اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موضوع پروژه کارشناسی ارشد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موضوع پروژه کارشناسی ارشد

سلام دوستان
    من دانشجوی ارشد مخابرات هستم. لطفا در انتخاب موضوع پایان نامه کمکم کنید .
    ترجیح می دهم موضوعی باشد که پردازش سیگنال و اگر نشد پردازش تصویر در آن استفاده شود. و مهمتر اینکه موضوع به روزی باشد.

پاسخ : موضوع پروژه کارشناسی ارشد

آفرین بچه ها تازه گی چقدر در انجمن فعال هستید !!!!!

دیدگاه

شما تو دانشگاه! موضوع واسه پایان نامه گیر نمیاری؟ ما وسط یه مشت خازن مقاومت تو صنعت چیکار کنیم!؟
      پیشنهاد من : ساخت سیستم ترکیبی GPS-INS برای ناوبری
      (نمونه آماده با قیمت حدود 10 میلیون تومان، فکر میکنم انگیزه خوبی باشه. شما در سخت افزار مشکلی نداری چون هم ماژول GPS آماده داری، هم IMU شامل جایرو، شتابسنج و کامپس، چند تا سورس آماده هم تو نت پیدا میشه، کار هم فقط پیاده سازی نرم افزاری هست در یک پروسسور خوب، البته در نمونه های آماده من دیدم که از 8051 33 مگاهرتزی استفاده شده و از Atmega هم دیدم که در نمونه نه چندان دقیق استفاده شده بود. یعنی شما با یه xmega یا ARM براحتی کارت راه میفته. بسم ا...

دیدگاه

با سلام

لطفا موارد ذیل را اعلام فرمایید.

1- مدت زمانی که صرف پروژه خواهد شد.
        2- تحقیق و مطالعه مقالات + ارایه ایده + تحلیل و شبیه سازی ؟
        3- طراحی و ساخت ؟
        4- یکنفره یا بیشتر ؟
        5- کدام دانشگاه؟
        6- کدام اساتید؟
        7- نوع علاقمندی و مهارت خودتان( کدام زمینه درسی را بیشتر علاقمندید ؟ یا نمره بهتری کسب کردید؟ )
        8- چقدر می خواهید هزینه مالی انجام دهید؟
        9- توضیحات خودتان ....

با سپاس
        گشتی در لاله زار
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام
          شما تو دانشگاه! موضوع واسه پایان نامه گیر نمیاری؟ ما وسط یه مشت خازن مقاومت تو صنعت چیکار کنیم!؟
          پیشنهاد من : ساخت سیستم ترکیبی GPS-INS برای ناوبری
          (نمونه آماده با قیمت حدود 10 میلیون تومان، فکر میکنم انگیزه خوبی باشه. شما در سخت افزار مشکلی نداری چون هم ماژول GPS آماده داری، هم IMU شامل جایرو، شتابسنج و کامپس، چند تا سورس آماده هم تو نت پیدا میشه، کار هم فقط پیاده سازی نرم افزاری هست در یک پروسسور خوب، البته در نمونه های آماده من دیدم که از 8051 33 مگاهرتزی استفاده شده و از Atmega هم دیدم که در نمونه نه چندان دقیق استفاده شده بود. یعنی شما با یه xmega یا ARM براحتی کارت راه میفته. بسم ا...
          چرا تو دانشگاه موضوع زیاده ولی یعنی می خواستم با بچه های این انجمن هم مشورت کرده باشم. در ضمن یه موضوع تاپ می خواستم نه از این موضوعاتی که نه به درد صنعت می خورد نه دانشگاه. و بعد به دست فراموشی سپرده می شود.

- مدت زمانی که صرف پروژه خواهد شد.
          2- تحقیق و مطالعه مقالات + ارایه ایده + تحلیل و شبیه سازی ؟
          3- طراحی و ساخت ؟
          4- یکنفره یا بیشتر ؟
          5- کدام دانشگاه؟
          6- کدام اساتید؟
          7- نوع علاقمندی و مهارت خودتان( کدام زمینه درسی را بیشتر علاقمندید ؟ یا نمره بهتری کسب کردید؟ )
          8- چقدر می خواهید هزینه مالی انجام دهید؟
          9- توضیحات خودتان
          1-دوترم
          4- یک نفره
          5- دانشگاه ازاد نجف اباد. ولی لطفا این را جدی نگیرید چون معمولا اسم دانشگاه اراد که می یاریم. همه دیدشون عوض می شود
          6-برای انتخاب استاد ارادیم ار هر دانشگاهی که می خواهیم انتخاب کنیم. من فعلا نظرم روی دکتر صدری است که در دانشگاه صنعتی تدریس می کنند. ولی اگر پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید. برای من خیلی مهم است که استاد واقعا کار کند و در بالاترین سطخ تخصص باشد.
          7- من مقداری در زمینه پردازش سیگنال کار کردم و خیلی کم تصویر. و این زمینه ها را ترجیح می دهم9- از ساخت خیلی خوشم نمی آیذ و سطح پروژه و موضوع برای من خیلی مهم است چرا که می خواهم در دوره دکترا هم این قابلیت را داشته باشد که ان را ادامه بدهم. و رزومه خوبی برای قبولی در دکترا برایم بشود. پیشاپیش متشکرم

