اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید فرکانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید فرکانس

سلام خدمت دوستان
    من می خوام فرکانس 1 هرتز رو برای کلاک ماشین حسابم تولید کنم می دونم که باید با 555 استفاده کنم و به یک مقاومت و خازن نیاز دارم می دونم که از فرمول باید بدستش بیارم
    می شه یه دوستی زحمت بکشه بگه برای تولید یک هرتز از چه مقاومت و خازنی باید استفاده کنم

پاسخ : تولید فرکانس

با سلام
    دوست عزیز میتونید از نرم افزار 555_Timer_PRO_Setup استفاده کنید.
    میتونید از اینجا دانلود کنید :
    555_Timer_PRO_Setup.rar

فقط یادتون باشه برای کاری که میخواهید بکنید باید دیتوی سایکل رو رو 50 درصد تنظیم کنید .

دیدگاه

ممنون بابت راهنماییت مجتبی جان میشه یکی از دوستان راهنمایی کنه چون من هنوز نتونستم باهاش کار کنم
      میشه یکی بگه با چه مقاومت و خازنی میشه یک هرتز تولید کرد؟

دیدگاه

با استفاده از این فرمول میتوانی خودت دست به کار شوی @ این نکته رو در نظر داشته باش R1 نباید کمتر از یک کیلو شود @
        F=1/(0.69 * C * ( R1 + 2*R2)
        [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

من تو دو تا مدار دیدم که کار با ی سی های 55 رو داشت نوشته بود میشه از دو تا مقاومت 470 کیلو استفاده کرد و یک خازن 470 میکرو فاراد
          و یکی دیگه هم مقاومت 10 کیلو و یک مقاومت 68 کیلو و یک خازن 10 میکرو فارادی
          ممنون میشم راهنماییم کنید ایا درسته دقیقا یا نه ؟اولی به نظرم دو هرتز هست و دومی نزدیک یک هرتز

دیدگاه

مقومت 68 ام 58 هست فروشنده بهم اشتباه داده ایا زیاد تغییری داره در میزان کلاک یا نه تغییرش محسوسه یا نه از نظر عددی فرق میکنه ولی میزان تغییرش رو محسوس است یا نه برای یک ماشین حساب معمولی یا گیت های منطقی؟

دیدگاه

فرکانس یک هرتز که با ین نوع روشها تولید بشه بدرد ساعت نمی خوره و شاید در یک ماه از 10 ساعت تا چند روز جلو یا عقب بمونه برای ساعت از کریستال 32768 هرتز استفاده میکنن که با تقسیم کننده به توان 16 فرکانس بسیار دقیق یک هرتز میده

همینطور در موسقی هم از این روش برای تولید نتها استفاده میکنن
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

چرا کارو سخت میکنید ؟ یا برو یه کریستال یک هرتز و یه گیت نات بردار و این کارو بکن ( خیلی دقیقه ) یا برو سراغ میکرو یا ................. . راستی من با 555 این کارو کردم ( دوران کودکی !) میشه خیلی هم دقیق میشه فقط یه مولتی ترن کالیبراسیون میخواد !
                Best Wishes
                Goldsmith
                Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Goldsmith
                  چرا کارو سخت میکنید ؟ یا برو یه کریستال یک هرتز و یه گیت نات بردار و این کارو بکن ( خیلی دقیقه ) یا برو سراغ میکرو یا ................. . راستی من با 555 این کارو کردم ( دوران کودکی !) میشه خیلی هم دقیق میشه فقط یه مولتی ترن کالیبراسیون میخواد !
                  Best Wishes
                  Goldsmith
                  آقا شما چرا دوره افتادی تاپیکهای قدیمی رو نبش قبر میکنی؟(شوخی)
                  بعدشم کریستال یک هرتز؟؟ oo: به قول شهیدی فر "اصلاً داریم؟! کریستال یک هرتز داریم؟!" (جدی)
                  با میکرو؟؟! با 555 ؟!! :eek: بعد اونوقت دقیق میشه؟! (جدی)
                  حالا برای اینکه این تاپیک عاقبت به خیر بشه: 1 هرتز دقیق و ارزان.

دیدگاه

اولا سلام .
                    دوما مشکل شما است که تاحالا کریستال یه هرتز ندیدی . دقت کریستال در حد خیلی خیلی خیلی زیاده .
                    و duty cycle اون هم 50 درصده . این مدار ی که شما دادی به درد هیچ کاری نمیخوره میدونی چرا ؟ به خاطر عرض پالس 80 درصدی مزخرفی که داره .
                    بعدشم اون آدم که اسمش رو بردی نمیشناسمش . یه کم توضیح بده کیه که از این جملات خنده دار میگه !
                    Kind Wishes
                    Goldsmith

دیدگاه

دوما مشکل شما است که تاحالا کریستال یه هرتز ندیدی .
                      ببخشید منم ندیدم میشه بگید کجا استفاده میشه؟

دیدگاه

سلام
                        شاید دوست خوبمون دارن از مدارات TCXO یا VCXO می گن که دقت بسیار بالایی دارن اما در نهایتا از یک کریستال فرکانس بالا استفاده می شه و در نهایت با مدارت تقسیم کننده به 1 هزتز می رسن آخه من کل اینترنت رو که سرچ کردم کریستالی با این مقدار اصلا وجود نداشت.اگر اشتباه کرده ام خوشحال می شم بگین
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نه عزیزم منظورم اونا نیستند . هرچند میتونند به کار بیاند . ببین شما اگه تهران تشریف داشته باشی که راحت گیرت میاد و اگر نه ، برو از این مغازه ها که ساعت تعمیر میکنند ( ساعت مچی و ... ) یه کریستال ساعت بگیر . ( یه چیزیه مثل بشکه ی کوچولو و باریک و دو پایه ارزون هم هست ).
                          Best Things
                          Goldsmith

دیدگاه

نه عزیزم منظورم اونا نیستند . هرچند میتونند به کار بیاند . ببین شما اگه تهران تشریف داشته باشی که راحت گیرت میاد و اگر نه ، برو از این مغازه ها که ساعت تعمیر میکنند ( ساعت مچی و ... ) یه کریستال ساعت بگیر . ( یه چیزیه مثل بشکه ی کوچولو و باریک و دو پایه ارزون هم هست ).
                            Best Things
                            Goldsmith
                            تا اونجاییکه من میدونم اونا 32 کیلوهرتزه و با مداری که توش داره 1 هرتز تولید میکنه.دوستان اگه درست میگم تایید کنید.

دیدگاه

Best Things
                              Goldsmith
                              خسته نباشی!!
                              اون کریستال 32768 هرتزه و با مدارش تقسیم میشه به یک هرتز که مدارشو همون بالا دادم !
                              شما که "اینگیلیسی بلتی" و در آخر پستهات برای ما Best Wishes مسئلت میکنی، اگه اون مداری که من گذاشتم نیگا میکردی میدیدی نوشته wall clock PCB.

:smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X