اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر با صدای کوبنده برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایر با صدای کوبنده برای ماشین

با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
    چند وقتیه که می خوام یه آمپلی فایر برای ماشین بسازم که صدای با کیفیت و قدرت راضی کننده ای داشته باشه.مدارات زیادی رو دیدم ولی هرکی یه چیزی گفته و تاپیک به نتیجه مطلوب نرسیده.من یه مداری میخام که باهاش بشه یه ساب و دوتا خربزه ای رو راه اندازی کرد ولی با حداکثر توان.نه اسپیکر دارم و نه ساب که اطلاعاتش رو بدم ولی میخام بعد از ساخت آمپلی فایر بخرم واسه تستش.از دوستان هرکی مداری داره که اولا خودتون ساختیدش(این گزینه خیلی مهمه) ثانیا راضی کننده بوده رو همینجا قرار بدین تا منم بسازمش.
    با تشکر

پاسخ : آمپلی فایر با صدای کوبنده برای ماشین

یدونه از بیرون آم÷ بگیر اینجوری خیلی راحت میشی .

در غیر اینصورت فک کنم تو تا÷یک ها دید باید تغذیه سوئیچینگ بزاری و .... که ساختش خیلی سخته

دیدگاه

با سلام
      درسته که احتمالا به نتیجه خوبی نرسم ولی ساختن یه همچین چیزی هم تجربه رو میبره بالا و هم انگیزه ای میشه واسه ساخت مدارات بعدی.به همین دلیل میخام خودم بسازمش.از دوستان اگه کسی چنین آمپلی فایری داره که قدرتمند باشه و بشه ازش توی ماشین استفاده کرد قرار بده.
      ممنون

دیدگاه

سلام دوست من

sina جان راست میگن ولی خوب اگه میخوای بسازی مهم ترین چیز تغذیه مداره که پیشنهاد میکنم اگه تجربه ای در زمینه الکترونیک نداری بیخیال شو

برای تغذیه بهتره به انجمن منابع تغذیه بری http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=168.0

وگرنه آمپلی که تا دلت بخواد هست

اول پیشنهاد میکنم تغذیه رو بسازی بعد از اینکه ساختی همینجا عنوان کن تا من و بچه ها ی این انجمن بهترین مدار رو پیشنهاد بدن
        در ضمن تغذیه مورد نظرت از 35 ولت دوبل هر سر 3 آمپر کمتر نباشه
        AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

و در ضمن یک جعبه خفن هم بساز تا انرژیت تحلیل نره :mrgreen:
          کارکن مگو کار چیست که سرمایه آمپلی ساختن است تا کار نکنی پول نداری آمپلی بسازی

دیدگاه

فعلا بی خیال آمپلی فایر ماشین شدم و میخام آمپلی فایر 1500 وات موثر رو با برق شهر راه اندازی کنم و بعدا هم اگه علمم قد داد با مبدل های بوست توی ماشین هم راش بندازم.اینم شماتیک امپلی فایر.

نظر دوستان راجع به این مدار چیه؟

دیدگاه

اگر مدار تغذیه ماشین میخای من یکی ساختم خیلی هم عالی کار میکنه توانشم کافیه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.msg285699#msg285699

