اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دی وی دی رام ساتا و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دی وی دی رام ساتا و میکرو

با سلام

من می خوام یک کار خفن بکنم ؟؟؟؟!!!!!
    یک سوال دارم واسه رسیدن به هدفم . میدونید که دی وی دی رایتر های ساتا بر اساس تکنو لوژی RXD و TXD کار میکنند !!!!!!

حالا می خوام ببینم میشه اینا رو به میکرو وصلش کرد و اطلاعاتو فرستاد به میکرو و از میکرو اطلاعاتو فرستاد واسه رایت روی سی دی ؟؟؟؟
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : دی وی دی رام ساتا و میکرو

سلام
    دیتاشیت یه دی وی دی رایتر رو پیدا کن ببین چی هست میشه درست کرد یا ته
    اگر RXD & TXD باشه باید بشه
    اگر کمک خواستی بگو
    موفق باشید

دیدگاه

با سلام
      خیلی تحقیق کردم اینارو فهمیدم ؟

اول اینکه خود شرکت atmel دو ، سه مدل درایور هاست ساتا رو داره ولی دیتاشیتش 3 صفحه هست که میذارم . من ازش چیزی نفهمیدم .
      www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc3535.pdf
      www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc3536.pdf
      دوم اینکه sata همون ارتباط قدیمی پارالل هست که تو سایت atmel یک ماژول خوب واسش گذاشته فقط در ساتا اطلاعات به صورت سریال ارسال و دریافت می شن . اونم میذارم .
      www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/ATA_HardDrive.pdf

سوم این دو لینکه :

http://www.interfacebus.com/Design_Connector_Serial_ATA.html

http://suppliers.jimtrade.com/56/55178/199242.htm

میدونم وقتتان گرانبهاست از کمک کردن به من . ولی خواهشن مطالب بالا رو بخونید و کمکم کنید .
      دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

سلام
        شما مطمن هستی که ساتا RXD & TXD هست ؟
        اخه اینجا یه چیز دیگه گفته
        http://www.allpinouts.org/index.php/Serial_ATA_(SATA,_Serial_Advanced_Technology_Attac hment)
        فکر کنم یه پروتکل دیگه باشه ها
        در هر حال هر چی که باشه باید با AVR راه اندازی بشه
        اگر RXD & TXD باشه پس از این 7 تا سیم کدوم ؟ :question:RXT & TXD

دیدگاه

حق با این دوستمونه ساتا rxt و txd داره و با همین سیگنال ها کار میکنه.
          ولی این سیگنال ها به صورت تفاضلی دیتا رو میگیرن و میفرستند و فکر میکنم از پروتکل TMDS هم که یه تبدیل 8 بیت به 10 بیت برای کاهش تغییر سطح منطقی هست استفاده میکنند.
          به خاطر مشکلاتی که کار با زوج های تفاضلی داره و فرکانس بالاش کلا اتصال به میکرو رو فراموش کن.
          اگه خیلی برات مهم هست که بتونی کار کنی باهاش یه spartan 3 بگیر و بین دستگاه ساتا و میکرو بزار. این FPGA بلوک تبدیل تفاضلی رو داره.خودم خیلی دوست دارم این کار رو انجام بدم اما هنوز تو FPGA تازه کارم و برام سخته.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

اینو که گفتی یعنی چی spartan 3
            FPGA میکروکنترولر هست مشخصاتش چیه ؟
            ای سی های نیست که مبدل باشه SATA رو چیزی کنه که بشه با AVR ارتباط برقرار کرد ؟ مثل SPI

دیدگاه

ممنون ا همه . تازه یک چیز جالب پیدا کردم ؟

تو یک سایت خارجی یک یارو چیز جالب گفته بود در جواب تقاضایی مشابه من .

گفته بود میکرو با یو اس بی می تونه ارتباط برقرار کنه ( با آی سی واسط) . و کابل تبدیلی هم برای تبدیل ساتا به usb هستش پس به این صورت میشه به هم وصلشون کرد . یعنی از یو اس بی کمک بگیریم .

راستی از دیتا شیت های شرکت اتمل چیزی نمیشه فهمید ؟ در پست سوم گذاشتم .

دیدگاه

اگه با ای سی USB می خوای کار کنی ای سی CH376S ای سی واسط خوبی هست که خریدم دارم باهاش کار میکنم ولی ورودی هست خروجی نیست ای سی VCN1N نمی دونم که شاید این هم ورودی هم خروجی باشه

دیدگاه

اینو که گفتی یعنی چی spartan 3
                  spartan 3 یکی از اعضای خانواده FPGA هاست.هر کدوم از این اعضا قابلیت های خاص خودشون رو دارن که با بالا تر رفتن عدد اون این امکانات بیشتر میشه.فکر میکنم آخرین نسل اینها spartan 6 باشه که تو ایران نیست و مثلا یکی از قابلیت هاش موتور تصویر 3D بود.توی ایران تا spartan 3 رو میشه پیدا کرد.اعضای دیگه ای هم داره که قیمت های بالایی دارن و بدرد کارهای بزرگ و صنعتی میخوره!
                  FPGA میکروکنترولر هست مشخصاتش چیه ؟
                  نه میکرو نیست.فرض کن یه سری ترانزیستور کنار هم هستند که با برنامه نویسی میتونید اونا رو به هم وصل کنید.بسته به نوع برنامه نویسی میشه هر نوع چیپی رو که تو فکر آدم هست رو بسازه.به قول دوستی اگه کارای زیاد ولی تکراری داری بهتره از FPGA استفاده کنی اما اگه کارهات مختلف هست و تنوع داره بهتره از میکرو استفاده کنی.این حرف رو از نظر سادگی در پیاده سازی زده بود. کار اگه با میکرو انجام بشه ارزون تر در میاد ولی برای بعضی کارا FPGA نیاز هست.
                  اینم اضافه کنم تو هیچ وسیله تجاری شما FPGA نمیبینید. چون اگه نیاز به استفاده از FPGA بوده توی طرح اولیه ازش استفاده کردند و برای تولید انبوه دادن این FPGA رو تبدیل به یه چیپ کردن که ارزون تر بشه و پروگرم کردن نخواد.
                  اگه اطلاعات بیشتر میخوای یه سر به انجمن FPGA و CPLD بزن.
                  ای سی های نیست که مبدل باشه SATA رو چیزی کنه که بشه با AVR ارتباط برقرار کرد ؟ مثل SPI
                  شاید برای کاربرد های خاص تبدیل ساتا به موازی پیدا بشه ولی فکر نکنم به خاطر سرعت بالاشون با AVR راحت راه بیفتند. بازهم خودت یه سرچی بکن. شاید چیپی بود که من خبر نداشته باشم.

دیدگاه

قابلیت های spartan 3 چی هست از کورتکس برتره ؟
                    کورتکس sata داره ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                      قابلیت های spartan 3 چی هست از کورتکس برتره ؟
                      کورتکس sata داره ها
                      قابل مقایسه که نیستند این دو مورد.هرکدوم یه چیز هستند....
                      خیلی قابلیت های دیگه ای هم داره اما مساله مهم اینه که بتونیم با این میکرو کار کنیم یا در مرحله اول پیداش کنیم.... خود من هم کار با میکرو ها رو ترجیح میدم اما بعضی اوقات محدودیت ها حکم میکنند که بریم سراغ چیز دیگه ای.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X