اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای یک برنامه در برنامه دیگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای یک برنامه در برنامه دیگر

سلام به اساتید محترم
    من می خواهم اطلاعات خروجی یک برنامه labview در یک برنامه دیگر لب ویو دریافت کنم .ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید.

پاسخ : اجرای یک برنامه در برنامه دیگر

برای اینکار راههای مختلفی وجود داره. یکیش اینه که خروجی برنامه اول رو که میتونه به صورت یه آرایه بشه یا یه رشته تو یه فایل ذخیره کنی و در برنامه دیگه اون فایل رو باز کنی و از اطلاعاتش استفاده کنی. راه دیگه اینه که از متغیرهای سراسری یا Global استفاده کنی. اینطوری مثلا تو یه نشان دهنده عددی از نوع Global یه عددی رو نسبت میدی اون تو هارد رایانه ذخیره میشه و میتونی تو یه برنامه دیگه مقدارشو ببینی و ازش استفاده کنی.

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
      من تو یک برنامه دیدم که برنامه اولی به صورت یک بلوک درورده و ورودی و خروجش مشخص کرده و این بلوک در برنامه دوم آورده و ازش استفاده کرده.میشه این راه توضیح بدید.
      [img][/img]

دیدگاه

اگه لطف کنی برنامه رو واسم بفرستی بیشتر میتونم کمک کنم.
        h1372000@yahoo.com

دیدگاه

فکر میکنم منظور شما استفاده از یه برنامه بصورت subvi باشه
          نوشته اصلی توسط ali_elect62
          ممنون از پاسختون.
          من تو یک برنامه دیدم که برنامه اولی به صورت یک بلوک درورده و ورودی و خروجش مشخص کرده و این بلوک در برنامه دوم آورده و ازش استفاده کرده.میشه این راه توضیح بدید.
          [img][/img]
          این مثل استفاده از یه تابع نوشته شده (و جواب داده) در برنامکه های دیگه ست تو زبونای برنامه نویسی مثل C
          برای اینکار شما بعد از اینکه برنامه اولت(subvi) رو کامل کردی، براش بطور اختیاری آیکن طراحی میکنی و بطور اجباری کانکتور میسازی. این همون چیزیه که شما بهش میگی بلوک دارای ورودی خروجی مثل بقیه توابع لب ویو که یه سری ورودی و خروجی دارند. برای ساخت کانکتور هم شما سمت راست بالای پنجره فرانت پنل که آیکن رو میبینی کلیک راست کن و گزینه show connctor رو انتخاب کن. طرح اصلی کانکتور رو با توجه به ورودی خروجیها مشخص کن. ورودیها و خروجیها رو به اونها نسبت بده و کار رو ذخیره کن . بعد این برنامه رو هر جا که خواستی استفاده کنی (تو برنامه دومت) تو فانکشن پلت از گزینه ...select a vi استفاده کن

دیدگاه

آقای mojalan شما دیگه چرا. از شما بعیده... این بنده خدا گفت میخواد اطلاعات خروجی یه برنامه رو تو یه برنامه دیگه استفاده کنه نگفت چطوری تابع میسازن.. تایع فقط یه قسمت از برنامه است. و هیچ چیزی رو ذخیره نمیکنه... نمیدونم شایدم منظورشون همون تابع بود. ولی با توجه به صحبت اولشون فکر نمیکنم منظورشون ساخت تابع باشه.

دیدگاه

یه نکاهی بکن ، من که خیلی حال کردم
              http://ifile.it/oz5ycj0/labview.rar

دیدگاه

چیزه خاصی نبود یه برنامه ارسال و دریافت ساده دیتا از طریق پروتکل TCP بود..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X