اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت propeller clock

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت propeller clock

سلام دوستان
    من میخوام یه ساعت هوایی یا همون propeller clock بسازم البته قبلا یه دونه ساختم و خوب هم کار یکرد ولی سنسور نداشت و باید با دور موتور تنظیم میشد
    حالا من میخوام یه نسخه بسازم که سنسور مادون قرمز داشته باشه و سرعت هر دور رو بسنجه و طبق اون نمایش بده تا دیگه مشکل حرکت متن رو نداشته باشم
    میدونم که با تایمر باید انجام بشه ولی درست نمیدونم چطوری مثلا اگه زمان یه دور کامل رو گرفتیم و تقسیم بر تعداد ستونها کردیم تا زمان نمایش هر ستون بدست بیاد و خواستیم طبق اون نمایش بدیم فکر نکنم بشه از دستور if استفاده کرد چونکه هم تعداد زیادی شرط باید بنویسیم هم اینکه یکم طول میکشه شرط اجرا بشه
    حالا من نمیدونم که چطور میشه این کار رو انجام داد لطفا کمک کنید

دوستان و اساتید محترم از وقتتون ممنونم

پاسخ : کمک در ساخت propeller clock

سلام دوستان و اساتید
    جای استاد آقازاده خالی
    اگه اینجا بود مطمینن جزو اولین نفرات بود که پاسخ میداد
    ولی مثل اینکه جاشون خیلی خالیه
    دوستان لطفا کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hemati01
      سلام دوستان
      من میخوام یه ساعت هوایی یا همون propeller clock بسازم البته قبلا یه دونه ساختم و خوب هم کار یکرد ولی سنسور نداشت و باید با دور موتور تنظیم میشد
      حالا من میخوام یه نسخه بسازم که سنسور مادون قرمز داشته باشه و سرعت هر دور رو بسنجه و طبق اون نمایش بده تا دیگه مشکل حرکت متن رو نداشته باشم
      میدونم که با تایمر باید انجام بشه ولی درست نمیدونم چطوری مثلا اگه زمان یه دور کامل رو گرفتیم و تقسیم بر تعداد ستونها کردیم تا زمان نمایش هر ستون بدست بیاد و خواستیم طبق اون نمایش بدیم فکر نکنم بشه از دستور if استفاده کرد چونکه هم تعداد زیادی شرط باید بنویسیم هم اینکه یکم طول میکشه شرط اجرا بشه
      حالا من نمیدونم که چطور میشه این کار رو انجام داد لطفا کمک کنید

دوستان و اساتید محترم از وقتتون ممنونم
      فکر نکنم نیازی به دونستن زمان گردش داشته باشید
      بلکه با سنسور باید زمان شروع نمایش رو تشخیص بدید
      یعنی مثلا به محض اینکه به سنسور رسید شروع با نمایش کنه و وقتی تموم شد باز منتظر بشه تا سنسور تحریک بشه و مجددا نمایش بده
      البته این نظر منه و شاید روش شما بهتر باشه!
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

با سلام،

شما یه سری بزن اینجا، بهت ایده میده :

http://www.khazama.com/forums/reply.aspx?gid=767&page=1
        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X