اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظت از دستگاه های ورودی صوتی متصل به آمپلی فایر در برابر برگشت ولتاژ تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظت از دستگاه های ورودی صوتی متصل به آمپلی فایر در برابر برگشت ولتاژ تغذیه

با سلام خدمت همه عزیزان .

هدف از ایجاد این بخش بیان تجربیات شخصی شما در مورد آسیب زدن به دستگاههای صوتی مثل کامپیوتر و موبایل و mp3 player و راههای محافظت از این دستگاهها در برابر برگشت و ورود برق به خروجی این دستگاهها میباشد

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را دارم.
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : محافظت از دستگاه های ورودی صوتی متصل به آمپلی فایر در برابر برگشت ولتاژ تغذیه

بعنوان یک آسیب دیده از اینجور بلاها به همه دوستان توصیه میکنم یه مدار واسط بین mp3 player یا موبایل یا هروسیله دیگه داشته باشین که شامل خازن کوپلاژ ( بصورت بیپلار) و دیود زنر و مقاومت باشه
    موبایل k750 بیچاره من در اثر اتصال ولتاژ 12 ولت به خروجی هندز فری اون موقع تست یه آمپلی فایر معیوب دچار مصرف زیاد باتری شد و کم کم ....

دیدگاه

پاسخ : محافظت از دستگاه های ورودی صوتی متصل به آمپلی فایر در برابر برگشت ولتاژ تغذیه

بزار فکر کنم .............

نه ! تا حالا هیچ مدار یا دستگاهی رو اشتباهی نسوزوندم ، یعنی خودم بعضی قطعات رو سوزوندم تا شرایط سوختنشون رو درک کنم.
      میتونم بگم همون چیزایی که آقا محسن گفتن درسته. یعنی اگه یه مقاومت 10 کیلو به خروجی وسیله بزنید بعد به ولتاژ تغذیه مدار هم بزنید دستگاه آسیب نمی بینه.
      البته یه راه خیلی مطمئن اینه که خروجی دستگاه رو با مقاومت مثلا 1 کیلو با زمین موازی کنید ، بعد یه مقاومت چند برابر مثل 10 کیلو با خروجی سری کنید و سر دیگرش رو به مدار مورد نظر وصل کنید. اینطوری حتی به 50 ولت هم بزنید خروجی دستگاه 5 ولت میشه که جریانش رو هم مقاومت 1 کیلو مصرف میکنه.
      وقتی تو نیستی
      نه هست های ما چونانکه بایدند
      نه باید ها...
      هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
      روز مباداســـت !

دیدگاه

سلام من الان یه همچین مشکلی دارم یه مدار تقویت کننده بستم با ka2209 وقتی به ماژول vs1003(ماژول پخش mp3) وصلش میکنم چنان vs داغ میکنه که جای تعجب داره که چرا تا الان نسوخته!!!! ، خازن کوپلاژ هم گذاشتم ولی همین که سیم مشترک رو(common) به زمین وصل میکنم ماژول شروع میکنه به داغ کردن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X