اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه ترانس فریت را باز کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه ترانس فریت را باز کرد

سلام
    این ترانسهای فریت منابع تغذیه سویچینگ را چطوری میشه بدون شکسته شدن فریت بازشون کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟من انداختمش داخل آب گذاشتم خوب جوش خورد .اما نه این آب برای من چایی شد :biggrin:نه هسته فریت باز شد لطفا دوستان راهنمایی کنند و یک راه عملی و آسان و کم هزینه را معرفی کنند
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

پاسخ : چطوری میشه ترانس فریت را باز کرد

سلام
    یه صفحه فلزی رو بزار روی شعله کم اجاق گاز و هسته رو جوری روش قرار بده که فقط هسته با صفحه تماس داشته باشه بعد از 5 تا 10 دقیقه
    هسته رو بلافاصله خارج کن مراقب باش نسوزی.
    این مدعیان در طلبش بی خبرانند
    آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
      سلام
      یه صفحه فلزی رو بزار روی شعله کم اجاق گاز و هسته رو جوری روش قرار بده که فقط هسته با صفحه تماس داشته باشه بعد از 5 تا 10 دقیقه
      هسته رو بلافاصله خارج کن مراقب باش نسوزی.
      ممنون همین الان امتحان کردم جواب داد فقط به جای گذاشتن روی گاز روش هویه گازی گرفتم .
      یک سوال این حرارت زیاد به هسته آسیب نمیزنه و مشخصات فیزیکی و القاییش را عوض نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        ممنون همین الان امتحان کردم جواب داد فقط به جای گذاشتن روی گاز روش هویه گازی گرفتم .
        یک سوال این حرارت زیاد به هسته آسیب نمیزنه و مشخصات فیزیکی و القاییش را عوض نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
        فکر نمیکنم چون در زمان ساخت تحت پرس و حرارت بالا قرار میگیره
        فقط حرارت باید یک نواخت باشه تا هسته نشکنه.
        این مدعیان در طلبش بی خبرانند
        آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

الان من 6 جفت شکستم نمیشه چشبووندش ؟
          مدت هاست نیستم

دیدگاه

میشه چسبوند اما احتمال زیاد در 90 درصد موارد جواب نمیده چون مشخصات هسته تغییر می کنه در کشورهای با بازیافت پیشرفته این هسته ها آسیاب میشه و دوباره تبدیل به هسته نو میشه البته شما هم نگه دارید می تونید روش سلف بپیچید
            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
              الان من 6 جفت شکستم نمیشه چشبووندش ؟
              میشه چسبوند ولی عملا یه گپ به هسته اضافه میشه که اندازش هم معلوم نیست!

دیدگاه

از یکی پرسیدم میگه توی مدار کا نمیکنه مخصوصا اگه فرکانس بالا باشه بعد برام یه آهن روبا رو مثال زد گفت اگه از وسط نصف بشه میشه 2 تا آهن ربا یعنی 2تا n و 2تا s و در عمل قطبینشون بهم میریزه و میدان تو قسمت شکسته معکوس میشه
                اینطور نیست ؟
                مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix
                  از یکی پرسیدم میگه توی مدار کا نمیکنه مخصوصا اگه فرکانس بالا باشه بعد برام یه آهن روبا رو مثال زد گفت اگه از وسط نصف بشه میشه 2 تا آهن ربا یعنی 2تا n و 2تا s و در عمل قطبینشون بهم میریزه و میدان تو قسمت شکسته معکوس میشه
                  اینطور نیست ؟
                  نه اینطور نیست میشه ازش استفاده کرد
                  اما مقداری پارامترهاش تغیر میکنه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام

من قبلا چند بار این کار رو انجام داده ام.این روش رو هم تست کنید فکر میکنم خوب جواب بده.
                    داخل یک زودپز (کهنه باشه ، نه زودپز پخت و پزتون! :biggrin آب بریزید تقریبا 40 درصد پربشه.
                    بعد یک ظرف روحی روش بزارید شناور بشه دو ترانستون رو روی ظرف بگذارید .بعد در زودپزو ببندید و بزارید جوش بیاد و بخار کنه.
                    زمانش یادم نیست ولی فکر کنم حدود یک ربع تا بیست دقیقه بگذارید ترانستون بخار پزبشه :biggrin:
                    بعدش میتونید اونو به راحتی باز کنید.

شاد و پیروز باشید

دیدگاه

از روغن میتونید استفاده کنید دمای جوش انواع روغن معمولا بالای 150 هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shork
                        از روغن میتونید استفاده کنید دمای جوش انواع روغن معمولا بالای 150 هست
                        روغن فکر خوبیه اما وقتی باز شد حالا تازه با آّب تاید تمیزش کنیم

اون روش زودپز جاب بود اگه جواب بده خیلی خوبه وقت کنم یک تست بزنم ببینم چند درصد موفقیت داره
                        ولتر

دیدگاه

آقا من ذینکارو کردم ولی وقتی برداشتمش ک جداش کنم کل هسته تیکه تیکه شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                            سلام
                            این ترانسهای فریت منابع تغذیه سویچینگ را چطوری میشه بدون شکسته شدن فریت بازشون کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟من انداختمش داخل آب گذاشتم خوب جوش خورد .اما نه این آب برای من چایی شد :biggrin:نه هسته فریت باز شد لطفا دوستان راهنمایی کنند و یک راه عملی و آسان و کم هزینه را معرفی کنند
                            احتمالا تو شهری هستید که ارتفاعش از سطح دریا زیاده و آب تو دمای پایین جوش میاد. وگرنه باید جواب بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                              سلام
                              اگر سیم ها رو نیاز ندارید،کافیه هفت ساعت داخل تینر بگذارید براحتی بازمیشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X