اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در عملیات جمع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در عملیات جمع

دوستان سلام.برای پیدا کردن جواب این سوال خیلی منابع رو گشتم ولی نیست که نیست.واما سوال:
    بعد از انجام عملیات جمع با کری ADDC با فرض C=1 قبل از انجام جمع، آیا بعد از عمل جمع، بیت کری مجددا با جواب جدید بارگذاری میشه یا در وضعیت قبل باقی میمونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : مشکل در عملیات جمع

بایستی با جواب جدید پر بشه
    (برای اطمینان یه برنامه نوعی نوشته و توی یه محیط برنامه نویسی مثل فرانکلین برنامه رو تریس کنید)

دیدگاه

جواب سوال شما اینه: هنگام عمل ADDC مقادیر دو رجیستر و کری همه با هم جمع میشوند و اگر سرریز داشته باشیم کری باز هم 1 میشود.
      سند مقابل در مورد طرز عملکرد دستورات هست: http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc4316.pdf

اما نظر به اینکه شما در این تاپیک هم سوال مشابهی (از نظر مبانی) پرسیدید توصیه میکنم بجای اینکه در مورد هر چیز کوچک سوال کنید اول مطالعه کنید.(اینجا کلیک کنید)

دیدگاه

اما نظر به اینکه شما در این تاپیک هم سوال مشابهی (از نظر مبانی) پرسیدید توصیه میکنم بجای اینکه در مورد هر چیز کوچک سوال کنید اول مطالعه کنید.
        با تشکر از پاسخ دوستان عزیز در پاسخ به این مطلب باید خدمتتون عرض کنم 5 سال هست که دارم مدارات مبتنی بر 8051 میسازم اما جالبیش اینه که با همین مسائل بقول شما کوچک هرگز برخورد نکرده بودم چون مورد نیازم نبود و همونطور که در سوال هم عرض کردم به تمامی منابع در دست مثل 201مدار عملی با 8051 نوشته آقای خاکپور که یک کتاب 1000 صفحه ای هست و میکروکنترلر 8051 باز هم نوشته خاکپور و کتاب جالب و مفید 8051 نوشته مهندس بهرام پاشایی که خودم میکرو را با همین کتاب یاد گرفتم و یک کتاب دیگه که نوشته دکتر شهریاری هست و تمامشون رو در کتابخانه دارم ،مراجعه کردم ولی جالبه که به هیچ وجه از این موضوعات کوچک!!! صحبتی نشده بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrouz_t
          باید خدمتتون عرض کنم 5 سال هست که دارم مدارات مبتنی بر 8051 میسازم اما جالبیش اینه که با همین مسائل بقول شما کوچک هرگز برخورد نکرده بودم
          غیر ممکنه. oo:

دیدگاه

ممکنه عزیز.الان میگم چطور ممکنه؟کسی شاید چندین سال در زمینه میکرو کارکرده باشه ولی هیچ وقت مداری نداشته که مثلا به ارتباط سریال یا موازی با حافظه جانبی و یا یک پردازنده دیگه مربوط باشه برای همین هم در عمل این چیزها براش تئوریک بوده و چون عملا کار نکرده از حافظش میرن.مثل پایه های psenو ale و یا وقفه های سریال و ....اما بعد از یک مدت یهو بکارش میاد و میبینه که خیلی غریبه؟!
            من هم تا الان با تایمرها کار نکردم مخصوصا در مد 16 بیتی هروقت هم به تاخیر زمانی نیاز بود با محاسبات دقیق از حلقه ها استفاده میکردم.درسته اصولی نیست ولی برای من کافی بود.اما الان میخوام علاوه بر راه اندازی تایمر 16 بیتی،جمع 16 بیت رو با یک عدد دیگه هم بدست بیارم که به این دو مورد کوچک برخوردم و همونطور که گفتم توی هیچ مرجعی هم بهش اشاره نشده بود.اینه که میگن تجربه بهترین معلم هست.حالا ملتفت شدید که ممکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X