این آمپی که شما گزاشتی توانش 15000 هستش البته به واحد PMPO

دیدگاه

سلام
                من همیشه گفتم و الآن هم میگم که تقریبآ هیچی از الکترونیک نمیدونم . این مداری که شما گذاشتید که 1500 وات هم قدرت داره خیلی خوبه ولی فکر کنم باید بهش یه کوره القایی وصل کرد نه چند ده تا بلندگوی 15 اینچی!!!! یعنی یه چیزی که فقط جریان تولیدی رو مصرف کنه . جریان مصرفیش چقدره؟ از سوئیچینگش که بگذریم فکر کنم یه 4-5 تا آلترناتور 100 آمپر و 5-6 تا باتری برای استفاده تو ماشین لازم داشته باشه. تو اعیاد مثلآ نیمه شعبان هم میتونید به جای بلندگو بهش لامپهای محله رو وصل کنید تا مثل رقص نور چشمک بزنن. :mrgreen:
                راستی 1500 وات یعنی چند تا ساب؟ (منظورم این نیست که چند تا ساب رو میتونه همزمان بسوزونه!) یعنی جواب چند تا ساب رو میده.
                در هر صورت اگر ساختین یه فیلم ازش بذارید .
                نقشه PCBهم اگر بود که ما هم بسازیم خیلی عالی میشه. ترانس هم که نمیخواد .مستقیم به ترانس 100کیلو وات سر کوچه وصله تا تو پیکش کم هم نیاره .200-300 هزار میکرو فاراد هم خازن میخواد که خیلی ارزونه .
                من که تو ساخت یه دارلینگتونیه ساده موندم :icon_razz: :icon_razz: در هر حال موفق وسلامت باشید

باتشکر و احترام
                دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

این مدار 1500 وات واقعی هست و الان دارم روش کار میکنم و با نرم افزار تحلیل می کنم و اگه جواب داد میسازمش.متاسفانه نرم افزار پروتئوس توی کتابخانه خودش برخی از قطعات موجود در مدار رو نداره.این مدار کامله و نقشه مدار تغذیش هم هست که یه ترانس 2kva می خواد با 90 ولت دوبل که فکر نکنم چنین ترانسی توی بازار باشه و باید خودم بسازم.در ضمن فایل پروتئوس این مدار رو میزارم تا شما هم ازش استفاده کنین ولی یه مشکل توی خروجی دارم و اونم اینه که وقتی بلندگو رو به خروجی می بندم و امپدانسش رو تعیین میکنم و به ورودی سیگنال صوتی میدم از بلندگو ها صدای خش خش(مانند صدای هلیکوپتر) میاد.به نظرتون مشکل از چیه؟
                  اینم لینک پروتئوس مدار
                  http://pl30.ir/1500a.DSN

از دوستان کسانی که با پروتئوس کار کردن منو راهنمایی کنند

دیدگاه

دوست عزیز این مدار فراتر از اونیه که بخوای با پروتئوس تستش کنی. این گونه مدارات در عمل کلی تحلیل و تجربه لازم داره. وات که مهم نیست من مدار 20000 وات هم دارم. ولی برای کجا میخوای؟؟ چه باندی رو میخوای بزنی؟؟؟ این 1.5 کیلو وات از این 1.5 کیلو واتهای بازاری نیستها.ما یه 800 وات ساختیم موندیم چطوری محافظتش کنیم شما فکر اینهاشم کردی؟؟؟
                    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

اگه اشتباه نکنم هزینه ترانسش بالای 200هزار تومن میشه .

دیدگاه

داداش جسارتا" این آمپلی رو برای سینما یا حسینیه میخاین؟

دیدگاه

:eek: :-??

داداش جان هرکی دوست داری بیخیال بچه ها همون av400 رو ساختن موندن چجوری براش مدار محافظ بسازن تا اینقدر بلندگوهاشون نسوزه تازه اون 400 واته واقعیه این که دیگه هیچ فکر کنم 10 تا ساب 3010 هم بزنی به ترتیب از چپ به راست دونه دونه میترکن :mrgreen:

حالا که بیخیال ماشین شدی شما بگو استفادت چیه ؟ چقدر در زمینه الکترونیک تجربه داری ؟ تا چقدر میتونی هزینه کنی ؟ میخوای چه مدل بلندگویی استفاده کنی ؟ ساب یا ....... جواب این سوالا رو بده تا دوستان کمکتون کنن توجه داشته باش من الان با یه آمپلی که تغذیش زیاد جالب نیست و توان خروجی آمپلی شده تقریبا 50 وات تونستم ساب کنوود 3010 رو شدیدا تکونش دادم کلیپاش هست
                          AV Maziton 100

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yasgig
                            فعلا بی خیال آمپلی فایر ماشین شدم و میخام آمپلی فایر 1500 وات موثر رو با برق شهر راه اندازی کنم و بعدا هم اگه علمم قد داد با مبدل های بوست توی ماشین هم راش بندازم.اینم شماتیک امپلی فایر.

