اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال خروجی DAC به مدار بایاس و تقویت کننده میکروفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال خروجی DAC به مدار بایاس و تقویت کننده میکروفن

سلام به همه دوستان عزیز
    یه مشکل دارم که بد جوری منو کلافه کرده
    من صوت دیجیتال رو به وسیله یه DAC0808 تبدیل به آنالوگ میکنم و با استفاده از یه تقویت کننده ساده خروجیش رو به اسکیپر میدم و صدا رو دریافت میکنم
    از طرف دیگه یه میکروفن خازنی دارم که اون رو به یه مداری میدم که میکروفن رو بایاس و صدای اون رو تقویت میکنه خیلی هم عالی این کارو میکنه
    اما وقتی خروجی DAC رو به ورودی مدار بایاس کننده و تقویت کننده میکروفن میدم خروجی DAC کلا از بین میره
    حالا میخوام بدونم اولا کجا دارم اشتباه میکنم
    ثانیا اگه بخوام خروجی DAC رو به مدار بایاس و تقویت کننده میکروفن بدم چه جوری باید وصلش کنم
    یعنی میخوام مدار بایاس، DAC رو مثل میکروفن ببینه
    مرسی اگه کسی کمکم کنه

پاسخ : اتصال خروجی DAC به مدار بایاس و تقویت کننده میکروفن

خروجی که قادره اسپیکرو راه بندازه خیلی قویتر از میکروفنه. در عین حال میکرو فن و بایاس مربوطه روی خروجی dac تاثیر میزارن. برای اینکار خروجی dac بایستی در حد میکروفن تضعیف شده و توسط یک مدار جمع کننده که با تقویت کننده عملیاتی ساخته میشه با سیگنال میکروفن جمع میشه.

دیدگاه

فکر کنم نتونستن منظورم رو خوب بیان کنم بابت این مسئله هم معذرت میخوام
      من مداری دارم که حاوی صوت دیجیتال هستش
      من با یه DAC0808 اون رو تبدیل به صوت انالوگ میکنم
      حالا باید این صوت آنالوگ رو به مداری بدم که در حالت عادی، به اون میکروفن وصل میشه
      وقتی مدار DAC رو به سمت مقابل وصل میکنم یک صدای خیلی بدی از اسپیکر سمت مقابل بلند میشه و صوت من توی اون صدای بد خفه میشه
      حالا من باید کاری بکنم که محل ورودی میکروفن که من اون رو به DAC وصل کردم، مدار سمت DAC من رو مثل یه میکروفن خازنی ببینه
      مشکل من اینه که مدار سمت مقابل فقط برای کار با میکروفن خازنی طراحی شده. و من دارم به اون یه مدار شامل DAc رو بهش وصل میکنم
      باید یه کاری انجام بشه این وسط تا سیگنال خروجی از DAC رفتاری مشابه میکروفن داشته باشه
      اگه کسی تونست کمک کنه خیلی ازش ممنون هستم واقعا بد جوری گیر کردم

دیدگاه

اقا من هرکاری میکنم dac0808 به میکرو وصل نمیشه میشه یک نفر به من بگه چطور اینکارو بکنم از رو دیتا شیتش بستمش ولی جواب نمیده با mega8 کار کردم میخوا یک فانکشن ژنراتور بسازم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahab_esf_sadedel
          فکر کنم نتونستن منظورم رو خوب بیان کنم بابت این مسئله هم معذرت میخوام
          من مداری دارم که حاوی صوت دیجیتال هستش
          من با یه DAC0808 اون رو تبدیل به صوت انالوگ میکنم
          حالا باید این صوت آنالوگ رو به مداری بدم که در حالت عادی، به اون میکروفن وصل میشه
          وقتی مدار DAC رو به سمت مقابل وصل میکنم یک صدای خیلی بدی از اسپیکر سمت مقابل بلند میشه و صوت من توی اون صدای بد خفه میشه
          حالا من باید کاری بکنم که محل ورودی میکروفن که من اون رو به DAC وصل کردم، مدار سمت DAC من رو مثل یه میکروفن خازنی ببینه
          مشکل من اینه که مدار سمت مقابل فقط برای کار با میکروفن خازنی طراحی شده. و من دارم به اون یه مدار شامل DAc رو بهش وصل میکنم
          باید یه کاری انجام بشه این وسط تا سیگنال خروجی از DAC رفتاری مشابه میکروفن داشته باشه
          اگه کسی تونست کمک کنه خیلی ازش ممنون هستم واقعا بد جوری گیر کردم
          مدارتون را قرار بدین تا بهتر بشه چیزی گفت
          فیلتر خروجی dac چگونه هست ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X