا ترانسی دیدید که اینجوری بسته شده باشه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تا حالا ترانسی دیدید که اینجوری بسته شده باشه ؟

من یه بوردی رو واز کردم دیدم توش یه همچین مداری هست ، نوع بستن ترانس توش جالبه :NO:
    کسی تا حالا همچین چیزی دیده ، کسی می دونه این ترانس داره چیکار می کنه ؟
    حدس خودم اینه که داره کار یه سلف معمولی رو می کنه ، آخه مدار یه مدار نوسان کننده است !
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

پاسخ : تا حالا ترانسی دیدید که اینجوری بسته شده باشه ؟

سلام
    دوست من شما اگه بالاستآ‌های الکترونیکیرو نگاه بندازین میآ‌بینین که چوکآ‌های اونا ههم به همین صورت است
    به نظر من کارش تولید و تقویت فرکانسآ‌های بالاست
    ای خدا از دست اینا چکار کنم؟؟؟؟

دیدگاه

من تازه دارم رو المان ها مطالعه میکنم فکر کنم با توجه به اینکه جریان هم زمان از هر دو سیم پیچ عبور میکنه پس قضیه القا از اولیه به ثانویه منتفیه پی کل ترانس میشه یک سیم پیچ با یک هانری مشخص که در فرکانس های بالا مقاومت بینهایت داره و در فرکانسهای پایین حالت اتصال کوتاه هست فکر کنم روابط مدارات rlc موازی برقرار باشه
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با سلام،

به نظر من هم این فقط یه سلف با یه ظرفیت مشخصه و هیچ چیز خاصی نیست و نقش عجیب و غریبی هم نباید داشته باشه!

فرض کنید که شما یه سلف میخوای و روی یه هسته شروع میکنی به پیچیدن سیم ها، حالا یه جائی یه سر هم ازش میدی بیرون و پیچیدن سیم رو ادامه میدی و از اون سری که دادی بیرون هم هیچ استفاده ای نمیکنی، مثل این. البته این فرضیه در صورتی درسته که سر پایان سیم پیچ اول شما به سر شروع سیم پیچ بعدی وصل بشه.....
        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

از اینکه پاسخ دادید ممنونم.
          [hr]
          نوشته اصلی توسط aivhl
          با سلام،

به نظر من هم این فقط یه سلف با یه ظرفیت مشخصه و هیچ چیز خاصی نیست و نقش عجیب و غریبی هم نباید داشته باشه!

فرض کنید که شما یه سلف میخوای و روی یه هسته شروع میکنی به پیچیدن سیم ها، حالا یه جائی یه سر هم ازش میدی بیرون و پیچیدن سیم رو ادامه میدی و از اون سری که دادی بیرون هم هیچ استفاده ای نمیکنی، مثل این. البته این فرضیه در صورتی درسته که سر پایان سیم پیچ اول شما به سر شروع سیم پیچ بعدی وصل بشه.....
          نوشته اصلی توسط aivhl
          با سلام،

سلام-این چیزی که شما می فرمایید به ذهن خودم هم رسیده بود ولی خوب دلیل این کار چی بوده که بجای اینکه همین طور ادامه سیم رو بگیرن و برن ، سیم رو دوتیکه کردن و ترانس ازش در آوردن و بعد دو سر ترانس و بهم چسبوندن ؟! بعد یه چیز دیگه ، من هنوز نگاه نکردم ولی شاید سرنقطه دار ترانس این سمت نباشه !
          نوشته اصلی توسط aliila
          من تازه دارم رو المان ها مطالعه میکنم فکر کنم با توجه به اینکه جریان هم زمان از هر دو سیم پیچ عبور میکنه پس قضیه القا از اولیه به ثانویه منتفیه پی کل ترانس میشه یک سیم پیچ با یک هانری مشخص که در فرکانس های بالا مقاومت بینهایت داره و در فرکانسهای پایین حالت اتصال کوتاه هست فکر کنم روابط مدارات rlc موازی برقرار باشه
          اگر جریان از هر دو سیم پیچ رد بشه القا منتفی هستش ؟ مطمئنید ؟ چون من مدار رو با سلف های مختلف بستم و مدار کار کرد ولی نه درست و حسابی . من میگم حتما این یه فرقی می کنه که اینجوری بستنش دیگه ! نه ؟
          نوشته اصلی توسط ali_chini
          سلام
          دوست من شما اگه بالاستآ‌های الکترونیکیرو نگاه بندازین میآ‌بینین که چوکآ‌های اونا ههم به همین صورت است
          به نظر من کارش تولید و تقویت فرکانسآ‌های بالاست
          سلام دوست عزیزم - به نظر می رسه همینی هست که شما فرمودید. :agree:
          کار این قسمت از دستگاه تولید فرکانس بالا و پر قدرت هستش ( 500کیلو-100ولت-1آمپر) :arrow:
          ولی در مورد بالاست من یه مقدار سرچیدم تو گوگل ، در مورد مهتابی یه چیزایی اومد ولی تو هیچ کدوم از نقشه ها ترانسی مثل ترانس مال من نیست ، میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین ؟ :question:
          نحوه کار این نوع بستن ترانس چیه ؟ چرا سلف معمولی نذاشتن ؟ :question:
          جالبه که من با همین ترانس یه مدار بستم کار نمی کنه ولی با سلف های دیگه کار می کنه ( البته 1 کیلو هرتز ! ) :surprised:
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

اگه یه لامپ کم مصرف سوخته رو باز کنید و بالاست تهشو نگاه کنید میتونید چوک شو جدا کرده و کامل برسیآ‌ کنید
            ای خدا از دست اینا چکار کنم؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X