نظر دوستان راجع به این مدار چیه؟
                            با تشکر از مازیار عزیز :mrgreen:

عزیزجون ، فایل پروتئوس و نگاه کردم با یکم تغییر کار میکنه ولی همینطوری بسازی سریع مدارت دود میشه و همه ترانزیستورای قدرت میسوزن . مشکلشو بهت نمیگم که نسازی :-S. نشون به اون نشون که وقتی وصلش میکنی 11 آمپر از تغذیه میگذره !

البته فایل صوتی باران رو نذاشتی :mrgreen: ولی دوستانه بهت میگیم :
                            تو الان مثل قبلا من داغ هستی و میخوای یه چیز خفن درست کنی، منم اول همینو انتخاب کردم ولی این نقشه اصلا مناسب نیست ، ببین خودم یه 50 وات واقعی رو با باندهای بزرگ امتحان کردم خیلی زیاد بود (فضای بیرون). اما 1500 وات اول یعنی 500 هزار تومن هدر دادن و بعدش 500 هزار تومن دیگه که فراتر از پیش بینی هات بوده ، بعد یک متر مربع فضای اشغالی جعبه و گرماگیر و ... ، ریسک خودکشی با 270 ولت ! و اصلا بلنگویی برای اتصال به این مدار وجود نداره !!! و اگه بگی سری میکنم که میشه همین آمپهای کوچیک ولی خرج 50 برابر !

حالا اینا هیچی ، میدونی ترانسش چند کیلو میشه ؟ فرض کن هر 100 وات 1 کیلو ، ترانس مدار 1500 وات باید 3000 وات باشه یعنی 20 - 30 کیلو ! و بعدش که به مدار وصل کردی اول کار تمام ترانزیستورای قدرت بسوزن بعد چی ؟ اصلا خازن 10000 میکرو 150 ولت گیر میاد ؟

بنظر من توی همین پروتئوس تستش کن تا اوغدش تو دلت نمونه ، ولی در عمل درستش نکن.
                            تستش خیلی کیف میده - با بار 4 اهم 31 آمپر میکشید در توان 3.8 کیلو وات ! اینم بدون که برای همچین جریانی سیم پیچ باندت باید دو میلیمتر باشه ! :eek: (سیم پیچ باندهای بزرگ معمولا از 0.3 بیشتر نیست چون اصلا توی آهنربای بلندگو جا نمیشه !! )

نوشته اصلی توسط maziyar123

...... توجه داشته باش من الان با یه آمپلی که تغذیش زیاد جالب نیست و توان خروجی آمپلی شده تقریبا 50 وات تونستم ساب کنوود 3010 رو شدیدا تکونش دادم کلیپاش هست
                            خیلی تکونش دادی کاملا معلوم بود :mrgreen: X_X
                            وقتی تو نیستی
                            نه هست های ما چونانکه بایدند
                            نه باید ها...
                            هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                            روز مباداســـت !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط New-Ray

خیلی تکونش دادی کاملا معلوم بود
                              :-??

میگم بیایید یه کاری کنید یه تفنگ بهتون میدم با 5 تا فشنگ هرکی دوست داشت بزنه تو برجک ( استاد اشک حق انتخاب دو فشنگ دارن )

این از تفنگ :

اینم از برجک :

حالا بزنید ببینم چکار میکنید :angry:

اگه فشنگ کم اومد بگید تا بازم بده !!!! :angry: :cry2:
                              AV Maziton 100

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X