دیدگاه

خوب البته پردازش تصویر واقعا کاربردی هست و توش نون داره
            اگر بتونید با یک وب کم پردازش تصویر کنید ( که قیمتش 5 هزار تومن هست ) خوب عالیه زمینه کاریش
            1- صنایع نظامی : تفنگ خودکار - ضد تانگ خودکار - موشک خودکار - هواپیمای بدون سرنشین
            2- خدمات شهری : ترافیک - جرایم راهنمایی راندگی -کنترل مدارس - نظافت پارکها -نظافت دست شویی ها و ...
            3 - سیستم های امنیتی : قفل دیجیتالی - دزد گیر - درب خودکار پارکینگ
            4- صنایع تولیدی - کشاورزی : ماشین آلات بسته بندی - ماشین آلات گلخانه - آبیاری ...
            5- واحد های آموزش - ورزشی : اندازه گیری سرعت - دقت - کیفیت - تعدارد - حضور غیاب
            6- سیستم های ناوبری - خودروی :مسیر یابی شهری - پارک خودکار - هشدار تصادفات - هشدار سبقت
            7 - رابط کاربر : صفحه کلید - ماوس -
            .....

زیاده خیلی زیاده

یک موردی خودم دوست دارم کار کنم بهتون میگم شاید فکر کنید دارم توهین میکنم یا سر کار گذاشتم ولی باز هم میگم
            نظافت دستشویی عمومی : یک وب کم سنگ توالت رو تحت نظر داره و تا سنگ توالت تمیز و پاکیزه نشه درب خروج ور برای طرف مورد نظر باز نمیکنه ( فکن اگه سیستم هنگ کنه طرف باید در توالت زندگی کنه )
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roza
              سلامچرا تو دانشگاه موضوع زیاده ولی یعنی می خواستم با بچه های این انجمن هم مشورت کرده باشم. در ضمن یه موضوع تاپ می خواستم نه از این موضوعاتی که نه به درد صنعت می خورد نه دانشگاه. و بعد به دست فراموشی سپرده می شود.
              1-دوترم
              4- یک نفره
              5- دانشگاه ازاد نجف اباد. ولی لطفا این را جدی نگیرید چون معمولا اسم دانشگاه اراد که می یاریم. همه دیدشون عوض می شود
              6-برای انتخاب استاد ارادیم ار هر دانشگاهی که می خواهیم انتخاب کنیم. من فعلا نظرم روی دکتر صدری است که در دانشگاه صنعتی تدریس می کنند. ولی اگر پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید. برای من خیلی مهم است که استاد واقعا کار کند و در بالاترین سطخ تخصص باشد.
              7- من مقداری در زمینه پردازش سیگنال کار کردم و خیلی کم تصویر. و این زمینه ها را ترجیح می دهم9- از ساخت خیلی خوشم نمی آیذ و سطح پروژه و موضوع برای من خیلی مهم است چرا که می خواهم در دوره دکترا هم این قابلیت را داشته باشد که ان را ادامه بدهم. و رزومه خوبی برای قبولی در دکترا برایم بشود. پیشاپیش متشکرم
              به نظرم تو پردازش سیگنال اگه بخای مقالات خوب و جدیدی بدی باید روی سیگنال eeg کار کنی ولی خب نیاز به ریاضیات قوی و همچنین وقت زیاد داره سیگنال ecg هم هست ولی جای کار زیادی نداره ولی به نظرم پردازش صوت موضوع قشنگیه و جای کار داره من که خودم صوتو زیاد دوست دارم.
              حالا تو خود صوتم موضوعات زیادیهست مثل enhancement ، recognition و ... که بستگی به استاد راهنماتون داره، یه نفریو استاد راهنماتون کنید که واقعا کمکتون کنه.شما که آزاد نجف آبادید می تونید از استاد فغانی یا آوخ استفاده کنید.من دارم روی enhancement کار می کنم سوالی داشتید بپرسید
              Speech Enhancement

دیدگاه

با سلام

پیشنهاد پروژه:
                عنوان: دستگاه مراقبت ضربان قلب بیماران قلبی
                عملکرد: اندازه گیری سیگنال الکتریکی و ضربان قلبی از حداقل نقاط ( در صورت امکان به صورت مچبند از مچ )( این بخش دوم و ساخت دستگاه است.)
                پردازش و خوشه بندی و تشخیص الگو های بیماری های قلبی، برای محاسبه مقدار ریسک و خطر و ارایه توصیه های معین.( این بخش اول و پردازشی سیستم است.)

مرحله اول: جمع آوری داده های موجود برای بانک اطلاعاتی از بیماران (با شدتها و انواع مختلف بیماری ) و سیگنالهای ecg یا هر نوع سیگنال دیگر.
                مرحله دوم: پردازش و استخراج ویژگیها و خوشه بندی اطلاعات، و ذخیره با فرمت معین.
                مرحله سوم: تهیه لیست توصیه ها برای هر خوشه.
                مرحله چهارم : اندازه گیری سیگنال بیماران جدید. و پردازش و استخراج ویژگیها و تشخیص الگو و نهایتا مشخص سازی خوشه .
                مرحله پنجم: مونیتورینگ و ارایه توصیه ها به بیمار از طریق user interface

با سپاس
                گشتی در لاله زار
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X