اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریست و هنگ کردن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریست و هنگ کردن میکرو

با سلام . من دو تا مدار دارم که یکی به شیر برقی فرمان میده و یکی به کنتاکتور . برای این کار نیز با میکرو به اپتوکوپلر فرمان میدهم و اپتو یک رله را راه اندازی میکند و آن رله به شیر برقی و یا کنتاکتور فرمان میدهد . حال مشکلی که در هر دو مدار با آن مواجهم مشکل ریست کردن میکرو در فرمان با کنتاکتور و هنگ کردن میکرو در فرمان به شیر برقی است . با توجه به اینکه ممکن است 10 بار درست کار کند و بار یازدهم به مشکل بخورد . قابل ذکر است که وقتی خروجی کنتاکتور را از مدار جدا میکنم مدار درست کار میکند . میخواستم ببینم چگونه میتوان میکرو را کاملا حفاظت کرد که در مدارات فرمان به مشکل نخورد . با تشکر .

پاسخ : ریست و هنگ کردن میکرو

تغذیه میکرو و رله یا شیر برقی و کنتاکت مجزاست یا یکیه اگز یکی هست جدا کنید به احتمال زیاد حل می شه در شمن تغذیه میکرو رو با خازن فیلتر کنید.

دیدگاه

با تشکر . تغذیه میکرو که خازن داره . ولی من نمیدونم چه جوری باید تغذیه میکرو رو جدا کرد . همه این دستگاهها با 220ولت کار میکنند . برای تغذیه میکرو یک منبع تغذیه سوییچینگ 2 آمپر گذاشته ام . ولتاژ رله بعد از اپتوکوپلر هم از همین منبع تغذیه تامین میشود .یعنی شما میفرمایید که برای تغذیه این رله یک منبع جداگانه بگذارم ؟

دیدگاه

یا باید از ترانس دو Tap استفاده کنید یا مهره فریت در مسیر تعذیه و گراند. :smile:
        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

من فکر می کنم یکی بودن منبع تغذیه میکرو و رله باعث به وجود اومدن این حالت می شه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahay
            با تشکر . تغذیه میکرو که خازن داره . ولی من نمیدونم چه جوری باید تغذیه میکرو رو جدا کرد . همه این دستگاهها با 220ولت کار میکنند . برای تغذیه میکرو یک منبع تغذیه سوییچینگ 2 آمپر گذاشته ام . ولتاژ رله بعد از اپتوکوپلر هم از همین منبع تغذیه تامین میشود .یعنی شما میفرمایید که برای تغذیه این رله یک منبع جداگانه بگذارم ؟
            ولتاژ میکرو رو با ترانس بهش برسون
            موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X