اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه ی هیت سینک مورد نیاز برای ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه ی هیت سینک مورد نیاز برای ترانزیستور

باسلام

دراین بخش بدنبال محاسبه ی هیت سینک مورد نیاز برای ترانزیستور IRFP240,9240با150w power dissipation
    هم از نظر رنگ وجنس هیت سینک و هم از لحاظ وجود یا عدم وجود فن.
    اگر امکان داره در مورد سیستم خنک سازی نیمه هادیها (خصوصآ همین ترانزیستور) توسط سیستم های ترمو الکتریک و راندمان کاری آنها اطلاعاتی در اختیار من قرار دهید.

پیشاپیش از شما تشکر میکنم.
    دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

پاسخ : محاسبه ی هیت سینک مورد نیاز برای ترانزیستور

به این موضوع خیلی علمی نگاه نمیشه ، اکثرا همینطوری یه هیت سینک میبندن و اگه خیلی داغ شد یا قطعه سوخت بزرگتر میگیرن !

اما مطلبی که گفتی 150 وات باید عرض کنم که ترانزیستورا معمولا به 150 وات نمیرسن. در دیتاشیتها مرز سوختن رو با هیت سینک بی نهایت همین حدود یا حتی کمتر مشاهده میکنیم !! تازه در دمای 25 درجه و کمتر !

شما باید مدار رو با بزرگترین هیت سینک ببندی و بعد کم کم کوچیک کنی تا به نتیجه تجربی برسی. به مغازه دارها بگی مثلا هیت سینک با ظرفیت گرمایی فلان درجه بر وات میخوام تعجب میکنن :icon_razz:

تازه اول باید با توجه به دیتاشیت و همینطور اندازه گیری گرمای ترانزیستور این چیزا رو محاسبه کنی و ....

هنوز بیخیال نشدی ؟ مقاومت میکنی ؟ بیشتر توضیح میدما :mrgreen:
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
    روز مباداســـت !

دیدگاه

اگه بیشتر توضیح بدین که خوشحال میشم . راستی وجود فن بطوری که مثلآ مثل هیت سینک سی پی یو باد از لابه لای پره های هیت سینک عبور کنه تو کوچک شدن اندازه هیت سینک چقدر تاثیر داره. منظورم اینه که میشه بجای استفاده از یه هیت سینک 20-30 سانتی(ازین متری 15-16 تومنی ها)
      از یه هیت سینک سی پی یو با فن 5500 دور اینتل استفاده کرد؟
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

فن CPU خیلی صدا داره و اگه به 5500 دور برسه که دیگه بدتر از یک هیت سینک بزرگترو یک فن 12 سانتی و با ولتاژ 9 ولت تغذیه کن که صداش خیلی کمتر است
        کارکن مگو کار چیست که سرمایه آمپلی ساختن است تا کار نکنی پول نداری آمپلی بسازی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X