اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به ترانزیستور 1 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به ترانزیستور 1 آمپر

سلام
    من نیاز به ترانزیستور 1 آمپر NPN و PNP دارم که هم کیفیت و سرعتش خوب باشه و قیمتشم مناسب باشه.میشه در این مورد راهنماییم کنید.ممنون

پاسخ : نیاز به ترانزیستور 1 آمپر

با سلام
    به نظرم اگه بگید برای چه کاری میخوایید بهتر بشه کمک کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
      سلام
      من نیاز به ترانزیستور 1 آمپر NPN و PNP دارم که هم کیفیت و سرعتش خوب باشه و قیمتشم مناسب باشه.میشه در این مورد راهنماییم کنید.ممنون
      سلام ... دوست عزیز شما میتونید از tip 41 و tip 42 استفاده کنی ... چون هم ارزان هستند و هم توان نسبتا بالایی دارن ... که یکی npn یکی pnp هستن
      ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
      چي گفتماااا !! oo:

دیدگاه

ولتاژ و سرعت رو بفرمایید کمک بیشتری میشه کرد و منظورتون از کیفیت رو هم بفرمایید
        کاربردتون صوتیه یا میخواین بعنوان سویچ از اون استفاده کنین
        سری bd 131 الی bd140 شاید براتون مناسب باشه شماره های زوج pnp و شماره های فرد npn هستند
        قیمت تک فروشی بین 60 الی 120 بسته به سازنده و انصاف فروشنده

دیدگاه

سلام دوستان، منم مثل دوست مون نیاز به یه ترانزیستور با توان 1 آمپر 15 ولت دارم که بتونه با سرعت سویچ زنی در حد 1 میلی ثانیه کار کنه.
          به نظر تون bd 135 جواب مید؟

دیدگاه

اگه واسه سویچینگ می خواین از MOSFET باید استفاده کنید مثل 2N60 ولی گیتش با ولتاژ 5 ولت فعال میشه نیاز به هیت سینک داره در استانداردTO-220 ساخته میشه... دقیقا مثل TIP41 میمونه

اضافه شده در تاریخ :
            دوست من..من دیتا شیت این ترانزیستور را چک کردم ترانزیستور2N60 دارای سرعت سویچینگ خیلی زیادی است و ولتاژ درین و سورس ان 600V را تحمل می کند این ترانزیستور هم چنین نسبت به BD135 جریان بیشتری را از خود عبور می دهد جریان ان 2 امپر می باشد که از ترانزیستور شما نیم امپر بیشتر است وولتاژ گیت سورس ان 30 ولت را تحمل می کند پیشنهاد می کنم که حتما خنک کننده برای ترانزیستور استفاده کنید تا راندمان افزایش یابد
            همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzadsen
              سلام دوستان، منم مثل دوست مون نیاز به یه ترانزیستور با توان 1 آمپر 15 ولت دارم که بتونه با سرعت سویچ زنی در حد 1 میلی ثانیه کار کنه.
              به نظر تون bd 135 جواب مید؟
              سلام
              با توجه به اینکه میخواید بار 1A رو سوییچ کنید، با در نظر گرفتن حاشیه ی اطمینان، ترانزیستور TIP122 یا TIP127 رو پیشنهاد می کنم. (البته بستگی داره چه نوع باری رو بخواید سوییچ کنید)
              TIP122: NPN-DARL+DL 100V-5A-65W-25MHZ
              همونطور که میبینید فرکانس سوییچش 25MHz هست، ینی دوره ی تناوب 40ns که بسیار کمتر از 1ms هست و مناسبه کار شماست.
              *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                سلام
                با توجه به اینکه میخواید بار 1A رو سوییچ کنید، با در نظر گرفتن حاشیه ی اطمینان، ترانزیستور TIP122 یا TIP127 رو پیشنهاد می کنم. (البته بستگی داره چه نوع باری رو بخواید سوییچ کنید)
                TIP122: NPN-DARL+DL 100V-5A-65W-25MHZ
                همونطور که میبینید فرکانس سوییچش 25MHz هست، ینی دوره ی تناوب 40ns که بسیار کمتر از 1ms هست و مناسبه کار شماست.
                بی زحمت یک نگاهی به تاریخ شروع تاپیک بفرمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                  دوست عزیز حرف شما درسته اما آقا یا خانم K1.IEEE در پاسخ به سوال دیروز من جواب دادن، که ازشون خیلی خیلی ممنونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                    مگه اینکه کِی شروع شده مهمه؟؟؟ تاپیکایی هستن که چندین ساله فعالن! ضمناً دوستمون دیروز مجدداً سوالی مطرح کردن..
                    لطفاً پیش از ارائه ی کامنت کمی بیشتر دقت بفرمایید.
                    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
                      مگه اینکه کِی شروع شده مهمه؟؟؟ تاپیکایی هستن که چندین ساله فعالن! ضمناً دوستمون دیروز مجدداً سوالی مطرح کردن..
                      لطفاً پیش از ارائه ی کامنت کمی بیشتر دقت بفرمایید.
                      سلام
                      ببخشید عذر میخوام

دیدگاه

سلام دوستان
                        ترانزیستور 2n3055 یکی از پرکاربردترین ترانزیستورها برای جریان دهی در اکثر منابع تغذیه وآمپلی فایر هاست.شاید به دردتون بخوره.
                        اما خودم یه مشکلی دارم.تو یه مدار برای جریان دهی به یک سلف (که نقش آنتن رو داره) از ماسفت IRF640استفاده شده که خیلی ککم میاره و زود داغ میکنه و میسوزه.آیا کسی ماسفتی رو سراغ دره که بتونم جایگزین این نوع کنم و به راحتی نیم تا یک آمپر رو بده؟؟
                        ممنوم میشم اگر کسی از دوستان اطلاعتتش رو در اختیارم قرار بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zangi
                          سلام دوستان
                          ترانزیستور 2n3055 یکی از پرکاربردترین ترانزیستورها برای جریان دهی در اکثر منابع تغذیه وآمپلی فایر هاست.شاید به دردتون بخوره.
                          اما خودم یه مشکلی دارم.تو یه مدار برای جریان دهی به یک سلف (که نقش آنتن رو داره) از ماسفت IRF640استفاده شده که خیلی ککم میاره و زود داغ میکنه و میسوزه.آیا کسی ماسفتی رو سراغ دره که بتونم جایگزین این نوع کنم و به راحتی نیم تا یک آمپر رو بده؟؟
                          ممنوم میشم اگر کسی از دوستان اطلاعتتش رو در اختیارم قرار بده.
                          ماسفتی که میخاین چند ولت باشه؟؟؟؟
                          اگه هم ولتاژ irf640 میخای فک کنم 40n20 بیاد
                          ولی فک نکم برای انتن 200ولت لازم باشه بنابر این irfz44 که 60 ولت 50 آمپری و [glow=red,2,300]IRF3205 که 55ولت 110 آمپر [/glow]هست رو پیشنهاد میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X